TRT Spor – TRT 3 logo

TRT Spor – TRT 3 Yayın Akışı

Yorumlar
 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

Popüler TV Yayın Akışları

Sırada hangi kanal var? Listedeki kanallardan birini seçerek en güncel TV rehberi olan tvyayinakisi.com'un tüm yayın akışı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör

Ahmet 29 Kasım 2020

Ne sahtekarsınız sizlere yazıklar olsun 5 dakika diyeli on dakika oldu

Serhat 15 Aralık 2020

Süperlig maçlarını oynatın herkes izler eminim

Yorum Yaz

TRT Spor – TRT 3 Yayın Akışı Hakkında Bilgiler

TRT Spor, TRT 3’ün isim değiştirmesiyle ortaya çıkmış bir kanaldır. 2 Ekim 1989’da kurulan TRT 3, Türkiye’de genç yetişkin kitleye yönelik içerik üreten bir eğlence kanalı olarak kurulmuş ve sonrasında yabancı film ve diziler de bu kanalda yayınlamıştır. Zaman zaman TRT GAP ve TBMM TV ile ortak yayınlar yapan kanal, 2010 senesinde önemli bir yapılanmaya gitmiş ve tamamıyla spor içeriklerine yer vermeye başlamıştır. 9 Ağustos 2010’dan bu yana TRT Spor ismiyle yayın hayatını sürdüren kanal, bir devlet kuruluşu olan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı olarak izleyenlere içerik servis etmeye devam ediyor. Genel merkezi Ankara’da yer alan TRT Spor’da futboldan basketbola, hentboldan yüzmeye, eskrimden ampute sporlara kadar pek çok farklı branşa ait yayınlar yapılıyor. Türkiye genelinde karasal yayın ve TÜRKSAT uydusu üzerinden şifresiz olarak takip edilebilen TRT Spor, D-Smart, Digitürk, Tivibu, Kablo TV gibi yayın platformları üzerinden seyretmek de mümkündür.

TRT Spor dizileri ile değil de spor içerikleri ile gündemde olan bir kanaldır. Bu kanalda başta futbol olmak üzere sporun her alanına yönelik yayınları izlemek mümkündür. Özel kanallardan farklı olarak reyting kaygısı olmaması sebebiyle kalabalık kitlelerin ilgisini çekmeyen spor branşlarına ait canlı yayınlar ve özel programlara bile TRT Spor ekranlarında rastlamak mümkündür. Günümüzde popüler TRT Spor programları arasında Stadyum, Spor Manşet, Süper Lig Panorama, Spor Artı, Spor Hafta Sonu gibi yapımlar bulunmaktadır. Ersin Düzen’in sunumu ile ekrana gelen Stadyum, TRT Spor’un en önemli yapımlarından birisidir ve haftanın futbol karşılaşmalarına ait özet görüntüleri ve tartışmalı pozisyonların yorumları ile futbol izleyicisinin ilgisini çekmektedir. Serkan Yetkin’in sunumu ve Cem Dizdar’ın yorumları ile uzun zamandır hafta içi her sabah ekrana gelen Spor Manşet ise günün öne çıkan spor manşetlerinin değerlendirildiği bir programdır. 

TRT Spor haftalık yayın akışında yer alan programlardaki ekran yüzleri de öne çıkan detaylar arasındadır. Kanalın önemli ekran yüzleri arasında İbrahim Kırkayak, Ersin Düzen, Veli Yiğit, Deniz Satar, Erdoğan Arıkan gibi isimler bulunmaktadır. Türkiye’de en çok takip edilen spor dalı futbol olduğu için kanalda ağırlıklı olarak futbol yayınlarına yer verilmektedir. Fakat TRT Spor yayın akışında sadece Türk liglerine ait programlar değil aynı zamanda Almanya Bundesliga, İngiltere Premier Lig, İspanya La Liga, İtalya Serie A, Fransa League 1 gibi liglere ait özetlere ve programlara da rastlamak mümkündür. 

Eğer “TRT Spor’da bu akşam neler var?” diye merak ediyorsanız tvyayinakisi.com sitesi üzerinden kanalın yayın akışını inceleyebilirsiniz. Bu sayede TRT Spor ekranında yayınlanan programların ve maçların saat kaçta, hangi gün yayınlandığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca TRT Spor ya da diğer kanallara ait değerlendirme yapmak isterseniz kanalların yayın akışı sayfası aracılığı ile her kanala beş üzerinden puan verip kendi değerlendirmenizi yapabilirsiniz. Akış sayfalarındaki yorum bölümü sayesinde ise kanallar hakkında paylaşmak istediğiniz görüşlerinizi ve önerilerinizi yazabilir ve diğer seyircilerin yazmış olduğu yorumları okuyabilirsiniz. Kişiselleştirilebilir yayın akışı sayesinde favori kanal, dizi ve programlarınızı seçerek kendinize özel yayın akışınızı oluşturabilir ve izlemek istediğiniz içeriklerin yayın günü ve başlama saatini daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Favori programlarınız ve dizileriniz hakkındaki önemli gelişmeler için ise “mercek” bölümünü kullanabilir, öne çıkan gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Devamını Oku