“Hayvan Sahiplendirme” Kavgası: Gonca Vuslateri, Gülben Ergen, Seyhan Erdağ’dan Sonra Seren Serengil’de Dahil Oldu!

Aleyna Özyaman

Haberler

23 Şubat 2021

“Hayvan Sahiplendirme” Kavgası: Gonca Vuslateri, Gülben Ergen, Seyhan Erdağ’dan Sonra Seren Serengil’de Dahil Oldu!

Bugün magazin gündeminde “hayvan sahiplenme” kavgası yaşanıyor! Gonca Vuslateri, Gülben Ergen, Seyhan Erdağ ve Seren Serengil’in dahil olduğu bu tartışma beyninizi yakabilir; şimdiden uyarmış olayım.

İlk Adım: Gülben Ergen Gonca Vuslateri Vesilesiyle Paspas’ı Sahiplendi

İlk olarak adım adım gidelim; Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde yaşamını sürdüren ve hayvanseverler tarafından “Paspas” adı verilen bir köpek için sahiplendirme çalışmaları “Bir El Bir Nefes” isimli derneğin sosyal medya duyuruları ile başladı. Gonca Vuslateri’nin de dahil olduğu bu sahiplendirme çalışmalarında, güzel oyuncu Paspas’a geçici aile olmaya karar verdi.

Gülben Ergen story

Bu olayın ardından Paspas’ı duyan Gülben Ergen, Gonca Vuslateri aracılığıyla bu köpeği sahiplenmek istedi. Dün Gonca Vuslateri’yle buluşan Gülben Ergen; hem Paspas’ı sahiplendi hem de Instagram’da Paspas’ın temizlendiği anları paylaştı.

Gülben Ergen story

İkinci Adım: Gülben Ergen Instagram Hesabında “Daha Önce Hiçbir Can Satın Almadım” Dedi

Ardından Gülben Ergen Instagram’da bir post paylaşarak “Aylardır eş, dost, tanıdık kim varsa araştırdım, bekledim. Müthiş örnekler ve tekliflere rağmen, hayatımda hiç para karşılığında #can almadım. Satılmak üzere değil, sevilmek üzere, uzun zamandır üşümüş, birazda yaralı ve hasarlı bir #yürek geldi yuvamıza bugün çok istekli bir dörtlüyle bize dahil oldu ve beş kişilik olduk.” açıklamasını yaptı ve Paspas’ın yeni adının “Gonca” olduğunu söyledi.

Üçüncü Adım: Seyhan Erdağ, Gülben Ergen’in Daha Önce Köpek Satın Aldığını ve Sonra Terk Ettiğini İddia Etti

Seyhan Erdağ

Ancak ünlü magazinci Seyhan Erdağ, Gülben Ergen’in bu açıklamasına sinirlenmiş olacak ki; web sitesinde güzel şarkıcıya bir yazı yazarak; daha önce hayvan satın aldığını ve bu hayvanları da daha sonrasında terk ettiğini iddia etti: “Şimdi bu canı sahiplenirken, resim altına ‘hayatımda hiç para karşılığında can almadım’ diyorsanız, ben de aldınız demek zorundayım.  Ama bu ‘aldınızı’ hata yaptınız,  suç işlediniz diye değil; yalan söylediğiniz için söylemek zorundayım! Üstelik de şimdi sahiplendiğiniz bu can gibi, o canı terk ettiniz! Evinizden gitti… Pomerian ırkındaki o can, uzun süre bir çiftlikte yaşadı, sonra da aynen bu canı sahiplendiğiniz gibi, sizin satın alıp terk ettiğiniz canı bir başkası sahiplendi Gülben Hanım.

Dördüncü Adım: Gülben Ergen Seyhan Erdağ’a Yanıt Verdi

Gülben Ergen

Seyhan Erdağ’ın yönettiği “Temiz Magazin” isimli Instagram sayfasına yorum yapan Gülben Ergen, şu ana kadar hiçbir hayvanını terk etmediğini açıkladı: “Sahiplendiğim doğrudur daha öncede şimdide ama bu yazı yalan oldu @seyhanerdag Yüreğimize alıp yuvamızı açtığımız her parçamız çok iyiler merak etme ❤️”

Gülben Ergen ve Seyhan Erdağ yorum

Seyhan Erdağ’dan ise yanıt gecikmedi: “Mesleğimde ‘yalan’ hiçbir şey yapmadım. Yazım da yalan değil, konu da, yaşananlar da… Yalanlamak çok moda sadece. Gonca uğurlu olsun tüm aileye, sevgilerimle…”

Beşinci Adım: Seren Serengil’de Olaya Karıştı!

Seren Serengil ve Gülben Ergen

Gülben Ergen’in içinde olduğu bir polemikte Seren Serengil’in dahil olmaması söz konusu olamaz.

Seren Serengil Açıklama

Güzel yorumcu Seren Serengil, bu olayların ardından Instagram hesabından Gonca Vuslateri’yi etiketleyerek; Gülben Ergen’in hayvanseverliğini prim olarak değerlendirdi: “Seni seviyorum, hayvanlara eziyet özellikle de barınağa terk edilen köpekleri yeniden sahiplendirme konusunda yaptıklarını takdirle karşılıyorum ve çok mutlu oluyorum. Ama lütfen gerçekten hayvanseverlere sahiplendir. Sırf senin şöhretinden ve gündeminden köpek sahiplendim, herkesten aferin almak için bu köpekleri kullanmalarına müsaade etme. Hayvanları alıp sonra terk eden asla sevmeyen kişilere verme. Daha çok önce köpek bakmış mı, nasıl davranmış, gerçekten hayvansever mi? Yoksa show amaçlı mı? Yazık o canlara. Lütfen dikkat et buna”

Seren Serengil’in de dahil olduğu bu “hayvan sahiplendirme” tartışmasına bakalım daha kimler katılacak?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz