Meryem Tahnal Bulundu mu? Esrarengiz Palu Ailesi Olaylarında Son Durum

0 oy

Meryem Tahnal Bulundu mu? Esrarengiz Palu Ailesi Olaylarında Son Durum

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen esrarengiz Palu ailesi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Müge Anlı’da bugün yaşananlar, olayı takip edenler tarafından merakla izlendi. Peki Palu ailesi hikayesi nedir? Merak edilen tüm detaylar ve olayla ilgili son gelişmeler…

Canlı Yayına Bağlanan Tanıktan Yeni İddia!

 Müge Anlı Meryem Tahnal olayı ile ilgili programa bağlanan eski enişte; Tuncer’in, öz kız kardeşinin üvey kızlarına istismarda bulunduğunu iddia etti. Eski enişte, Meryem Tahnal’ın Tuncer Ustael tarafından dövüldüğünü ve ağaca asıldığını gören kişilerden birisi olduğunu söyledi.

7 Ocak 2019 Müge Anlı’da Yaşananlar!

Müge Anlı’nın 7 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan programında, şok edici bir gelişme yaşandı. Tuncer Ustael, ‘Meryem böğürtlen sever, oralara bakın’ dediği alanda kemik parçaları bulundu. Bulunan kemik parçalarının, Palu ailesi kemikleri mi olduğu henüz bilinmiyor. Adli Tıp tarafından kemiklerin kime ait olduğu üzerinde yapılan inceleme devam ediyor. İnceleme sonucunda bulunan kemiklerin Meryem Tahnal cesedine ait olup olmadığı ortaya çıkacak.

Tuncer Ustael Tutuklandı mı?

Palu Ailesi ile ilgili olayın Türkiye gündemine oturması ve olayın toplumda infial yaratması sonucunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da olaya dahil oldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada; Palu ailesi için gerekli sağlık tedbirlerinin alınacağı ve Tuncer Ustael hakkında suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.

Palu Ailesi Nereli? Palu Ailesi İle İlgili Merak Edilenler!

Palu Ailesi Kocaeli’de yaşıyor. Harun ve Havva Palu çiftinin; Meryem, Ayşe, Emine, Fatih ve İsa adında 5 çocuğu bulunuyor. Emine, Tuncer Ustael ile evli ve Meryem de Ahmet Tahnal ile evleniyor. Emine ve Tuncer çiftinin; bir kız ve bir erkek çocuğu bulunuyor. Meryem ve Ahmet Tahnal çiftinin ise; Melike ve Recep adında iki çocuğu bulunuyor.

Olay ile ilgili iddialara göre;  evlenip İstanbul’a giden Meryem Tahnal, eşiyle yaşadığı problemlerden dolayı ailesinin evine geri dönüyor. Meryem Tahnal’ın eşi olan Ahmet Tahnal, eşinin kardeşi İsa tarafından silahla öldürülüyor.

Ölümün arkasında ise farklı bir sebep çıkıyor. Aileye kendisini cinci hoca olarak tanıtan Tuncer Ustael, kendisine inanmayan Ahmet’i ortadan kaldırmak istemiş ve etkisi altına aldığı İsa’ya eniştesini öldürtmüş. Oğlunun bu suçtan dolayı hapse girmesini istemeyen Harun Palu, suçu üstlenip 7 yıl ceza almış ve hapse girmiş.

Aile Üyelerine İşkence ve Tecavüz

Eşinin öldürülmesinin ardından Meryem Tahnal, İstanbul’a geri dönmüş. Bir süre sonra, çocukları ile birlikte ablası ve Tuncer Ustael ile birlikte yaşamaya başlamış.

Tuncer Ustael, aileyi cinlerle korkutur ve  tecavüz ederek işkencelerde bulunur. İşkence ve tecavüzlere dayanamayan Recep, yurda yerleştirilir. Tuncer Ustael’e bir ceza verilmez.

2008 yılı Temmuz ayında Tuncer’in oğlu Enes, Eyüp Sultan’da kaybolur. Karakola gelen aile durumun üzerini örtmek için, ‘Maskeli kişiler çocuğu kaçırdı.’ şeklinde ifade verir. Çocuk muayene edilir ve muayene esnasında babası tarafından işkence ve cinsel istismara tabi tutulduğu ortaya çıkar ancak bu olayın da üzerine gidilmez ve çocuk, sapık Tuncer Ustael’e teslim edilir. Bir psikolog tarafından çocuk ve kız kardeşi koruma altına alınır ancak çok geç kalınmıştır ve çocukların yüzde seksen oranında akıl sağlığı bozuktur.

Eve Büyü Yaptılar

Tuncer Ustael, tecavüz ve işkencelerine devam ederken Havva Palu’yu etkisi altına alıyor ve onu kandırarak evleri üzerine alıp satıyor. Bu sırada Havva’yı uyaran kardeşi Emine Tahnal ve Yusuf Şipşak için; ‘Eve büyü yaptılar’ diye suçlayıp aileye düşman ediyor.

Aileyi baskı altına alan ve korkutan Tuncer Ustael, zaten satmış olduğu evden aileyi çıkartıyor ve aile arabada yaşamaya başlıyor. Meryem’i korkutup suçluyor ve onu bir ağaca bağlıyor. Aç bıraktığı Meryem, ölüyor. Meryem’in kardeşi olan İsa ile birlikte Meryem’i gömüyorlar.

Aile İfade Değiştiriyor!

Meryem öldükten sonra, 4 kişilik aileden sadece Melike kalıyor ve işkenceler yine devam ediyor. Kızın hamile kalmasından korkan Tuncer Ustael, kızın karnına her gün taş bağlıyor. Karnı iltihap kapıyor, içerisindeki cinleri öldürmek için ispirto ile sirke içiriyor. Kızı da öldürüyor. Ölüm sebebi olarak da kıza musallat olan cinler gösteriliyor.

Melike de öldükten sonra, baba Harun’un kız kardeşi Gülbahar’ın evine göz dikiliyor. Aileye zorla boş senet imzalatılıyor. Ailenin ve Tuncer’in ceza aldığı tek olay bu oluyor. 3 cinayet ve 4 çocuğa tecavüz olayları için yaptıkları cezasız kalıyor.

Baba Harun hapishaneden çıkınca; karısı Havva, kızı Ayşe ve oğlu Fatih ile suç duyurusunda bulunuyor. Soruşturma devam ederken Tuncer yine aileyi avucuna alıyor. Aile ifade değiştiriyor ve Tuncer Ustael’in karşısında tek kalan Harun da şizofreni teşhisi ile Fatih’in vasiliğine veriliyor. Onun da iddiaları geçersiz sayılıyor.