Tövbeler Tövbesi: Fazıl Say, Safiye Soyman ve Faik Öztürk Birbirine Girdi! Seren Serengil ve Arto da Olaya Karıştı!

Aleyna

Haberler

30 Mart 2021

Tövbeler Tövbesi: Fazıl Say, Safiye Soyman ve Faik Öztürk Birbirine Girdi! Seren Serengil ve Arto da Olaya Karıştı!

Evet şaka değil; Fazıl Say, Safiye Soyman ve Faik Öztürk birbirine girdi! Geçtiğimiz günlerde Söylemezsem Olmaz programına katılan Safiye Soyman, aynı program içinde Fazıl Say’a cevap verdi. Hatta Seren Serengil ve Arto da ünlü piyaniste evliliği üzerinden yüklemeye devam etti! Az önce okuduğunuz cümlede anlamlı hiçbir kelime yok farkındayım ama adım adım gidersek sorunu çözebiliriz.

Söylemezsem Olmaz

Fazıl Say VS Söylemezsem Olmaz

İlk olarak geçtiğimiz hafta Fazıl Say ve eşi Ece Dağıstan’ın “Evlendik ama ayrı evlerde yaşıyoruz!” açıklaması magazin gündeminde bomba etkisi yarattı! Pek çok sosyal medya kullanıcısı Fazıl Say’ı eleştirirken; Söylemezsem Olmaz programında ünlü piyanist ve eşi Ece Dağıstan resmen eleştiri bombardımanına tutuldu.

Fazıl Say ve Ece Dağıstan

Bu kadar eleştiriye alışık olmayan Ece Dağıstan, Instagram hesabından Söylemezsem Olmaz programına cevap verdi ve kimsenin hayatına karışmamasını istedi. Ancak Söylemezsem Olmaz programına tek yanıt veren kişi Ece Dağıstan değildi. Ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir, Youtube videosunda Söylemezsem Olmaz’ı hedef alarak; “Düşünsene Chopin çalıyorsun, o an televizyonda bir sabah programı senin evliliğini ve burcunu tartışıyor. Yani ülke dünyaca ünlü piyanistine konsantre olma fırsatı vermiyor! Kendini bir anda çekirdek çitleyip evliliğini sorgularken buluyorsun. Fazıl Say’a açıklama yaptıranlar bize neler yapmaz!” açıklamasını yaptı.

Fazıl Say VS Safiye Soyman!

Aynı günlerde Fazıl Say, Twitter hesabından Safiye Soyman ve Faik Öztürk’ün bir fotoğrafını paylaşarak; “Hayatımda böyle bir şey görmedim!” diyerek dalga geçti ve bu kareyi sürrealist ressam Saldavor Dali tablolarına benzetti:

Fazıl Say bu görüntüye nasıl denk geldi bilinmez. Fakat dün Söylemezsem Olmaz canlı yayınında ünlü piyanistin bu tweeti Arto ve Seren Serengil tarafından çok eleştirildi! Özellikle de Arto; “Asıl senin evliliğin Salvador Dali gibi, sen Türk bayrağı taşıdın mı hiç üzerinde?!” diyerek Fazıl Say’a çıkışmaktan geri durmadı. Canlı yayına ise Safiye Soyman bağlanarak kendini savundu; “Kendisiyle diyalogum yok. Ben ne yaptım ki ona böyle bir açıklama yapmış? Fazıl Say’ın sanatına saygım var ama bu sözlerine katılmıyorum. Haberlere konu olan elbiseyi yıllar önce Denizli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları esnasında giymiştim. Türk bayrağını üzerimde taşıdığım için gurur duyuyorum. Bana nasıl dil uzattı anlamış değilim!”

40 yıl düşünsem; Fazıl Say, Seren Serengil, Safiye Soyman ve Arto’nun ayrı haber içinde yer alacağı aklıma gelmezdi! Türk magazinciliğinin sürrealistliği Salvador Dali’yi bile aşıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz