İngiltere’ye Yerleşen Bergüzar Korel, Deprem Bölgelerinden Çıkan Sonucu Eleştirenlere Yanıt Verdi: “Hesabını Soracak…”

Aleyna

Haberler

15 Mayıs 2023

İngiltere’ye Yerleşen Bergüzar Korel, Deprem Bölgelerinden Çıkan Sonucu Eleştirenlere Yanıt Verdi: “Hesabını Soracak…”

Ülkemizdeki seçimlerin ilk turu sona erdi ve adaylardan biri üstünlük sağlayamadığı için seçim ikinci tura kalmış oldu. 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek seçim öncesinde sosyal medyada sular durulmuyor. Seçim sonuçlarından sonra depremden etkilenen 11 şehirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ezici üstünlük sağlaması, bazı sosyal medya kullanıcılarını rahatsız etti. Bu kişiler, şubatta gerçekleşen deprem sonrasında yaptığı yardımların hesabını sorarak, pişmanlık duyduklarını belirtmekten de çekinmedi. Bu kişilere tepki ise güzel oyuncu Bergüzar Korel’den geldi. Güzel oyuncu; “Deprem bölgelerinden gelen sonuçlar hakkında yazılanlar tam da eleştirilen zihniyetin ta kendisi. Yapılan yardımların ve dayanışmanın hesabını soracak, böbürlenecek insanlar değiliz biz. Sevgiyi, umudu, bir olmanın birlikte olmanın hayaliyle sadece iyiliğin yanında olanlarız. Lütfen” açıklaması yaptı.

Bergüzar Korel ve Halit Ergenç

Bergüzar Korel’den Açıklama

Dün tüm Türkiye seçim heyecanı yaşadı. 13. Dönem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Muharrem İnce yer aldı. Seçimlere 3 gün kala Muharrem İnce, adaylıktan çekildiğini açıklamıştı ancak seçime çok kısa bir süre önce açıklama yaptığı için ismi oy pusulalarından silinemedi. Bu nedenle aldığı oylar da YSK tarafından onaylandı. Açıklanan oy sonucuna göre ise YSK, 28 Mayıs’ta bir seçim daha yapılmasına karar verildi. 28 Mayıs 2023 Pazar günü İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu karşı karşıya gelecek.

blank

Seçim sonuçlarından sonra ise 6 Şubat’ta gerçekleşen depremlerin ana noktası Kahramanmaraş’ta kutlamalar yapılması dikkatleri çekti. Ayrıca depremden etkilenen 11 şehirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ezici üstünlük sağlamasına tepki gösteren kişiler, şubatta gerçekleşen deprem sonrasında yaptığı yardımların hesabını sorarak, pişmanlık duyduklarını belirtmekten de çekinmedi. Ancak bu kişilere karşı tepkiler gecikmedi. Eşi Halit Ergenç ile birlikte Londra’ya taşınan güzel oyuncu Bergüzar Korel, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile o kişileri eleştirdi; “Deprem bölgelerinden gelen sonuçlar hakkında yazılanlar tam da eleştirilen zihniyetin ta kendisi. Bu yazılanları her şeyini kaybetmiş insanlar okuyor. İnsanlar öldü! Hayatta kalmaya çalışan bir sürü insan tüm bu yazılanları okuduğunda ne hissediyor? Yapılan yardımların ve dayanışmanın hesabını soracak, böbürlenecek insanlar değiliz biz. Sevgiyi, umudu, bir olmanın birlikte olmanın hayaliyle sadece iyiliğin yanında olanlarız. Lütfen”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz