Teve 2 logo

Teve 2 Yayın Akışı

Yorumlar
 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

Popüler TV Yayın Akışları

Sırada hangi kanal var? Listedeki kanallardan birini seçerek en güncel TV rehberi olan tvyayinakisi.com'un tüm yayın akışı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Teve 2 Yayın Akışı Hakkında Bilgiler

Teve2, Turner Broadcasting System’in TNT adlı kanalını Türkiye’den çekmek istemesi üzerine yayın haklarını Doğan Yayın Grubu’na satması sonucu 18 Ağustos 2012 tarihinde kuruldu. Kanal ilk olarak TV2 adıyla ekranlara geldi. 3 Eylül 2012’den itibaren de düzenli yayın hayatına başladı. İzleyicilerine daha keyifli bir seyir sunmak için 2013 yılında HD yayına geçiş yaptı. TV2, 2012-2018 yılları arasında Doğan Yayın Grubu çatısı altında hizmet verdi ve 2016 yılında Teve2 adını aldı. “Biz bir aileyiz!” sloganını da aynı yıl benimseyen kanal, hala bu sloganı kullanmaktadır. 2018’de Demirören Holding’e bağlanarak yayın hayatına devam eden Teve2; popüler yabancı ve yerli dizileri, çeşitli eğlence programları ve tematik film kuşakları yayınlarını orijinal ve Türkçe dil desteği ile beraber sunmaktadır. Türkiye haricinde Azerbaycan ve Kıbrıs’ta da yayın alanına sahip olan kanal Filbox, D-Smart, KabloTV, Tivibu, Digitürk ve Türksat 4A uyduları üzerinden izlenebilir.

Teve2 yayın akışı bilgilerine şöyle bir göz attığımızda, geçmişten günümüze severek izlenen ve unutulmayan pek çok diziyle bizi tekrar buluşturduğunu görürüz. Kanal; Aşk-ı Memnu, Hanımın Çiftliği, Binbir Gece, Kavak Yelleri, Kuzey Güney, Kurtlar Vadisi, Fatmagül’ün Suçu Ne ve Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi yayımlandığı dönemde herkesi etkileyen dizileri, zaman zaman tekrar yayımlayarak nostalji yapmamıza da imkan veriyor. Şu an yayında olan Teve2 dizileri de aynı şekilde geçmişten esintiler sunmaya devam etmektedir. Unutulmayan dizileri senelerdir bizlerle buluşturmaya devam eden Teve2, bu yönüyle pek çok diziseveri ekran başına kilitlemek konusunda başarılıdır.

Teve2 sadece Türk dizilerini değil zaman zaman yabancı dizileri de izleyicilerin beğenisine sunar. 2006-2008 yılları arasında yabancı bir kanalda yayımlanan “Masters of Horror” dizisini 2012-2013 yayın döneminde ekranlara getirmiştir. Aynı dönemde “Masters of Science Fiction” dizisi de izleyicilerle buluşmuştur. Rome, The Pacific, L.A Complex, Painkiller Jane ve The Company dizileri de yine Teve2 tarafından yayımlanmış beğenilen diziler arasındadır.

Dizi ağırlıklı bir yayın akışına sahip olan kanal yayımladığı programlarla da farklı kitleleri buluşturmayı başarmıştır. Bir dönem severek izlenen “Şanslı Masa” ve “Şebeke” adlı yarışma programları Teve2’de seyirciyle buluşmuştur. Genelde akşamları yayımlanan, Ali İhsan Varol’un sunumu ile izleyicileri hem bilgilendiren hem eğlendiren program “Kelime Oyunu”, en sevilen Teve2 programları arasındadır. Bunun haricinde daha çok kadınlara hitap eden “Derya Baykal’la Gülümse” programında; örgü, el işi, pratik bilgiler ve yemek tarifleri gibi hayatımızı renklendirecek konular işlenir. Ayrıca Teve2, yayımladığı gezi programları ile belki de hiç göremeyeceğimiz yerleri bizlere tanıtmaktadır. Bunun haricinde, bir dönem “Vahşi Doğa’da Tek Başına” isimli belgeseli de yayımlayan kanal, izleyicilerin beğenisini toplamıştır.

Teve2 haftalık yayın akışı incelendiğinde çocukların da unutulmadığı görülür. Özellikle hafta sonları yayımlanan çizgi filmler çocukların beğenisine sunulmuştur. Yayımlanan çizgi filmler arasında öncelikle çocukların gelişimi açısından eğitici olanlarına yer verilir. Bunun haricinde yayımlanan filmler de yetişkinler için keyifli bir hafta sonu geçirme fırsatı sunar.

Peki, Teve2’de bu akşam neler var? Teve2’nin haftalık yayın akışını tüm detaylarıyla yukarıda sizinle paylaştık. Bununla beraber TV’de Bugün kısmından da bugün Teve2’de hangi dizilerin, programların ya da filmlerin yayımlanacağını da görebilirsiniz. Yayın akışı haricinde merakla izlediğiniz dizilerin ve programların yayımlanan fragmanlarının ayrıntılarına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku