Payitaht Abdülhamid 83. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Abdülhamid'den Büyük Ders

0 oy

Payitaht Abdülhamid 83. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Abdülhamid'den Büyük Ders

Abdülhamid, devleti yönetmeye çalışırken yanı başında duran hainler ile de mücadele etmek zorundadır. Dizinin 83. bölüm fragmanı da bu akışın değişmediğini gösteriyor.

Osmanlı’nın zor zamanları, büyük bir mücadele devam ediyor. İki yüzyıldır savaş kazanamayan Sultan Abdülhamid’in Yunan harbini kazanması cephedeki savaşı masaya taşır. Osmanlı’yı yıkmak isteyenler dur durak bilmeden hainliklerine devam ederlerken bunların karşısında direnen en büyük isim ise Abdülhamid’tir. Çevresinde kalan bir avuç güvenebileceği insan ile hem dışarıda hem de içeride düşman ile mücadele etmek zorundadır. Karmaşa bir tek devlet ve düşman arasında değildir. Haremin kadınlarını da amansız mücadelesi bir yandan sürmektedir. Bülent İnal’ın Abdülhamid rolü ile izleyicinin karşısına çıktığı dizinin senaryosu tarihin gerçeklerine dayanılarak yazılmakta.


82. Bölümde Yaşananlar

Sabrı taşan Albülhamid, Fuat’ın cezasını keser. Fuat’tan sonra ise karşısında Rothshild ve Sabahattin vardır. Bu iki isim Abdülhamid’e karşı düşmanlıkların açık bir şekilde ifade etmişlerdir. Jön Türk kongresi için Paris’te var güzü ile çalışan Sabahattin’in karşısına çıkan engeli Rotshsild’in durdurmasını bekler. Abdülhamid’i köşeye sıkıştırdığından emin olan Rothshsild’in bilmediği bir başka durum vardır. Abdülhamid’in bunlar karşısında bir başka planı vardır. Abdülhamid, Mahmut Paşa’nın ona yardım etmesi ile Rothshild ve Sabahattin’e büyük bir ders verir. Seniha, Bidar’a Şivenaz hakkındaki gerçekleri anlatmaya çalışırken zehirlenir. Herkesin çok üzüldüğü bu olay karşısında zehirleyenin kimliğine ulaşmak da bir başka sorundur. Seniha’yı zehirleyen kişi Bidar’ı da kaçırır. Karşılıklı kurulan tuzaklar bu kadar değildir. Jorris, Halil Halidlerin arasına soktuğu oğluyla onlara tuzak kurmaya çalışırken Halil Halidler’in tuzağının içine düşer. Artık silahlar konuşacaktır. Halil Halid kendisini namlunun ucunda bulur. Cezzar’ın intikamı ise alınır.

83. Bölümde Yaşanacaklar

Abdülhamid yeni bir oyunun içerisine çekilmek istediklerinin farkındadır. Bu oyunun etkisinde kalmamak için hazırlıklı olmaları gerektiğini söyler. Türlü hainlikler arasında düşman yine oyunlarını sürdürmeye devam edecektir. Çatışmalar ise hız kesmeden devam eder. Halil Halid yine silahların ortasındadır. Abdülhamid ise emirlerinin yerine getirilmesini söyler. Belli ki Abdülhamid’in gerçekleri ortaya dökmek, hainlerin yüzünü göstermek, namertlerin ne yaptıklarını anlatmak için bir planı vardır. Namerde mertliğin, haine sadakatin anlatılmasının yolunu dile getir. Yine bol olaylı, aldatmacalı ve komplo dolu olayların yaşandığı 82. bölümün ardından yayınlanan 83. bölüm fragmanı suların durulmadığını gösteriyor. Dizinin 83. bölümünde Abdülhamid’in nasıl bir yol içine gireceğini hep birlikte izleyiciler olarak göreceğiz.