‘Buray Diye Yazılır Adam Diye Okunur’: 23 Nisan’ı Afrika’lı Çocuklarla Kutlayan Buray’a Övgü Yağdı!

Aleyna

Haberler

23 Nisan 2021

‘Buray Diye Yazılır Adam Diye Okunur’: 23 Nisan’ı Afrika’lı Çocuklarla Kutlayan Buray’a Övgü Yağdı!

Pandemi sebebi ile meydanlarda kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, online konser organizasyonlarıyla kutlanmaya devam ediyor. Buray’ın 23 Nisan kutlaması ise adeta övgüyü hakediyor.

Müzik Dünyasının Kıbrıs’lı Çocuğu Buray!

Müzik dünyasına bomba gibi düşen Buray, 1984 Lefkoşa doğumlu ve aslen Kıbrıs’lı. Başarılı müzisyen Buray Hoşsöz, lise eğitimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimine Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde başladı.

Başarısının Sırrı Buymuş!

blank

Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Buray, 2007 yılında Glamorgan Üniversitesi’nde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine aldığı yüksek lisans eğitimini de başarı ile bitirdi.

Severek Dinlediğimiz Şarkılarda İmzası Var!

blank

Başarılı müzisyen Buray Hoşsöz, Avustralya’da tanıştığı besteci ve söz yazarı Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza attı. Başta Ferhat Göçer’in ‘Unutmuş Çoktan’ adlı şarkısı olmak üzere, Selim Gülgören ve Ömür Gedik gibi şarkıcılara da besteler verdi.

Kıbrıs Konserleri Ondan Sorulur!

blank

Başarısı kısa zamanda yankı bulan müzisyen Buray, Haluk Levent, Rober Hatemo, Gökhan Tepe, İzel ,Soner Arıca, Kuzey ve Berksan gibi birçok sanatçıya Kıbrıs’ta verdikleri konserlerde gitarist olarak eşlik etti.

Melbourne’deki Stüdyodan ‘1 Şişe Aşk’

blank

İlk albümü 1 Şişe Aşk’ın çalışmalarını Melbourne’deki stüdyosunda gerçekleştiren Buray, albümün çıkış parçası İstersen ile müzik piyasasına bomba gibi bir giriş yaptı. Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel’e ait olan ‘İstersen’, ve albümün bir diğer şarkısı ‘Sen Sevda mısın Yoksa’ Türkiye’nin resmi müzik listelerinde uzun süre zirvede kaldı.

23 Nisan Kutlamasına Hayranlarından Övgü Yağdı!

Yetenekli Müzisyen Buray Hoşsöz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Afrika’lı çocuklarla birlikte söylediği şarkı ile kutladı. Bu hareketi ile, 23 Nisan’ın tüm Dünya çocuklarına armağan edilmiş bir bayram olduğunu bir kere daha hatırlatan Buray, paylaşımına düştüğü not ile de duygulandırdı. Buray’ın 23 Nisan kutlaması, takipçileri tarafından övgülerle karşılandı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz