Mahkeme Elif Öğretmen Hakkındaki Kararını Verdi. Müge Anlı Stüdyosunda Gözyaşları...

1 oy

Mahkeme Elif Öğretmen Hakkındaki Kararını Verdi. Müge Anlı Stüdyosunda Gözyaşları...

ATV ekranlarında izleyiciyle buluşan Müge Anlı ile Tatlı Sert programının son zamanlardaki araştırma konusu Elif öğretmen olayıyla ilgili mahkeme sonucu açığa kavuştu. 2 milyon liralık tazminat için kocası tarafından kaçırıldığı iddia edilen Elif öğretmen için mahkeme kararını verdi.

Elif Öğretmenin Annesi Müge Anlı’dan Yardım İstemişti

Elif öğretmenin hikayesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programı aracılığıyla kamuoyunun gündemine oturmuştu. Tüm Türkiye günlerdir mahkeme kararının açıklanmasını beklerken beklenen haber bugün geldi. Elif öğretmenin kocası Zafer Gözütok’un 2 milyon lira için Elif öğretmeni kaçırdığı ve ailesiyle görüşmesine engel olduğu iddia ediliyordu. Bilindiği üzere Elif öğretmen ikinci çocuğunun doğumu esnasında doktorlar tarafından yapılan bir hata sonucunda engelli kalmış ve yürümeyecek, hatta konuşamayacak hale gelmişti. 4 yıllık süre boyunca annesi tarafından bakılan Elif öğretmen için mahkemeden 2 milyon liralık tazminat kararı çıkınca ailede işler karıştı. Tazminat kararından önce eşinin yüzüne bakmayan Zafer Gözütok bir anda eşi ve çocuklarını alıp Iğdır’a taşınma kararı aldı. Elif öğretmenin annesi ise damadının para için kızını ve torunlarını kendisinden uzaklaştırdığı öne sürerek Müge Anlı’ya başvurdu.

Mahkeme Kararının Ardından Stüdyoda Gözyaşları Sel Oldu

Müge Anlı’nın eşi tarafından Iğdır’a götürülen Elif öğretmene ulaşmasıyla birlikte gerçekleşen dram yüklü buluşma, aynı duygu yoğunluğuyla ekranlara yansıdı. Annesinin sesini duyan Elif öğretmenin feryadı hem stüdyodakilerin hem de ekran başındakilerin gözyaşlarına hakim olamamasına sebep oldu. Anlı tarafından mahkeme kararı açıklandığı ise bu sefer gözyaşları sevinç için akıyordu. Bugün ise mahkeme tarafından Elif öğretmenin bakımının anneye verilmesine karar verildi.