Hiç Umudu Kalmadı! Hastalığı Nedeniyle Zor Günler Geçiren Seren Serengil Ne Kadar Korktuğunu Anlattı

Dilek

Haberler

15 Nisan 2021

Hiç Umudu Kalmadı! Hastalığı Nedeniyle Zor Günler Geçiren Seren Serengil Ne Kadar Korktuğunu Anlattı

Hastalığı nedeniyle zor günler geçiren Seren Serengil’in pek umudu kalmadı. 50. yaşına güle oynaya girse de, sağlık durumunun stabil gitmesi onu endişelendiriyor.

Seren Serengil

Magazin kraliçesi Seren Serengil, Dumping Sendromu nedeniyle zor günler geçiriyor. Ama hasta yatağında bile ünlülere sataşmaya devam ediyor. Magazin yorumculuğunun bir getirisi olmalı! Sağlık durumunun kötüye gittiğini bilse de çalışmakta ısrar eden Seren Serengil, birkaç hafta önce canlı yayında bayılıverdi. Sağlığının tam anlamıyla toparlanması çok uzun zaman alacak gibi görünüyor.

Nereden Çıktı Dumping Sendromu?

Seren Serengil

Seren Serengil, birkaç yıl öncesine kadar fazla kilolarıyla boğuşuyordu. Onun gibi “ideal güzellik” takıntısı olan biri için hayli zor bir durum! Zayıflayabilmek için beş sene önce mide ameliyatı geçiren Seren Serengil, kilo konusunda bir türlü dengeyi tutturamadı. Bu kez fazla hızlı kilo veren Seren Serengil, bir ara 46 kiloya kadar düştü! Vücudunun dengesini bu kadar bozunca hastalık da kaçınılmaz oldu.

Sağlıksız zayıflama süreci nedeniyle Dumping Sendromu’na yakalanan Seren Serengil, “Ameliyat olmazsam yaza çıkmazmışım” dedi. Neyse ki, ameliyatı kabul etti ve kısa sürede programa geri döndü. Ama ne sağlığına dikkat etti ne de vitaminlerini aldı. Bu yüzden, son haftalarda biraz toparlasa da vücudunu çok yordu. Sonunda da canlı yayında bayıldı. Üç gün kaldığı hastaneden taburcu edilse de tedavisine her gün devam etmesi gerekiyor. Ama o yine başka yollar arıyor!

Alternatif Tıptan Medet Umdu

Bir ara dönse de programa yine ara veren Seren Serengil, çevresindekilerin sağlık konusundaki önerilerini dinlemiş gibi görünüyor. En azından vitaminlerini alıyor ve seruma hayır demiyor! Stresten uzak durma tavsiyesine de uymaya karar verdiği için sık sık İstanbul’dan kaçıyor. Hatta Sapanca’da kendisine güzel bir villa yaptırmaya bile başladı!

Seren Serengil

Yine de, en çok medet umduğu şeylerden biri alternatif tıp yöntemi “ayurveda”. Ayurveda, bilinci yükselttiğine, yaşlanmayı geciktirdiğine ve genel sağlığı düzelttiğine inanan bir yaşam tarzı. Ancak ilk adımlar Seren Serengil için pek iyi gitmedi galiba!

“Her yemek sonrası bunu yaşıyorum”

Seren Serengil, tedavilerine aksatmadan devam etse de sonuç alamamaktan yorulmuş. Her gün serumunu aldığında kendini iyi hissetse de, yemekten sonra yatağa düşüyormuş.

Doktorlara gidiyorum, testler yapılıyor ama geçmiyor” diyerek düştüğü umutsuzluğu anlatan ünlü isim, bu hastalığı atlatan isimlerden tavsiye bekliyor. Umarız, en kısa sürede sağlığına kavuşur!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz