Çağla Şıkel ve Alişan’dan Büyük Mülteci Tepkisi! Yediğiniz…

admin

Haberler

3 Mart 2020

Çağla Şıkel ve Alişan’dan Büyük Mülteci Tepkisi! Yediğiniz…

 

Savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen Suriyeli mülteciler yaşanılan son olayların ardından Yunanistan’a geçmenin yollarını aramaya başladı. Yunanistan’ın sert politikasıyla karşılaşan mülteciler Türkiye-Yunanistan sınırında zor şartlarda hayatlarını devam ettiriyor. Mülteciler karşılaştıkları biber gazı ve mermi ile müdahaleye rağmen hem karadan hem de deniz yoluyla Yunanistan’a geçmeye çalışıyorlar. Dünya geneline yayılan bu soruna ünlü manken, sunucu ve oyuncu Çağla Şıkel ve şarkıcı Alişan sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Çocuklara ve hayvanlara olan sevgisini her fırsatta belli eden Çağla Şıkel ve Alişan son gündemdeki olaylara karşı sessiz kalmadı. Ünlü oyuncu Şıkel ve Alişan sıkıntılı günlere rağmen sosyal medyada gülüp eğlenen insanları paylaştığı fotoğraflar ile eleştirdi. Ünlü oyuncunun paylaşımına sanatçı dostlarından tam destek geldi.

Çağla Şıkel’den Sosyal Medya Bağımlılığına Tepki Geldi

Türkiye’de güzelliği ve yeteneği ile dikkatleri üzerine çeken Çağla Şıkel, sosyal yardımlara desteği ile de tanınıyor. Şıkel son olarak sosyal medya hesabından mülteci sorununa ağlayan bir çocuğun fotoğrafını koyarak dikkat çekti. Can yeleği ile kayalıklara tutunan çocuk Şıkel’e sosyal medya kullanımını sorgulattı. Sosyal medya hesaplarında hiçbir şey olmamış gibi davranan kişileri eleştiren Çağla Şıkel, onları bağımlı ve hasta olarak tanımladı. Şıkel, ‘Ve siz hala yediğiniz, gezdiğinizi paylaşmaya devam edin! Edin edin… En azından görün ne tür bi bağımlı ve hastasınız’ notuyla fotoğrafı ekledi. Güzel mankenin paylaşımını Alişan ve Melek Baykal gibi ünlü isimler destekledi.

 

Alişan Mülteci Çocukları İçin Büyük Tepki Gösterdi

 

Ünlü şarkıcı Alişan, Avrupa’nın insanlığını gözler önüne serdiği sosyal medya paylaşımından adeta ateş püskürdü. Alişan, ‘ Ben 2 gün önce bir paylaşım yapmıştım. Avrupa’nın insancıllığını yazmıştım. Neredeyse kurşun sıkacaklar çoluk, çocuk, kadın demeden demiştim. Onu da yaptılar bugün. Hatta içerisinde çocuklar ve kadınlarım olduğu botu batırmaya bile çalıştılar’ dedi. 

Çocukların zor şartlara olduğunu vurgulayan Alişan, ‘Göçmen olarak oraya gitmek isteyenler sadece Suriyeli değil arkadaşlar. Mehmetçik orada savaşırken, kaçıp burada sadece amaçları rahat yaşamak olanlara lanet olsun.. Ama çaresizlikten, sırf çocuklarını doyurmak için umut yolculuğuna çıkan, kundaktaki bebesiyle orada günlerdir bekleyenler var. Eğer orada tir,tir titryen, günlerdir gaz bombalarına maruz kalan,o soğukta 4-5 battaniyeye uyumaya çalışan, bottan inerken bu mevsimde buz gibi suya girmek zorunda olan çocuklara üzülmeyen acımayan ve üzerine kin ve nefretle defolsun gitsinler. Bize mi sordular çocuk yaparken diyenleri gördükçe inanamıyorum. El kadar bebenin ne suçu var Allah aşkına? Nerede kaldı bizim insanlığımız, vicdanımız… İnşallah o bebeler, çocuklar hastalanmadan bir şey olmadan istedikleri yere giderler. Allah yardımcıları olsun.’ dedi.

 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz