Güncel Beyaz TV Frekans Bilgileri (Adım Adım Anlatım)

Aleyna

Haberler

7 Ekim 2020

Güncel Beyaz TV Frekans Bilgileri (Adım Adım Anlatım)

Kaliteli yayıncılık anlayışıyla izleyici sayısını her geçen gün artıran ve uzun zamandır Türkiye’nin çok seyredilen kanallarından biri olan Beyaz TV, tüm platformlarda yayınlarını sürdürüyor. Türksat 4A uydusunda ve D-Smart, Teledünya, Tivibu, Digiturk, Kablo TV, Turkcell TV Plus gibi ülkenin önde gelen dijital platformlarında kesintisiz yayın yapan Beyaz TV, Beyaz TV HD kanalıyla da yüksek görüntü kalitesiyle izleyicilerine hizmet veriyor.

Özellikle tartışma ve spor programlarının yanı sıra kendine has habercilik anlayışıyla da özel bir izleyici kitlesi yaratan Beyaz TV’yi izlemek için uydularınızdan ya da kullandığınız dijital platformlardan ayarlamalarınızı doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Beyaz TV frekans bilgileri sayesinde kullandığınız dijital platforma ya da uyduya göre televizyonunuzdan bu ayarlamaları rahatlıkla yapabilir, Beyaz TV izlemeye başlayabilirsiniz. Peki, tüm platformlar için Beyaz TV frekans ayarları nasıl yapılıyor?

Beyaz TV Hangi Platformda Kaçıncı Kanalda?

Beyaz TV ve Beyaz TV HD’yi sahip olduğunuz dijital platformlar üzerinden izlemek istiyorsanız, Beyaz TV’nin bu platformlar üzerinde yayın yaptığı kanalı bilmeniz gerekiyor. Ancak ilgili kanal numarası her dijital platform için farklılık gösterebiliyor. İşte tüm dijital platformlara göre Beyaz TV kanal numaraları:

 • D-Smart: 40. Kanal
 • Teledünya: 36. Kanal
 • Tivibu: 31. Kanal
 • Digitürk: 36. Kanal
 • Kablo TV: 35. Kanal
 • Turkcell Plus TV: 3. Kanal

Beyaz TV Frekans Bilgileri

Uydu üzerinden Beyaz TV’yi izlemek için ise daha farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Türksat 4A uydusunun en popüler kanallarından biri olan Beyaz TV, izleyiciler için uydu üzerinden iki ayrı seçenekle hizmet veriyor: Beyaz TV ve Beyaz TV HD. Televizyonunuzun yüksek kalite yayınlar için uygun olması halinde Beyaz TV HD, daha net görüntü ve ses kalitesiyle yayın yapıyor. Siz de uydunuzdan gerekli ayarlamaları yaparak Beyaz TV ya da Beyaz TV HD kanalını keyifle izleyebilirsiniz.

Eğer televizyonunuzun dahili uydu alıcısı var ise otomatik güncelleme ayarları sayesinde Beyaz TV ve Beyaz TV HD de dahil olmak üzere tüm kanallar kendiliğinden, otomatik olarak listeleniyor. Ancak dahili uydusu olmasına rağmen bazı televizyonlar için bu durum geçerli olmayabiliyor. Böyle bir durumda kanalları, kanal ekleme seçeneği sayesinde manuel olarak ekleyebiliyorsunuz. Bunun için ise basit bazı ayarlar yapmanız yeterli oluyor. Ancak daha önce Beyaz TV ve Beyaz TV HD’nin güncel frekans bilgilerini bilmeniz gerekiyor. İşte Beyaz TV ve Beyaz TV HD’nin güncel frekans bilgileri…

Beyaz TV Frekans

 • Frekans: 12380
 • Polarizasyon: V-Dikey (Vertical)
 • Kapsam: Batı
 • Sembol Oranı: 27500
 • FEC: 3/4
 • V-PID: 6200
 • A-PID: 6300
 • Uydu: T4A

Beyaz TV HD Frekans

 • Frekans: 12380
 • Polarizasyon: V-Dikey (Vertical)
 • Kapsam: Batı
 • Sembol Oranı: 27500
 • FEC: 3/4
 • V-PID: 6201
 • A-PID: 6301
 • Uydu: T4A

Beyaz TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Beyaz TV ve Beyaz TV HD’yi uydu üzerinden izlemek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Tüm işlemleri kumandanız üzerinden yapacağınız bu adım sonrasında Beyaz TV’yi uydunuz üzerinden de keyifle izleyebiliyorsunuz. İşte uydu alıcınızı ayarlamak için aşama aşama yapmanız gerekenler…

1. Aşama:

Beyaz TV’yi uyduda izlemek için uzaktan kumandanızın Ana Menü’süne girmeniz gerekiyor. Bunun için kumandanızdaki “Menü” yazan tuşa basmanız yeterli oluyor. Karşınıza bir menü çıkıyor. Televizyonunuzun ya da uydu alıcınızın modeline göre değişiklik gösterecek şekilde “Kanal Arama”, “Manuel Arama”, “Kanal Ekleme” ya da “El ile Arama” seçeneklerinden birini, kumandanızın aşağı yukarı ok tuşlarıyla bulup seçerek ilgili menüye giriş yapıyorsunuz.

2. Aşama:

Yine uydu alıcınızın marka ve modeli ya da televizyonunuzun marka ve modeline göre değişiklik gösterecek şekilde karşınıza çıkan “TP Frekans”, “Alış Frekansı”, “Frekans” ya da “Uydu Frekansı” seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Kumandanızın aşağı yukarı ok tuşlarıyla, ilgili sekmenin üzerine geliyor ve kumandanızın rakam tuşlarıyla Beyaz TV’nin frekans bilgisi olan 12380’i giriyorsunuz.

3. Aşama:

Açılan pencereyi değiştirmeden, yine kumandanızın aşağı yukarı ok tuşlarıyla “Sembol Oranı” ya da “Sembol Rate” yazan satıra geliyorsunuz. Bu satırda yer alan boş alana kumandanızın rakam tuşlarıyla 27500 yazıyorsunuz.

4. Aşama:

Aynı pencerede yer alan bir başka seçeneğe, “Polarizasyon” veya “Pol” yazan satıra gidiyorsunuz. Bu satırın üzerine geldiğinizde, kumandanızın sağ ve sol ok tuşlarıyla “Dikey” ya da “Vertical”ı seçiyorsunuz.

5. Aşama:

Sıra aynı pencerede yer alan “FEC Kodu” ayarını yapmaya geliyor. Bunun için kumandanızın sağ ve sol ok tuşlarını kullanarak 3/4’ü seçiyorsunuz. Eğer açılan pencerede FEC Kodu gibi bir seçenek göremezseniz telaşlanmayın. Bazı uydu alıcılarında ve televizyonlarda bu seçenek bulunmayabiliyor. Böyle bir durumda bu ayarın otomatik olarak yapıldığını varsayabilirsiniz.

6. Aşama:

Bu aşamada kumandanızın “OK” tuşuna basmanız gerekiyor. Bu sayede, yaptığınız tüm ayarları otomatik olarak kaydetmiş oluyorsunuz.

7. Aşama:

Son aşamada size sadece televizyonunuzun kanalları arasında Beyaz TV’yi aramak kalıyor. Bunun için ise uydu alıcınızın modeline ve markasına göre değişiklik gösterecek şekilde “Arama Başlat” ya da “TP Ara” seçeneğine gelerek kanal aramayı başlatıyorsunuz. Uydunuz, Beyaz TV’yi buluyor ve kanal listenizin sonuna kaydediyor. Televizyonunuzda yer alan kanalların hepsinin olduğu gibi Beyaz TV’nin de kayıtlı kanal numarasını dilerseniz değiştirebiliyorsunuz.

Halk TV Frekans Bilgileri

360 TV Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz