CNN TÜRK logo

CNN TÜRK Yayın Akışı

Yorumlar
 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

Popüler TV Yayın Akışları

Sırada hangi kanal var? Listedeki kanallardan birini seçerek en güncel TV rehberi olan tvyayinakisi.com'un tüm yayın akışı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

CNN TÜRK Yayın Akışı Hakkında Bilgiler

Amerikan CNN şirketinin isim haklarını kullanarak Türkiye’de yayın yapan bir haber kanalı olan CNN Türk, 11 Ekim 1999 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş vaktinde Doğan Holding’e ait EKO TV’nin karasal frekansından yayına başlayan CNN Türk’ün ilk dönemlerinde doğrudan İngilizce dilinden çevrilen kimi programlar yayımlanmıştır. Kısaltması CNN Türk olan kanalın tam adı ise Cable News Network Türk’tür. Doğan Yayın Holding ile TBS’nin yarı yarıya ortak olarak kurduğu ve 2018’e kadar bu ortaklık ile yayın macerasını sürdüren CNN Türk, 2018 senesinde önemli bir değişim yaşadı. Doğan Yayın Holding’in Demirören Holding tarafından satın alınmasıyla birlikte 2018’de kanalın yarısının sahibi Demirören Medya Grubu oldu. Dolayısıyla CNN Türk’ün yeni ortaklığı TBS ve Demirören Medya Grubu arasında kuruldu.

Kuruluşunda logosuna ekranın sağ alt köşesinde yer veren kanal, 2006-2018 yıllarında logosunu sağ üst köşeye taşımıştı. 2010’da ise dünya genelindeki bütün CNN’lerde olduğu gibi kanalın logosu yine sağ alt köşeye taşındı. Kanalın 16:9 yayın formatına geçtiği tarih ise 17 Eylül 2012’dir. Bazı şehirlerde karasal yayına devam eden CNN Türk günümüzde TÜRKSAT uydusundaki yayınlarına ek olarak D-Smart, Kablo TV, Teledünya, Digitürk, Tivibu gibi paralı platformlar üzerinden de yayınlarını sürdürmektedir. Kanalın genel merkezi ise Bağcılar’da yer alan Demirören Medya Center binasıdır.

CNN Türk yayın akışı genel olarak haber programlarından ve tartışma programlarından oluşur. CNN Türk dizileri ile öne çıkan bir kanal değildir fakat zaman zaman CNN Türk haftalık yayın akışı içinde bazı belgesel serilerine rastlamak mümkündür. Bu belgesel serileri dönemsel olarak yayımlandığı ve genelde az bölüm sayısına sahip oldukları için her zaman kanalda görmek mümkün değildir.

CNN Türk programları arasında Mine Uzun ile Parametre, Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge, Cüneyt Özdemir ile 5N1K, Cem Seymen ile Başka Bir Dünya Mümkün, Buket Aydın ile 40 gibi yapımlar yer almaktadır. Ayrıca kanalda her saat başı haber bültenleri yayımlanmaya devam etmektedir. Buna ek olarak CNN Türk’ün spor servisi de bulunmaktadır, bazı liglerden özet görüntüler ve önemli maçlara ait yorumların yer aldığı programlar seyirciyle buluşmaya devam etmektedir. Kanalın sunucuları, yani ekran yüzleri arasında Semiha Şahin, Hande Fırat, Fulya Kalfa, Sinan Kunter, Hakan Çelik, Zeynep Özyol, Uğur Meleke, Uğur Önver, Gözde Atasoy, Büşra Sanay, Sultan Arınır, Başak Şengül, Fuat Akdağ, Buket Aydın gibi isimler bulunmaktadır.

Eğer “CNN Türk’te bu akşam neler var?” diye merak ediyorsanız kanala ait yayın akışını tvyayinakisi.com adresi üzerinden takip edip hangi gün, saat kaçta hangi programın yayımlandığını tespit edebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden sadece kanalın bugüne ait yayın akışını görmekle kalmayıp aynı zamanda yarının ve haftanın diğer günlerinin de yayın akışını inceleyebilirsiniz. CNN Türk’e ait yayın akışının olduğu sayfa üzerinden kanala puan verip kişisel değerlendirmenizi gerçekleştirebilir ve yorum bölümüne kanalla ilgili düşüncelerinizi yazarak sitenin diğer kullanıcıları ile fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde kanalla ilgili yorum yazmış ve değerlendirmede bulunmuş diğer kullanıcıların görüşlerini de takip edebilirsiniz. Öte yandan tvyayinakisi.com, sizlere kişiselleştirilebilir yayın akışı oluşturma imkanı da tanımaktadır. Favori kanallarınızı, dizilerinizi ve programlarınızı bu özellik sayesinde daha kolay takip edebilir ve günlük programınızı yayın akışına göre ayarlayarak favori yapımlarınızı kaçırma ihtimalini ortadan kaldırabilirsini

Devamını Oku