Buğra Gülsoy Başarıya Doymuyor! İkinci Kitabı Şimdi Raflarda

Dilek

Haberler

8 Ekim 2020

Buğra Gülsoy Başarıya Doymuyor! İkinci Kitabı Şimdi Raflarda

Ekranda Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi ile fırtınalar estirmeye başlayan Buğra Gülsoy, yazma tutkusunun peşinden gitmeye devam ediyor. Ünlü oyuncunun yeni kitabı, “İkinci Kıyamet: Güneşin Doğduğu Yer” raflarda yerini aldı.

Ünlü oyuncu Buğra Gülsoy mimarlık mezunu olduğu halde oyunculuk tutkusunun peşinden gitti ve milyonların beğenisini kazandı. Hem komedi hem de dramadaki başarısını kanıtlayan oyuncu bir yandan da senaryolar yazıyordu. Arkadaşları Emre Erkan ve Serhat Teoman’la beraber bir yapım şirketi kuran Gülsoy, tiyatro oyunları ve film senaryoları yazıyordu. Hatta 2017’de vizyona giren Mahalle filmi bu üçlünün eseriydi.

Kaçak Bir Yolcunun Gerçek Öyküsü

Buğra Gülsoy

Yazma tutkusunu başka mecralarda da devam ettiren Buğra Gülsoy’ un ilk romanı “Birinci Kıyamet: Güneşin Battığı Yer” 2019’da çıktı ve olumlu eleştiriler aldı. 19. yüzyılın başlarında geçen roman yaşanmış bir öyküden esinlendi. Romanını, “Sevginin yerini öfkenin aldığı, umutların tükendiği bir dönemde Osmanlı imparatorluğundan Fransa’ya, İspanya’dan İngiltere’ye ve Almanya’ya uzanan, tüm kıyametlerin nedeni olup zamanın çökmesini sağlayan kaçak bir yolcunun gerçek hikâyesi” diyerek tanımlayan Gülsoy, sonrasında Uyanış: Büyük Selçuklu dizisine hazırlanmaya başladı.

“İkinci Kıyamet” Şimdi Raflarda

Buğra Gülsoy, şimdi de “İkinci Kıyamet: Güneşin Doğduğu Yer” kitabının heyecanını yaşıyor. Ünlü oyuncunun seri olarak tasarladığı romanların ikincisi de nihayet raflarda yerini aldı.

Malum, Buğra Gülsoy bugünlerde “Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisinde canlandırdığı Sultan Melikşah karakteriyle fırtınalar estiriyor. Yoğun dizi programına rağmen yazma tutkusunu da ihmal etmeyen Gülsoy büyük takdir topladı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz