Artvin’de Demet Akalın’la Konser Sırasında “Saat” Kavgasına Tutuşan Resul Dindar’dan Açıklama Geldi!

Aleyna

Haberler

15 Ağustos 2023

Artvin’de Demet Akalın’la Konser Sırasında “Saat” Kavgasına Tutuşan Resul Dindar’dan Açıklama Geldi!

Artvin’in Arhavi ilçesinde düzenlenen Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nde yaşanan Resul Dindar ve Demet Akalın arasında yaşanan gerginlik magazin gündeminde bomba etkisi yarattı. Demet Akalın, Resul Dindar’ın konseri uzatmasına tepki gösterince olanlar oldu. Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Resul Dindar, festivalin 5. gününde sahneye çıktı ve izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Ancak Dindar’ın sahne performansı planlanandan daha uzun sürdü. Program dahilinde saat 22.00’de sahneyi Demet Akalın’a devretmesi gereken Dindar, konserini uzattığı için Demet Akalın’ın kendisine tepki gösterdiğini iddia etti.

Mikrofonu alarak seyircilere seslenen Dindar, “Size çok güzel bir şey söyleyeceğim, ne kadar yakıştığına siz karar verin. Demet Akalın Hanımefendi 22.30’da çıkmak istiyormuş, eğer çıkmazsa gidecekmiş. Benim sahnemi erken bitirmemi istiyormuş yoksa gidecekmiş. Ben buranın çocuğuyum, ben Karadeniz müziğiyim. Sen beni tanımıyorsun, benim saatim on bir” ifadelerini kullandı. Dindar’ın konuşmalarının ardından sahneye çıkan Demet Akalın, Dindar ile bir süre konuştuktan sonra sahneden indi. Akalın, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Dindar’ın iddialarını yalanladı. Demet Akalın, “Böyle bir şey yok arkadaşlar. Ben 22.00’de sahneye çıkacaktım ama Resul Bey 22.30’a kadar devam etti. Ben de bekledim saygısızlık yapmadım. Sonra da sahneye çıkıp güzel bir konser verdim” dedi.

blank

Bu olayın ardından Resul Dindar şu açıklamayı yaptı;“Bu yıl 49’uncusu düzenlenen Uluslararası Arhavi Kültür Sanat Festivali programında 13 Ağustos Pazar günü saat 20.30’da başlaması planlanan konserim, festival programının geç başlamasıyla 21.00’a alındı. Akıştaki aksaklıklardan dolayı da 21.20’de sahneye çıkabildim ve durum Demet Akalın’ın ekibiyle paylaşıldı. Sahne başlangıç saatimizin organizasyonel sebeplerden sarktığı ve bu sebeple geç başladığımız söylendi. Buna rağmen daha bir saat sahne yapmışken saat 22.20 itibariyle sahnemi bitirmem gerektiği, 22.30’da Demet Akalın’ın sahneye çıkmazsa, gideceği ve sahne almayacağı söylendi ve dakika dakika baskı yapıldı. Olayı aynı olduğu şekilde mikrofondan da söyledim. Sahneyi uzatan ben değildim. Henüz 1 saat olmuşken sahnemi bitirmem istendi. Ben de buna karşı doğal sahne süremi kullanmak istediğimi söyledim. Sahne anında ‘İn’ diye baskı yapılması, inmezsem farklı yaptırımlar uygulanacağının söylenmesi, tehditler ve hakaretler, bana ve sahne ekibime yapılan büyük saygısızlıktır. Ben kimsenin yazdığı gibi sahne süremi uzatmadım. Aksine sahne sürem dolmadan erken bitirmemi isteyerek benim sahneme yakışıksız müdahaleler yapıldı. Ben de bana bildirilen tam saatinde sahneye çıkmak istedim. 20.00 itibariyle de kuliste sahne sıramı bekledim fakat bu tür büyük çaplı festivallerde program akışındaki sarkmalar olağandır. Bu sebepledir ki benden önce sahne alan ekibe ‘Bitirin’ diye baskı yapmadım, yapmam. Sahne sürelerinin bitmesini bekledim elbette. Benim için bu kadar kıymetli olan bir festivalde böyle bir olay yaşandığı için kendi adıma çok üzgünüm.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz