Payitaht Abdülhamid 44. Bölüm Fragmanı – 30 Mart Cuma

admin

TRT 1

29 Mart 2018

Payitaht Abdülhamid 44. Bölüm Fragmanı – 30 Mart Cuma

TRT 1 ekranlarında yayınlanan reyting rekortmeni dizi Payitaht Abdülhamid’in merakla beklenen yeni bölüm fragmanı izleyicileriyle buluştu.

Payitaht Abdülhamid’in 44. Bölüm fragmanında; Sultan Abdülhamid yaşanan olaylardan dolayı çok sinirlidir. İngilizlerin islama olan düşmanlığı ve bu uğurda yaptıklarına daha fazla tahammül edemeyen Sultan Abdülhamid tüm İngiliz aşiret liderlerinin tutuklanması emrini veriyor. Gertrude Bell ise görevine hız kesmeden devam ediyor. Fakat görevini bitirmeye çalışırken Parvus’un engeli ile karşılaşıyor. Parvus daha önce yürüttüğü bu görevden alındığını söylediği Gertrude Bell bunu kabul etmiyor. Parvus’a böyle bir yetkisinin olmadığını söylese de; Parvus  ”gücümü karşımdakilerin güçsüzlüğünden alıyorum” diyerek iddialı laflarda bulunuyor. Diğer yandan İngilizler , Araplar ile iş birliği yapmaya çalışıyor . Fakat asıl amaçları ”arap isyanı” başlatmak. Bunun farkına varan Sultan Abdülhamid ise adamlarını uyarıyor.

Şehzade Abdülkadir ise yeniden evleniyor. Bidar Sultan oğluna gerçekten evlenmek isteyip istemediğini soruyor. Şehzade Abdülkadir  ise evlenme niyetinin ciddi olduğunu söylüyor. Sultan Abdülhamid’in eşrafından bir cariye seçilerek Şehzade Abdülkadir için evlenmesi uygun bulunuyor. Bu evlilik için herkes onay verirken, evliliğin şerefine de yemek düzenleniyor. Tüm haneden düğünü kutlarken Hatice Sultan odasında büyük acılar içindedir. Bu durumda daha fazla sessiz kalamayacağını söyleyerek düğünü basıyor. Sultan Abdülhamid’in karşısına çıkarak düğüne rızası olmadığını ifade ediyor.

Payitaht Abdülhamid’in 44. Bölümü 30 Mart Cuma günü saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında izleyicileriyle buluşacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz