Bergüzar Korel’den Sonra Derya Uluğ’dan da Deprem Bölgelerinde Çıkan Oy Oranını Eleştirenlere Yanıt Geldi!

Aleyna

Haberler

15 Mayıs 2023

Bergüzar Korel’den Sonra Derya Uluğ’dan da Deprem Bölgelerinde Çıkan Oy Oranını Eleştirenlere Yanıt Geldi!

Ülkemizdeki 13. dönem Cumhurbaşkanlığı seçimlerin ilk turu sona erdi ve adaylardan biri üstünlük sağlayamadığı için seçim ikinci tura uzadı. 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek seçim öncesinde sosyal medyada sular durulmuyor. Seçim sonuçlarından sonra depremden etkilenen 11 şehirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstünlük sağlaması, muhalif sosyal medya kullanıcılarını rahatsız etti. Bu kişiler, şubatta gerçekleşen deprem sonrasında yaptığı yardımların hesabını sorarak, pişmanlık duyduklarını belirtmekten de çekinmedi. Sosyal medyadan tepki gösteren kişilere güzel oyuncu Bergüzar Korel ve sevilen şarkıcı Derya Uluğ’dan yanıt gecikmedi.

Önce Bergüzar Korel, Ardından Derya Uluğ’dan Tepki!

blank

Eşi Halit Ergenç ile birlikte Londra’ya taşınan oyuncu Bergüzar Korel, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile depremzedelere gönderdiği yardımları sorgulayan kişileri eleştirdi; “Deprem bölgelerinden gelen sonuçlar hakkında yazılanlar tam da eleştirilen zihniyetin ta kendisi. Bu yazılanları her şeyini kaybetmiş insanlar okuyor. İnsanlar öldü! Hayatta kalmaya çalışan bir sürü insan tüm bu yazılanları okuduğunda ne hissediyor? Yapılan yardımların ve dayanışmanın hesabını soracak, böbürlenecek insanlar değiliz biz. Sevgiyi, umudu, bir olmanın birlikte olmanın hayaliyle sadece iyiliğin yanında olanlarız. Lütfen”

blank

Bergüzar Korel’den sonra ise güzel şarkıcı Derya Uluğ da, Bergüzar Korel’e benzer bir tepki verdi. Instagram hesabından açıklama yapan Derya Uluğ, depremzedelere yaptığı yardımlardan pişman olan kişileri eleştirdi; “Her ne olursa olsun. Oradaki insanların yaşadığı acı siyasi görüş ile sorgulanmamalı. Oraya yardım ederken hiç birimiz bi beklentide olmadık, siyasi görüş, dil, din, ırk ayırmadık sorgulamadık. Olması gereken de buydu zaten, yardımın tarafı olmaz. Orada değişim için oy vermiş, mücadele eden, hakkını arayan vatandaşlarımızı üzmeyin. Hepimiz insan olmanın getirdiği vicdanla yaptık ne yaptıysak. Bu yargılayıcı ayrıştırıcı dil, yıllardır eleştirdiğimiz dilden farksız kalır yoksa… Lütfen tertemiz kalplerinizle yaptığınız yardımları bu dille, bu düşünceyle örtmeyin. Bize bu yakışır.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz