Endişesi Çok Büyük! Seren Serengil’den Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Mesaj: “Çok korkuyorum bakanım!”

Dilek Yeğin

Haberler

15 Ocak 2021

Endişesi Çok Büyük! Seren Serengil’den Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Mesaj: “Çok korkuyorum bakanım!”

Magazin kraliçesi Seren Serengil, bu kez Covid-19 aşısı hakkındaki açıklamalarıyla gündeme geldi. Endişelerini sağlık bakanına bile iletti!

Covid-19 önlemleri kapsamındaki aşılama işlemleri 13 Ocak günü başladı. Teşvik amacıyla ilk olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve bilim kurulu üyelerine yapıldı. Dün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP MYK üyeleri aşı oldu. Diğer siyasi parti liderleri de aşı olacaklarını ve bu planlamayı desteklediklerini bildirdi. Planlamaya göre öncelikli sırada olan sağlık çalışanları da aşı olmaya başladı. İki günde tam 285 bin sağlık çalışanı aşı oldu!

Seren Serengil

Tüm bu aşı seferberliğinin içinde bir itiraz da vardı. Magazin kraliçesi Seren Serengil, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Instagram’dan endişelerini iletti!

Aşı Olmak İstemiyor!

Fahrettin Koca ve Seren Serengil

Seren Serengil, sunucularından biri olduğu magazin programı “Söylemezsem Olmaz”da da aşı konusundaki endişelerini daha önce dile getirdi. Serengil, çocukken olduğu çiçek aşısı, verem aşısı vb. aşılar dışında hiçbir aşı olmadığını ve olmayacağını söyledi.

Seren Serengil

Serengil, “Devlet ne diyorsa güveneceğiz tabii ama dışarıdan gelen bir şeyi kanıma zerk etmek istemiyorum” dedi. İşin kötü yanı, pandemiyle ilgili komplo teorilerini programda dile getirmesiydi! Aşı ve yeni tedaviler konusunda endişeli olmak çok doğal. Ancak her gün ekrana çıkan birinin konuyu daha bilinçli şekilde ele alması daha iyi olurdu.

Serengil cephesinde işler böyleyken aşının FAZ 3 çalışmalarına gönüllü olarak katılan Çağla Şıkel ve Alişan gibi isimler takdir topladı. Serengil de programda sarf ettiği bu sözlerden sonra bir daha aşı meselesinden bahsetmedi. Ta ki düne kadar!

“Korkuyorum bakanım”

Seren Serengil Instagram

Seren Serengil, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dünkü paylaşımlarından birine “Ben çok korkuyorum bakanım bu aşıdan 🙁” yorumunu yaptı. Bu kişisel serzenişine bir cevap aldı mı, bilmiyoruz! Ama çoğu kişi Serengil’e geçirdiği ameliyatları hatırlatarak “Onlardan korkmadın, bunlardan mı korkuyorsun” dedi.

Benzer Haberler

Ben Benim 18 Ocak 2021

Ne yani, kadın endişesini dile getirmiş, ilginç olan ne burda? Faz3 denemesi yapılmamış bi aşının kobayları şu an aşı olanlar. Kobay olmak endişeyi de beraberinde getirir doğal olarak. Çağla yla Alişan’ın yaptırdığı şeyin aşı olduğundan emin miyiz acaba? Ben kobay değilim, ya sen?

Yorum Yaz