Seren Serengil’in Platonik Aşkı ve Sefirin Kızı’nın Sancar’ı Engin Akyürek Sonunda Sessizliğini Bozdu: “Bencil…”

Aleyna

Haberler

2 Mayıs 2021

Seren Serengil’in Platonik Aşkı ve Sefirin Kızı’nın Sancar’ı Engin Akyürek Sonunda Sessizliğini Bozdu: “Bencil…”

Sefirin Kızı dizisinde Sancar karakterine hayat veren Engin Akyürek, sosyal medyadan uzak bir hayat sürmeye devam ediyor. Magazin sansasyonlarından uzak durmayı tercih eden yakışıklı oyuncu bugün ünlü gazeteci Ayşe Arman’a verdiği röportajla sessizliğini bozdu. Aman Seren Serengil duymasın, Ayşe Arman’ı çok kıskanır!

Engin Akyürek

Bildiğiniz gibi birçok kadın Engin Akyürek’in hem karakterine hem de yakışıklılığına aşık! Yeni açtığı Instagram hesabında kısa sürede 355 bin takipçiye ulaşan Engin Akyürek’in ünlüler camiasından da platonik bir aşkı var: Seren Serengil! Söylemezsem Olmaz programının kaotik magazin kraliçesi Seren Serengil, her fırsatta yakışıklı oyuncuyu ne kadar beğendiğini ve karakterine hayran olduğunu canlı yayında, Instagram hesabında, kısaca her yerde dile getiriyor.

Engin Akyürek ve Seren Serengil

Ayşe Arman’a Konuştu!

Hatta Engin Akyürek’in Instagram hesabını yeni açtığı dönemlerde; Söylemezsem Olmaz masasının diğer yorumcuları Arto ve Bircan Bali, Seren Serengil’e Engin Akyürek’e “yürümesi” konusunda cesaretlendirmeye çalışmıştı. Seren Serengil’in şimdiki sevgilisi Mustafa Rahman Tohma’nın, Engin Akyürek’e benzemesi de gözlerden kaçmayan bir diğer detay.

Engin Akyürek

Bugünlerde bildiğiniz gibi Engin Akyürek’in Sancar karakterini canlandırdığı Sefirin Kızı, finale hazırlanıyor. Bir türlü istediği reytinge ulaşamayan dizi finale doğru adım adım ilerlerken; yeni projeleri değerlendiren Engin Akyürek de ünlü gazeteci Ayşe Arman’ın sorularını cevaplandırdı. Aynı zamanda “Sessizlik” kitabının yazarı olan yakışıklı oyuncu “Günümüz dünyasında, sence en çok eksilen hangi duygu oldu?” sorusuna; “Eksilmekten çok, değişime uğradı diyelim. O duygular hala var, sadece başka bir şeye dönüşmüş durumda. Ben bunları olumsuz bir yerden söylemiyorum. Tabii ki iyi kalpli, merhametli güzel insanlar hala var bu dünyada. Ama eskisi kadar birbirimizi dinlemiyor, sevmiyoruz. Sabırsız, empatiden yoksun varlıklara dönüştük. Bencil ve şişik egolarımızla birbirimize çarpıp duruyoruz. Ama şu da var: 1940’larda, 2. Dünya Savaşı’nda 40 milyondan fazla insan öldü. Dünyanın geçmişi, bugünden daha masum değil!” yanıtını verdi.

Engin Akyürek

Bu Açıklamaya Seren Serengil Çok Üzülecek!

Engin Akyürek her zaman işiyle var olmak istiyormuş; “Sadece işimle var olmak istiyorum. Ben işimi iyi yaparsam, sözümü de hikayemi de anlatmış olurum. Daha fazlasına gerek yok. Büyük laflara gerek yok. Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok çok sevdiğim sanatçılar. Onlar, söyleyeceklerini şarkılarıyla söylediler, söyleyecekler. Biz onların hayatını çok bilmeyiz bile, bilmemize de gerek yok”

Engin Akyürek

Ayşe Arman’ın bu atıfı bize Seren Serengil’i hatırlatıyor; “Haftada 2 kez kendisini manşette görmeyince huzursuz olan insanlar var. Hani, ‘Reklamın iyisi kötüsü yoktur, yeter ki gündemde olayım!’ diyenler” Engin Akyürek’ten platonik aşkı Seren’i üzecek bir cevap geliyor; “Bunlar, 90’larda kalmadı mı ya? Özel kanalların ilk çıktığı zaman oluşan bir kültür bence. Artık bugünün dünyası daha gerçek… Ve acımasız… İşinle var olmak esas… Ama herkes, herkesin her şeyini bilmek, öğrenmek istiyor. Ama bazen de bazı şeyleri bilmemek güzeldir! Ben oyunculuğun Türkiye’deki algısının biraz yanlış olduğunu düşünüyorum. Oyuncuların aslında kendilerini çok anlatan ve çok konuşan insanlar olduklarını düşünmüyorum. Biraz böyle içeride olan bir şey bence. Tarihçilik nasıl bir araştırmaysa, oyunculuk da bir araştırma aslında, bir karakter araştırması”

Engin Akyürek

İlk Başrolünü Meral Okay Vermiş!

21 yaşında şöhret olan Engin Akyürek için oyunculuk hayalindeki meslekmiş; “Oyunculuk hep yapmak istediğim iş. Beni çok heyecanlandırıyor. Ama hiçbir şey ölmeye değmez! Yazmak da hep olacak hayatımda. Bunu da biliyorum. Kâğıt yoksa kafama yazarım”

Engin Akyürek

Engin Akyürek, ona ilk güvenen kişinin Meral Okay olduğunu söylemeden de geçmiyor; “Meral Abla, Dostoyevski karakterleri gibiydi. İnanılmazdı. Hayatımız kesişmemiş olsaydı, ben bugünkü Engin olamayabilirdim. “Bir Bulut Olsam” benim için çok kıymetli bir iş. İlk başrolümü Meral Abla teklif etti. Emeği çoktur üzerimde. Bana güvendi. Güvenmeyebilirdi. O işte, aynı zamanda beraber de oynadık. Sohbeti, derinliği, insanlığı o kadar özeldi ki; bugün eksikliği sadece bir yazar olarak değil, bir aydın olarak da hissediliyor. Ben de onu çok özlüyorum. Bir daha, bir Meral Okay hikayesi olmayacak ama Meral Abla yazdıklarıyla, yaptıklarıyla hep güzel hatırlanacak.”

Röportajın devamı için:

https://www.armanayse.com/engin-akyurekle-edebiyat-oyunculuk-ve-hayat-uzerine/

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz