İzlerken Ekranın Başından Kalkamayacağınız En İyi Mutant Filmleri (18+ Film)

Aleyna

Film Listeleri

26 Nisan 2021

İzlerken Ekranın Başından Kalkamayacağınız En İyi Mutant Filmleri (18+ Film)

Hem içinde biraz fantastik ögeler olsun hem de bilim kurgu tadı gelsin diyenlerin ilk tercihlerinden biri, mutant filmleri oluyor. Bu durum benim için de geçerli. Mutant filmlerini izlerken hem adrenalin seviyem yükseliyor hem de çok iyi zaman geçiyorum. Bazılarını o kadar çok seviyorum ki tekrar tekrar izliyorum. Özellikle de kafamı dağıtmak istediğim zamanlarda.

Sizlere de bahsettiğim bu yapımların yer aldığı bir en iyi mutant filmleri listesi hazırladım. Farklı türlerde birçok mutant konulu filmi sizler için bir araya getirdim. Tabii biliyorum, DC Comics ve Marvel Comics bu alanda çok fazla içeriğe sahip olduğu için mutant filmleri denildiğinde akla ilk çizgi roman kahramanları geliyor. Ama aslında çok daha farklı noktalara değinen filmler de var. Ben bu listede bir denge kurmaya çalıştım. O nedenle bütün Marvel ve DC Comics karakterlerinin olduğu filmleri almadım, aradan seçmeler yaptım. Umarım beğenirsiniz!

18. Mutant Chronicles – IMDb 5.2/10

Mutant Günlükleri (2008)

İlk sırada kafa yormadan zaman geçirmelik bir mutant filmi var. Olayların 28. yüzyılda geçtiği Mutant Günlükleri filminde ana iki grup var. Bunlardan biri insanları mutantlara çevirmeye çalışan mutantlar. Diğeri de yaşam savaşı veren insanlar. Bir de dünyayı yöneten bir kötü karakter yer alıyor filmde. Olaylar, gruplar arasındaki mücadeleye odaklanıyor. Kıyamet sonrası filmlerinden biri olan Mutant Günlükleri, biraz karanlık biraz da heyecan dolu bir film.

Pazar akşamı için aksiyonu bol, bilim kurgu içerikli bir film arıyorsanız bu yapımı tercih edebilirsiniz.

Bu filmi beğenenler Doomsday, Colony ve Resident Evil filmlerini de izliyor. 

17. The New Mutants – IMDb 5.3/10

Yeni Mutantlar (2020)

Korku ögeleri içeren bir mutant filmi ile devam edelim. The New Mutants, daha birçok farklı filme konu olan X-Men evreninde geçiyor. Bu evrendeki özel yetenekliler okuluna giden bir grup genç, bir gün korkutucu bir gerçeği fark ediyorlar. Anlıyorlar ki kaldıkları yer aslında okul değil. Ve olaylar bundan sonrasında biraz ürkütücü biraz da heyecanlı bir şekilde ilerliyor. 

Ben süper kahramanların ön plana çıktığı bir şey izlemek istemiyorum, mutant korku filmleri tercih ediyorum diyorsanız bu yapımı izleyebilirsiniz. Gerçi puanı biraz düşük ama korku ögeleri konusunda oldukça doyurucu bir film. 

Bu filmi beğenenler Night Watch, Let The Right One In ve The Orphanage  filmlerini de izliyor.

16. Fantastic Four – IMDb 5.7/10

Fantastik Dörtlü (2005)

Bütün mutant filmleri arasından ilk izlediğim yapıma geldi sıra. Marvel Comics karakterleri arasında yer alan, 4 mutantın oluşturduğu bu grubun hikayesi uzaya gönderilmeleri ile başlıyor. Yani aslında kahramanlarımız birer astronot. Ama uzayda işler yolunda gitmiyor ve beklenmedik şekilde kozmik radyasyona maruz kalan ekip, mutanta dönüşüyor. Olaylar da sonrasında gelişiyor.

Ailecek izleyecek hem heyecanlı hem de eğlenceli bir film arıyorsanız tercihinizi Fantastic Four’dan yana yapabilirsiniz. 

Bu filmi beğenenler Green Lantern, The Incredibles ve Hulk filmlerini de izliyor.

15. Suicide Squad – IMDb 6.0/10

Gerçek Kötüler (2016)

DC Comics’in kötü karakterlerini ön plana çıkardığı Suicide Squad, kötülerin iyilik meleğine dönüşmesi klişesi sebebiyle çok eleştirildi ama bence gayet izlenesi bir film. Filmde birçok sebepten dolayı hapiste tutulan birkaç kötü karakter var. Bunların arasında elbette mutantlar da bulunuyor. Ve bir gün yetkililer bu kötülerle birlik olmak zorunda kalıyor. Çünkü dünya tehdit altında ve yardıma ihtiyaç var. İşte Suicide Squad bu şekilde kuruluyor. Ama tabii ki grup içinde huyundan vazgeçmeyen ve gerçek kötü kimliğini unutmayanlar da var.

Hep iyi süper kahramanları izlemekten sıkıldım biraz da olayları kötülerin gözünden görelim diyorsanız bu film tam size göre.

Bu filmi beğenenler Birds of Pray, Venom ve Wonder Woman filmlerini de izliyor. 

14. The Hills Have Eyes – IMDb 6.3/10

Tepenin Gözleri (1977)

En eski mutant filmlerinden biriyle devam edelim. Yakın tarihte yeni bir uyarlaması çekilen film, çölde kaza yaparak korkunç bir grupla karşılaşan bir ailenin hikayesini anlatıyor. İlk başlarda çok klişe gibi duran film, olaylar ilerledikçe oldukça farklı ve heyecanlı bir yöne doğru ilerliyor. Bol bol korku ögesi barındıran yapım, tek başına izlenmemesi gereken filmlerden.

70’li yılların korku filmlerine ayrı bir ilgi duyanlardansanız bu filmi kaçırmayın derim. 

Bu filmi beğenenler Wrong Turn, Black Christmas ve Nosferatu filmlerini de izliyor. 

13. Hancock – IMDb 6.4/10

Hancock (2008)

Geçmişten günümüze mutant filmleri listeme en sevdiğim yapımlardan biriyle devam etmek istiyorum. Çok eğlenceli olduğunu düşündüğüm bu filmi televizyon ne zaman görsem mutlaka oturur izlerim. Bu filmde alışılmış süper kahraman temasının dışına çıkıldığını görüyoruz. Başrollerinde Will Smith ve Charlize Theron’un olduğu yapımda bir gün her zamanki gibi işine giden Ray, üzerine doğru gelen tren altında ezilip ölmek üzereyken bir kahraman onu kurtarıyor. Bugünden sonra ne kahramanın ne de Ray’in hayatı eskisi gibi olmuyor.

Farklı bir mutant filmi izlemek ve bir yandan heyecanlanırken diğer yandan eğlenmek istiyorsanız tercihiniz Hancock’tan yana olsun.

Bu filmi beğenenler Kick-Ass, Shazam! ve Zombieland filmlerini de izliyor.

12. Phenomenon – IMDb 6.4/10

Mucize (1996)

Kendi halinde bir araba tamircisi olan George Malley’in doğum gününde başına çok enteresan bir olay geliyor. Bu olaydan sonra George, özel güçlerinin ortaya çıkmaya başladığını fark ediyor. Elbette, bu durum önce kahramanımızı korkutuyor ve olayı öğrenen yetkililer George’un peşine düşüyor. Ama George, tüm cesaretini toplayıp yeni hayatında farklı maceralara atılıyor. 

Başrolünde John Travolta’yı izlediğimiz film, iç ısıtan bir mutant hikayesi arayanlar için ideal bir tercih.

Bu filmi beğenenler Powder, Next ve Wahtcmen filmlerini de izliyor.

11. Teenage Mutant Ninja Turtles – IMDb 6.8/10

Ninja Kaplumbağalar (1990)

2014 yılında yeni bir filmi daha çekilen Ninja Kaplumbağalar, hepimizin severek izlediği çizgi filmin sinemaya uyarlanmış hali. İsimlerini dünyaca ünlü sanatçılardan alan 4 mutant kaplumbağa ve onların hocası mutant fare Sprinter Usta filmin ana karakterleri. Filmde, kötülerin kazandığı bir evrende ninjaların savaşı işleniyor. Shredder’in başında olduğu örgüt şehri ele geçirdiği için tüm kötülükler ortalıkta dolaşıyor. Ninja kaplumbağalar da bu duruma bir son vermeye çalışıyor.

Biraz çocukluğunuza dönmek istediğiniz bir günde Ninja Kaplumbağalar izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bu filmi beğenenler Mighty Morphin Power Rangers: The Movie, 101 Dalmatians ve Alice in Wonderland filmlerini de izliyor. 

10. Hellboy – IMDb 6.8/10

Hellboy (2004)

Bilim kurgu filmleri mutant olmadan olmaz. Hellboy da tam olarak böyle bir yapım. İçerisinde hem bilim adamları hem de genleri bir şekilde değişmiş acayip yaratıklar var. Başroldeki Hellboy da cehennemden gelen bir yaratık. Ama biz filmde kendisinin gayet insancıl olduğunu görüyoruz. Çünkü onu çok iyi kalpli bir bilim adamı yetiştirmiş. Babası olarak saydığı bu adam, Hellboy’u iyi biri haline getirmiş. O da güvenlik güçleriyle beraber çalışarak şehre yardımcı olmaya çalışan bir kahramana dönüşmüş. Ama ne olursa olsun Hellboy’un içinde bir parça “cehennem” var.

Gözünüzü ekrandan ayırmadan aksiyonu ve heyecanı bol bir yapım izlemek isterseniz Hellboy’u tercih edebilirsiniz. 

Bu filmi beğenenler Van Helsing, Blade ve Underworld filmlerini de izliyor. 

9. Annihilation – IMDb 6.8/10

Yok Oluş (2018)

Başrolünde Natalie Portman’ın olduğu Netflix filmi Annihilation, Jeff VanderMeer’ın “Southern Reach” üçlemesinin ilk kitabından uyarlanan bir yapım. Filmde Lena isimli biyolog, kaybolan ve bir sene sonra farklı bir şekilde dönen eşinin başından geçenlerin sırrını çözmeye çalışıyor. Bunun için de bir grup bilim kadını ile beraber keşfe çıkmaları gerekiyor. Ekip, keşif yolculuğu boyunca beklemedikleri olaylar yaşarken Lena sona yaklaşırken her şeyin daha da karmaşık bir hal aldığını fark ediyor.

Biraz kafa açan ve enteresan bir bilim kurgu arayışı içindeyseniz Annihilation tam size göre.

Bu filmi beğenenler Ex-Machina, Arrival ve A Quiet Place filmlerini de izliyor. 

8. Captain America: The First Avenger – IMDb 6.9/10

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika (2011)

Bir tane Marvel Comics karakteri ile devam edelim. Birçok filmde karşımıza çıkan Kaptan Amerika’nın hikayesine odaklanan yapımda bir adamın kahramana dönüşümü işleniyor. 1. Dünya Savaşı zamanında savaşmak isteyen ama çok güçsüz olduğu için bir türlü orduya katılamayan Steve Rogers, bir deney için gönüllü oluyor. Deney tamamlandığında Steve, bambaşka bir adam olarak karşımıza çıkıyor. 

İçerisinde tarihi kırıntılar barındıran bu film, süper kahraman temasını seven ve geçmişe yolculuk yapmak isteyenlerin izlemesi gereken yapımlardan.

Bu filmi izleyenler Iron Man, Thor ve Spider Man filmlerini de beğeniyor.

7. Man of Steel – IMDb 7.0/10

Çelik Adam (2013)

Marvel sonrasında sırada DC Comics karakteri var. Man of Steel, Süpermen’in en yeni versiyonu. Yönetmen koltuğunda Zack Snyder’ın oturduğu, başrolde Henry Cavill’in olduğu filmde uzaydan dünyaya gelen bir mutant çocuğun hikayesi var. Bu çocuk büyüyor ve bir kahramana dönüşüyor. Ve tabii ki de gizli gizli kötülerle savaşıyor. Açıkçası ben Süpermen karakterini seven biri değilim. Ama ona rağmen bu filmi çok beğendiğimi söylemek isterim. 

Hafif karanlık sahneleri ile dikkat çeken yapım, Süpermen hikayesinin kökenlerini öğrenmek isteyenlerin severek izleyeceği bir film.

Bu filmi beğenenler Justice Leage, Daredevil ve Avengers filmlerini de izliyor. 

6. The Shape of Water – IMDb 7.3/10

Suyun Sesi (2017)

Oscar kazanmış bir mutant filmi ile devam edelim. Aslında bu filmdeki mutant olan ana kahramanı Hellboy’da da görüyoruz. Yönetmen koltuğunda Guillermo Del Toro’nun oturduğu yapımın bahsettiğim ana kahramanı suyun içerisinde yaşayan garip bir yaratık. Filmde, bu yaratık üzerinde deneyler yürüten bilim insanlarının yaptığının işkence olduğunu düşünen bir kadın ile mutant arasındaki ilişki konu ediliyor. 

Sürekli aksiyon ögeleri barındıran mutant filmlerinden sıkıldıysanız bir an önce bu yapımı izlemenizi tavsiye ederim.

Bu filmi beğenenler Chronicle, Hollow Man ve V for Vendetta filmlerini de izliyor.

5. Unbreakable – IMDb 7.3/10

Ölümsüz (2000)

Bruce Willis, Samuel L. Jackson ve Robin Wright Penn gibi ünlü isimlerin başrolde olduğu yapım, döneminin en beğenilen işlerinden biri. Ben de bu filmi diğerlerinden ayrı tuttuğumu söyleyebilirim. Filmde güvenlik görevlisi olarak çalışan ve ailesiyle kendi halinde bir hayat süren David Dunn isimli adamın bir gün geçirdiği bir kaza sonrasında kendisiyle ilgili çok farklı bir şeyi keşfetmesi sonucunda gelişen olaylara odaklanıyor.

