“Benden Bir Tane Daha Yok” ile Gündem Olan Hande Yener, Meslektaşlarına Demediğini Bırakmadı!

Aleyna

Haberler

2 Ağustos 2023

“Benden Bir Tane Daha Yok” ile Gündem Olan Hande Yener, Meslektaşlarına Demediğini Bırakmadı!

Ünlü şarkıcı Hande Yener’in “Benden Bir Tane Daha Yok” adlı şarkısı Türk müzik listelerinde büyük başarı elde etmiş ve müzikseverlerin büyük ilgisini çekmişti. Ancak son dönemde müzik dünyasında bazı sanatçıların ve şarkıların yüksek sıralara yükselmesi için sahte tıklamaların kullanıldığı iddiaları gündeme gelmişti. Bu konuda açıklama yapan Hande Yener, meslektaşlarını “Telefon çiftliği sahipleri” olarak nitelendirdi ve bu tür yöntemlerin müzik listelerinin gerçek başarılarını yansıtmadığını vurguladı. Ayrıca, algoritmayı manipüle etmenin sanatçılar için uzun vadede olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti. Gerçek başarıya ulaşmak için Türk halkının kalbine girebilmek ve samimi bir bağ kurabilmek için doğru müzik ve içerik üretiminin önemine vurgu yaptı.

Instagram’dan Açıklama Yaptı

Yoğun bir konser maratonu sürecinde olan Hande Yener sahne kıyafetleri ile adından söz ettiriyor. Fit görünümü ile beğeni toplayan Hande Yener, tartışma yaratacak sözler sarf etti. Sosyal medya hesabının hikaye bölümünden paylaşımda bulunan ünlü şarkıcı, meslektaşlarına gönderme yaptı. Yener, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Telefon çiftliği sahipleri! Listeleri bir salın… Algoritmayı etkiliyorsun da Türk halkının kalbine öyle girilmez… Algı starlık için değmez. Günün sonunda siz üzülürsünüz. Konser sanatçısı olmak ve sizinle yıllarca sürüklenecek hayranlara sahip olmak için çalışın, hayal kurun, başkalarının emeğini çalmayın… Hayır gelmez…”

“Biz böyle tık sahtekarlıklarına ses çıkartmadan önce YouTube’da 300-500 milyon tıklanan tiplemeler vardı Dünya listelerine giren, Beyonce’yi falan geçen :)) Şimdi 50 milyonu bile reklam basıp zar zor görüyorlar. E noldu ülkenin nüfusu mu azaldı? Ya da yurtdışı hayranlarınız uzaya mi taşındı? Yok, YouTube olaya el koydu. Reklam veren bana versin dedi.. şimdi başka platformlar ile aynı hikaye sürüyor.. Bu manipülasyonlar ile dinleyicide star algısı yarattınız. Tebrikler :)) Hiç bunlar gün yüzüne çıkmayacakmış gibi ortalıkta gezdiniz. Şimdi artık vakti geldi.. Telefon çiftliği ile işi büyütenler, sizin de oyununuz bozulacak…”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz