Payitaht Abdülhamid 47. Bölüm Fragmanı – 20 Nisan Cuma

admin

TRT 1

16 Nisan 2018

Payitaht Abdülhamid 47. Bölüm Fragmanı – 20 Nisan Cuma

TRT 1 kanalının en çok izlenen tarihi dizilerinden olan Payitaht Abdülhamid’in heyecanla beklenen yeni bölüm fragmanı sonunda yayınlandı.

TRT 1 tarihe ışık tutan yapımları ile dizi severleri hem bilgilendiriyor hem de seyre doymalarını sağlıyor. Yakın tarihe ışık tutan dizi Payitaht Abdülhamid son dönemini anlattığı Osmanlı ve Abdülhamid Han’ın hayatı ilgi ile izleniyor. Payitaht Abdülhamid’in 47. Bölüm fragmanında; Abdülhamid Han fenalaşarak bayılıyor. Bunun üzerine hizmetlilerden biri hemen Bidar Kadın Hatun’a haber ulaştırıyor. Tüm hanedan sultanlarının peşine giderek durumdan haberdar olmaya çalışıyor. Parvus ve Gertrude Bell yeniden iş birliği içerisine giriyor. Parvus ” artık Osmanlı Devletini lime lime etme vakti geldi” diyor. Akabinde Parvus büyük planını  gerçekleştirmek için Prens Sabahattin ile bir araya geliyor. Ona ”askerleri sokağa dökmek için büyük bir emir vereceğiz’ diyor. Bunun üzerine her türlü koldan harekete geçen Parvus planını uygularken; Mahmut Paşa’nın ise kulağına gelen dedikodular kendisini korkutuyor. Üstelik Abdülhamid Han da yatağında hasta şekilde yatıyor.

Mahmut Paşa bir şeyler yapmak için bu kez tahtın diğer varisi olan Abdülhamid’in kardeşine sığınıyor. Fakat olacaklara engel olamıyorlar. Parvus bir yandan askerleri galeyana getirip ayaklanma çıkarıyor. Gertrude Bell yaşayan Arap azınlıkların beynini yıkayarak isyan çıkarmalarını sağlıyor. Emanuel Karaso ise Osman içindeki Yahudi birliğini harekete geçirerek ayaklanmaya destek veriyor. Ve herkesin ortak amacı ise Osmanlı’ya darbe yapıp, imparatorluğu param parça etmek . Peki bu planlarında başarılı olacaklar mı? Abdülhamid Han yeniden uyanacak mı?

Payitaht Abdülhamid 47. Bölümüyle 20 Nisan Cuma günü saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında izleyicileriyle buluşacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz