Seren Serengil’den İyi Haber! 1 Kilo Aldığını Paylaştı: “1 Kilo Aldım Diye Sevineceğim Aklıma Gelmezdi!”

Seda Ergin

Haberler

9 Ocak 2021

Seren Serengil’den İyi Haber! 1 Kilo Aldığını Paylaştı: “1 Kilo Aldım Diye Sevineceğim Aklıma Gelmezdi!”

Seren Serengil son dönemlerde magazin açıklamalarıyla değil de hastalığıyla gündemdeydi. Son bir aydır ünlü sunucunun nasıl bir hastalığının olduğunu, nasıl bir süreç geçirdiğini paylaşımlarından takip ettik. Şimdi de Seren Serengil’den hayranlarını sevindirici bir story geldi!

2 Kez Mide Ameliyatı Oldu

Seren Serengil, geçtiğimiz yıllarda kilolarıyla ön plandaydı. Daha sonra bu durumdan kendi de rahatsız olmuş olsa gerek, mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi. İlk ameliyatı olduktan sonra bir sorun olmadı. Olanlar o ikinci ameliyattan sonra oldu.

Seren Serengil, herkesten gizleyerek birkaç yıl içinde ikinci mide ameliyatını da geçirdi. Ancak daha sonra kilo vermesi durdurulamadı. Ünlü sunucu, 70 kilodan 46 kiloya kadar düştü. Onun bu hastalığına da “Dumping Sendromu” deniyordu.

Seren Serengil, ikinci ameliyatı olduğuna bir hayli pişman olmuştu. Bu pişmanlığını da şu sözlerle dile getirdi: “Ben yetişkin bir insanım. Benim bunu yaptırmamam gerekiyordu başta. Ben vitamin de almadım, belki vitaminlerimi de düzenli kullanmalıydım, hiç su içmem. Ağızıma su sürmüyorum, çok zararlı bir şey, 8 yaşımdan beri su içmiyorum. Amacım çıkıp birilerini suçlamak falan değil. Yaptırmasaydım, yani aklı başında insanım değil mi? Biz kadınlarda problem var, sevmiyoruz kilolu olmayı. Ama inanın ben şu anda zayıflığımın tadını hiç çıkaramıyorum. O kadar halsizim, hastayım. Bakalım seruma daha yeni başladık. Bu ilk haftam, haftanın 3 günü yatacağım hastaneye artık göreceğiz nasıl olacak. İnşallah iyi olsun. Annem üzülmesin, herkes üzülüyor, etrafımdaki herkes üzülüyor. Ben de kimseyi aynı konularla sıkmak istemiyorum, kimseyi üzmek istemiyorum.”

Kadınlara seslenerek şu sözleri söyledi: “Buradan hanımlara bir söyleyeceğim şey; her kadına Allah güzellikler vermiştir. Kaşını vermiştir, gözünü vermiştir, bir şeyini vermiştir. Biz çok fazla bunun organiğiyle oynadığımız zaman mutlaka bir problem yapıyoruz. Kalbimiz güzel olduktan sonra biz her halimizle güzeliz. Bu konuda hiç örnek olmak istemiyorum. Çok yanlış bir karar verdim.” Seren Serengil’in bu hali herkese bir ders olmuştu!

Seren Serengil’den Müjde! 1 Kilo Aldı

Seren Serengil, riskli bir geri dönüşüm ameliyatı olmak için bekliyor. Bu süreçte de sağlığına dikkat etmeye çalışıyor. Ünlü sunucu az önce Instagram’dan hayranlarını, yakınlarını ve ailesini mutlu edecek bir story paylaştı. Storyde 1 kilo aldığını duyurdu!

1 kilo aldığına çocuklar gibi sevinen seren Serengil, paylaştığı storye şu sözleri yazdı: “Bugün 1 kilo almışım. Bir kilo aldım diye bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi. 46 kg’a düştüm, hortlak gibi oldum. O da önemli değil, düşmeye başlamıştım. Bağırsakta kanamalar, dedim gidiyorum… Aynaya bakamıyorum kemiklerim sayılıyor. Deri kalmış kaburgam. En ufacık olmadık bir yerden çatlayabilir. Kemiklerin içinde su kalmamış, bir tek gram yağ kalmamış. Şükür, bugün 1 kg almışım… İyileşeceğim, düzeleceğim inşallah. Ben her an bunlardan bahsetmeyi sevmiyorum ama iyi haber olduğu için siz de sevinirsiniz diye paylaşmak istedim.

Seren Serengil’e tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz ve daha iyi haberlerini bekliyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz