Aşk-ı Memnu Tekrar Bölümleri Hangi Kanalda, Saat Kaçta?

0 oy

Aşk-ı Memnu Tekrar Bölümleri Hangi Kanalda, Saat Kaçta?

Türk televizyon tarihine damga vuran ve yayımlandığı dönem itibarıyla reyting rekorları kıran Aşk-ı Memnu dizisi tekrar bölümleriyle yeniden izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı isimli romanından uyarlanan dizinin tekrar bölümleri hafta içi her gün gündüz kuşağında seyircisini televizyona kilitlemeyi başarıyor. Yaz boyunca yayımlanması planlanan Aşk-ı Memnu dizisinin başrollerini Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre gibi usta ve yeni nesil oyuncular paylaşıyor. Türk dizilerinin efsaneleri arasında yer alan dizinin tekrar bölümlerini takip etmek için seyirciler araştırmalarına şimdiden başladı. Yaz sezonun gelmesiyle beraber yayındaki dizilerin ve programların sezon finali yapması ile oluşan boşluğu Türk seyircisi efsane dizi Aşk-ı Memnu’nun tekrar bölümleri ile doldurabilecek. Peki Aşk-ı Memnu saat kaçta ve hangi kanalda yayınlanacak?

Dizi tarihi boyunca en yüksek izlenme oranını elde etmeyi başaran ve büyük sükse yaratan Aşk-ı Memnu final yapmasının ardından yıllar geçmesine rağmen yeniden ekranlara geliyor. Dizinin ilk bölümü 4 Eylül 2008 tarihinde yayımlanmıştı ve büyük bir izleyici kitlesine ilk bölümden elde etmişti. 24 Haziran 2010 tarihinde final yapan dizi izlenme oranlarındaki başarısı ile birlikte birçok yabancı ülkede alt yazılı ve dublajlı bir şekilde yayımlanmaya başladı. Dizi yapımcı firma Ay Yapım tarafından başta Arap ülkeleri olmak üzere Güney Kore, Kuzey Kore ve Güney Amerika’nın en büyük şirketlerine satılmıştı. Güney Amerika’nın en büyük ikinci televizyon şirketi olarak kabul edilen Telemundo/NBC Universal’a satılan dizi 2011’den itibaren 120’den fazla ülke yayınlandı ve 50’den fazla dile çevrilmiştir.

Güçlü oyuncu kadrosu ve aşk, romantizm, tutku gibi duygular ile aile ilişkilerini harmanladığı sürükleyici hikayesi ile Aşk-ı Memnu yaz sezonunda izleyicisini ekrana kilitleyecek.

2019 Aşk-ı Memnu Tekrar Bölümleri Hangi Kanalda ve Saat Kaçta Yayımlanacak?

İki sezon boyunca yayımlandığı dönemde reyting listelerini alt üst eden Aşk-ı Memnu final yapıp yayın hayatına son vermesine rağmen seyircilerin zihninde yerini koruyor. Dizi tekrar bölümleri ile yaz boyunca hafta içi her gün saat 16.45’te Kanal D ekranlarına gelmeye devam edecek. 10 Haziran 2019 Pazartesi gününde ilk bölümü ile ekrana gelecek Aşk-ı Memnu yaz boyunca final bölümüne kadar yayımlanacak.

Aşk-ı Memnu Konusu

Adnan Ziyagil eşinin ölümünün ardından sosyal hayattan elini eteğini çekmiş ve bütün ilgisini oğlu Bülent ile kızı Nihal’e aktaran orta yaşlarında başarılı bir iş insanıdır. Selçuk Yöntem’in hayat verdiği Adnan Bey aile yadigarı emektarları, çocukları ve çocuklarının Fransız dadısı ile İstanbul’un en önemli yalılarından birinde hayatını devam ettirmektedir. Adnan Bey’in hayatı Melih Bey takımından Firdevs Hanım’ın küçük kızı Bihter Yöreoğlu ile tanışması ile tamamen değişir. Adnan Bey yıllar sonra unuttuğu duyguları Bihter’le hatırlar ve aşık olur. Bihter ile evlenen Adnan Bey artık mutlu ama daha hareketli bir hayat yaşamaya başlar.

Firdevs Yöreoğlu ise gözünü para hırsı bürümüş hep yüksekleri hayal eden bir kadındır. Kızları Peyker ve Bihter ile güzellik konusunda rekabet içindedir. Kocası Melih Bey’in ani ölümüyle birlikte borç yumağı arasında kalan Firdevs Hanım eski şaşaalı günlerine dönmek için zengin beyleri araştırmaktadır.

Bihter Yöreoğlu/Ziyagil, Firdevs Hanım’ın kızı olarak anılmaktan utanç duyan ve babasına çok düşkün olan genç bir hanımdır. Babasının ölümünden annesini sorumlu tutan Bihter’in en büyük korkusu Firdevs Hanım’ın kızı olmaktır. Adnan Bey ile tanıştıktan sonra yalnızlığını ve mutsuzluğunu güven duygusu ile değiştirmek isteyen Bihter Adnan Bey ile evlenir. Adnan Bey’in çocukları ile yaşadığı köşke taşındıktan sonra Adnan’ın manevi oğlu Behlül’le karşılaşır ve hayatta en önemli duygunun tutku olduğunu anlar. İkili arasında yasak bir aşkın filizlenmesiyle beraber Ziyagil ailesinin hayatı kökten değişir.

Yönetmen koltuğunda Hilal Saral Ünalan’ın yer aldığı Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’nun kaleme aldığı dizide masum aşk ,ihanet bulutları ile gölgelenir ve aile fertleri yavaş yavaş bambaşka yaşamlara sürüklenirler.