Çarpışma Dizisi Erken Final mi Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

admin

Show TV

18 Aralık 2018

Çarpışma Dizisi Erken Final mi Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Kıvanç Tatlıtuğ ve Elçin Sangu’nun başrollerini paylaştığı Show TV’nin iddialı yapımı Çarpışma; 22 Kasım 2018 Perşembe günü izleyicilerle buluştu. Uzun süredir reklamı yapılan dizinin ilk bölümü izleyicilerinden tam not almış olsa da iyi bir reyting puanına ulaşamadı. Reyting başarısıyla üst sıraları zorlaması beklenen dizinin beklentileri karşılayamaması ise yapım ekibinde şaşkınlığa sebep oldu. 

Çarpışma dizisinin birinci bölümünün ardından açıklanan reyting sonuçlarıyla birlikte dizinin yapım ekibi adeta şok geçirdi. Beklentilerin altında kalan ve reyting sıralamasında neredeyse ilk 10 dizi içerisinde kendine yer edinemeyen Çarpışma’nın düşük reyting almasının sebebi merak konusu oldu. Reytingin düşük olmasıyla birlikte diziyle alakalı birtakım spekülatif haberler de özellikle sosyal medyada dilden dile dolaşmaya başladı. İzleyiciler ise bu haberler doğrultusunda dizinin devam edip etmeyeceğini, erken dönemde final yapmasının söz konusu olup olmadığını merak ediyorlar. Bu merakı gidermek adına Çarpışma erken final mi yapacak, reytinglerin düşük olmasının sebepleri neler gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. 

Çarpışma Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Son  dönemde birçok dizi düşük reyting sebebiyle yayın hayatına yapımcıların planlamış oldukları tarihten daha önce veda ediyor. Yakın zaman içerisinde TV’de yerini alan ve Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Melisa Aslı Pamuk gibi önemli isimlerin başrollerini paylaştıkları Çarpışma’nın da bu dizilerden biri olup olmayacağı merak konusu. Edindiğimiz bilgilere göre dizi reytinglerde düşük sonuçlar almaya devam ettiği takdirde kanal ile yapım ekibi arasında yapılan 13 bölümlük ön sözleşmenin tamamlanması beklenmeden ekrana veda edebilir. Ancak elbette ki bu kadar masraflı bir yapımdan bu kadar kolay vazgeçmek hem yapım ekibi hem de kanal adına kolay olmayacaktır. Yalnızca dizinin ismini aldığı çarpışma sahnesi için harcanan paranın oldukça yüksek bir meblağ olduğunu düşünürsek dizinin reyting performansının yükselebilmesi için yoğun bir çaba sarf edileceği kanısına varabiliriz. 

Dizinin yapım maliyetini bir kenara bırakacak olursak, dizide yer alan oyuncuların aldıkları yüksek ücretlerin de dizinin uzun süre devam etmesine engel olma ihtimalinden söz edebiliriz. Zaman ne gösterir bilinmez ancak reytingler bu seviyelerde kalmaya devam ettiği sürece dizinin sevenlerini üzecek haber bu sezonun bitimiyle birlikte ayyuka çıkabilir. Buna göre dizinin reytinglerinde yükselme olduğu takdirde bu sezon yayınlanacak bölümün yalnızca sezon finali olacağı ve 2019-2020 sezonunda da dizinin devam edeceği rahatlıkla söylenebilir. 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz