Game of Thrones Spin Off'u Hakkında Merak Edilenler! Devam Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

0 oy

Game of Thrones Spin Off'u Hakkında Merak Edilenler! Devam Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Game of Thrones dizisinin final yapmasının ardından diziye dair yeni gelişmeler de heyecan yaratmaya devam ediyor. Dizinin spin-off’larının çekimlerinin başlanması izleyicileri heyecanlandırdı. Final bölümü büyük tartışmalar yaratan Game of Thrones hayranları ikiye bölünmüştü. Yine de dizi ile gelen haberler büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Daha önce açıklanan beş spin-off projesinden ilki HBO’dan onayı aldı. Pilot bölümlerin çekimlerine de İrlanda Belfast’ta başlandı. Game of Thrones spin-off serisinin ayrıntıları merakla bekleniyor. Spin-off ne demek diye merak edenler için kısa bir açıklama yapmak da gerekiyor. Spin-off bir dizi, film ya da görsel ürünler içinde bulunan bir temaya, karaktere, mekana, zamana göre yeni yapımlar üretilmesidir. Bu bir yan kahraman olabilir, konunun geçtiği zaman olabilir ya da mekan kullanılabilir. Game of Thrones spin-off serisini Game of Thrones yan dizisi olarak adlandırmak mümkün.  Yapımcılığını Jane Goldman ve George R.R. Martin’in üstlendiği Game of Thrones spin-off dizisi pilot bölümünde S.J. Clarkson yönetmen koltuğunda oturacak.

Konu Geçmişe Dayanacak

HBO tarafından yapılan açıklamaya göre Game of Thrones spin-off konusu binlerce yıl öncesini anlatacak. ‘’Kahramanlar Çağı’’ndan başlayacak olan konu, karanlık zamanların gelişini inceleyecek. Kahramanlar Çağı olarak tanımlanan dönem ise İlk İnsanlar ve Ormanın Çocukları arasında barış yapılan ilk anlaşma zamanını anlatacak.

Geniş Oyuncu Kadrosu

Dizinin spin-off bölümleri için geniş bir oyuncu kadrosundan bahsediliyor. Game of Thrones spin off oyuncuları arasından en dikkat çeken isim Naomi Watts. Watss’a eşlik eden oyuncular arasında Oscar ödülüne aday gösterilen isimlerden Miranda Richardson bulunuyor. Marquis Rodriguez, John Simm, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Jamie Campbell, Richard McCabe, John Hefferman, Denise Gough, BowerGeorgie Henley, Dixie Egerickx, Alex Sharp, Toby Regbo, Georgie Henley dizide rol alacak diğer isimler. Her bir karakter orijinal dizide olduğu gibi ana karakter olmayacak. Birbiri ile bağlantılı karakterler dizinin örgüsünü oluşturacak.

Konu 5.000 Yıl Öncesinden

Game of Thrones yeni dizi serisi 5.000 yıl öncesinde geçecek. Westeros’un en karanlık sırları, dizinin spin-off bölümlerinde izleyici ile buluşacak. White Walkers'ın ortaya çıkışı, sert kışın başlangıcı, Stark ve Lannister ailelerinin hikayeleri, Night King'in doğuşu dizinin temelinde işlenmesi beklenen konular.  Game of Thrones öncülü sayılabilecek spin-off projesi ile ilgili ayrıntıların ilerleyen zamanlarda daha da netleşmesi bekleniyor. Yani bu dizi Game of Thrones devam dizisi niteliğinden çok olayların ilk başladığı tarihe izleyiciyi götürecek. Dizinin ismi konusunda çeşitli dedikodular bulunuyor. Bloodmoon ve The Long Night en çok geçen isimler arasında. Game of Thrones spin-off Long Night ismi George R. R. Martin tarafından daha önce telaffuz edilmişti. Ancak bu isim dizinin üçüncü sezonu ile aynı. Bu nedenle devam niteliği taşıyan dizinin The Long Night dizisi olup olmayacağı hakkında şüpheler var.

En Erken Yayın Tarihi 2020

Spin-off serisinin pilot bölümünün çekimlerinin başlaması ile birlikte yayın tarihi de büyük merak konusu oldu. Peki Game of Thrones spin-off ne zaman yayınlanacak. Daha önce HBO'dan Casey Bloys tarafından yapılan açıklamada dizinin çekimleri tamamlanmasa bile finalden bir yıl sonrasına kadar herhangi bir yayının yapılmayacağı belirtilmişti. Bu durumda Game of Thrones spin-off 2020 yılından önce yayınlanmayacak. Game of Thrones spin-off dizileri için bundan sonra kanaldan nasıl bir onay sürecinin işleyeceği henüz netlik kazanmadı.