A Haber logo

A Haber Yayın Akışı

Yorumlar
 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

 •              

                                                                          

               

Popüler TV Yayın Akışları

Sırada hangi kanal var? Listedeki kanallardan birini seçerek en güncel TV rehberi olan tvyayinakisi.com'un tüm yayın akışı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör

Ali 30 Ağustos 2020

Bu çalgıçengi saat kaçta bitecek

Yorum Yaz

A Haber Yayın Akışı Hakkında Bilgiler

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan A Haber, 25 Nisan 2011 tarihinde kurulmuştur. Kanalın tam adı ise “Aktüel Haber”dir. ATV ile aynı grupta yer aldığı için ATV’nin haber kanalı olarak da bilinir. “Haberin kanalı” sloganı ile yayınlarını sürdüren ve Türkiye’nin en çok izlenen haber kanallarından birisi olan A Haber, zaman zaman futbol karşılaşmaları da yayınlamaktadır. Kurulduğu tarihten bu yana kanalda Copa America, İtalya Süper Kupa, Türkiye Kupası gibi turnuvalara dair maçlar izleyici ile buluşturulmuştur. Genel merkezi İstanbul’daki Beşiktaş ilçesinde yer alan A Haber’in “A News” adlı İngilizce yayın yapan farklı bir kanalı da bulunmaktadır. Kanalın ilk başlarda genel yayın yönetmenliğini Erdoğan Aktaş üstlenmiş, 2011’den sonra ise bu göreve Aktaş’ın eski yardımcısı Cengiz Er getirilmiştir.

Kanalla ilgili bir diğer önemli detay ise TRT Türk’ün ardından 16:9 ekran formatında yayın yapmaya başlayan ikinci haber kanalı olmasıdır. Kanalın yayınlarını eş zamanlı olarak A Haber Radyo’dan da takip etmek mümkündür. Yayın alanında Türkiye’ye ek olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Avrupa Birliği’nin yer aldığı A Haber, karasal yayın ve TÜRKSAT uydusu üzerindeki şifresiz yayınlarına ek olarak D-Smart, Digitürk, Tivibu, Kablo TV gibi ücretli platformlarda da yayın yapmaktadır. 

A Haber dizilerin olduğu bir kanal değildir. A Haber yayın akışı büyük çoğunluklu haber programları ve tartışma programlarından oluşur. Kanalda görev yapan önemli ekran yüzleri arasında Hilal Özdemir, Zeynep Bayramoğlu, Duygu Leloğlu, Erkan Tan, Banu El, Salih Nayman, Canan Barlas, Barış Keskin, Murat Gener, Mehmet Derindağ, Bekir Hazar, Ergün Diler, Cansın Helvacı, Setenay Cankat, Cansu Canan Özgen, İrem Sansak, Nihan Günay, Gökhan Kurt, Haktan Uysal, Şafak Tükle, Can Okanar gibi isimler yer almaktadır. 

A Haber programları arasında Ajans, Sabah Ajansı, Satır Arası, Gece Ajansı, Memleket Meselesi, Yaz Boz, Kadraj, Toplumsal Hafıza gibi yapımlar bulunmaktadır. Uzun süredir devam eden bu programlar ve diğer yapımlar, zaman zaman sunucuları değişse de A Haber haftalık yayın akışında yer almaya devam etmektedir. 

Eğer “A Haber’de bu akşam neler var?” diye merak ediyorsanız ve kanalın yayın akışını incelemek istiyorsanız tvyayinakisi.com üzerinden kanaldaki programların, belgesellerin, haber bültenlerinin ve canlı futbol karşılaşmalarının hangi gün, saat kaçta başladığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Diğer taraftan A Haber ya da diğer televizyon kanalları hakkında değerlendirmede bulunmak istiyorsanız her kanalın yayın akışı sayfasından kanallara beş üzerinden puan verebilirsiniz. Yorum bölümünden ise kanallar hakkındaki yorumlarınızı dile getirebilir veya kanalın diğer izleyicilerinin yazmış olduğu yorumları takip edebilirsiniz. 

Tvyayinakisi.com’daki kişiselleştirilebilir yayın akışı özelliği sayesinde kendi yayın akışı listenizi oluşturabilir, favori kanallarınızı, dizi ve programlarınızı bu yayın akışına dahil ederek sevdiğiniz yapımların yayın günlerini ve saatlerini daha kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Bu sayede günlük programlarınızı daha rahat bir şekilde organize edebilir ve zaman planlamanızı sevdiğiniz yapımların başlama saatine göre ayarlayabilirsiniz. Favori dizileriniz ve programlarınız hakkındaki son gelişmelere “mercek” bölümünden ulaşabilir, bu yapımların nasıl bir reyting performansı sergilediğini ise “reyting” sayfası aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Tvyayinakisi.com’un hazırlamış olduğu “spor ekranı” sayfası ise gün içinde hangi kanalda, hangi spor içeriklerinin yayınlandığını ve bunların başlama saatlerini sizler için listelemektedir. Bu sayfa sayesinde ilginizi çeken spor karşılaşmalarının yayıncılarını öğrenip başlama saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devamını Oku