İzlerken sanki gerçekmiş gibi hissettiren bir mutant filmi arıyorsanız Unbreakable tam size göre!

Bu filmi beğenenler Split, Glass ve Signs filmlerini de izliyor. 

4. X-Men – IMDb 7.4/10

X-Men (2000)

Marvel Comics karakterlerinden sinemaya uyarlanan X-Men serisi tek başına bir film listesi zaten. Bu nedenle ben sadece ilk filmini ekledim buraya. Zaten bu yapımı severseniz serinin diğer filmlerini de bir çırpıda izlersiniz. X-Men, mutant olarak doğmanın mümkün olduğu bir dünyada geçiyor. Başrollerinde Hugh Jackman, Patrick Stewart ve Ian McKellen gibi usta isimlerin yer aldığı filmde mutant dünyası kendi içinde bir çalkantı yaşıyor. İki grup var. Biri insanlarla iyi geçinmeyi amaçlıyor. Diğeri ise güç peşinde. Ve bu iki grubun kendi içlerine dahil etmek istedikleri oldukça güçlü bir mutant var. Bahsettiğimiz iki ayrı mutant grubu bu arama sürecinde kimi zaman birbirleriyle kimi zaman da insanlıkla karşı karşı kalıyor. 

X-Men, benim için en iyi Marvel dünyası. Açıkçası diğer süper kahramanlarından daha çok seviyorum bu mutantları. Eğer siz de klasik süper kahraman temasından uzaklaşmak ve daha az çocuksu bir film serisine giriş yapmak istiyorsanız, X-Men ile başlayabilirsiniz.

Bu filmi beğenenler Doctor Strange, Deadpool ve Batman filmlerini de izliyor. 

3. Total Recall – IMDb 7.5/10

Gerçeğe Çağrı (1990)

Başrolünde Arnold Schwarzenegger’in olduğu Total Recall, mutant ve bilim kurgu temasını işleyen kült yapımlardan biri. Hatta 2012 yılında Colin Farrell’in oynadığı bir uyarlaması daha çekildi. Ama bence kesinlikle 1990 yapımı olan filmin yerini alabilecek kalitede değil. Film, insanların zihinleriyle oynanabildiği ve bu şekilde sanal yolculuklara çıkılabildiği bir dünyada geçiyor. Ana kahramanımız Quaid’in başına bu seanslardan birinde oldukça tuhaf olaylar geliyor. Ve bu olaylar sırasında Quaid’in gerçek ile sanal dünya arasında sıkışıp kalıyor.

İyi düşünülmüş ve içerisinde bol bol bilim kurgu ögeleri içeren bir mutant filmi izlemek istiyorsanız bu yapımı tercih edebilirsiniz. 

Bu filmi beğenenler Spawn, Wanted ve The Forbidden Kingdom filmlerini de izliyor. 

2. The Fly – IMDb 7.6/10

Sinek (1986)

Çocukken televizyonda yarım yamalak izlediğim, doğru düzgün izleme fırsatı bulduğumda ise hayran kaldığım bir yapımdan bahsetmek istiyorum şimdi de. The Fly’da olaylar genç ve güzel bir gazeteci ile zeki ve asosyal bir bilim adamının aşkı ile başlıyor. Sonrasında ise işler Seth’in kendi geliştirdiği teleport cihazını bir anlık kıskançlık krizi ile kendi üzerinde denemesiyle ilerliyor. Deney sonunda Seth, bu tecrübenin bedelini ağır bir şekilde ödemek zorunda kalıyor.

Zamanının ötesine geçen filmlere ilgi duyuyorsanız, The Fly’ı mutlaka izlemelisiniz.

Bu filmi beğenenler Videodrome, Scanners ve The Death Zone filmlerini de izliyor.

1. Deadpool – IMDb 8.0/10

Deadpool (2016)

Zirvede bir başka Marvel Comics karakteri var. Gerçi filmleri 20th Century FOX tarafından çekiliyor ama sonuçta Deadpool da bir çizgi roman uyarlaması. Başrolünde Ryan Reynolds’u izlediğimiz yapım, bilinen tedavilerle iyileşme ihtimali bulunmayan bir kanser hastasının mutanta dönüşmesini konu alıyor. Tabii kahramanımız bu iyileşme sürecinde sağlığını kazanırken birçok şeyi de kaybediyor. Yaşadıkları da onu arsız ve uçarı bir süper kahramana dönüştürüyor.

İnce esprilerle dolu, gerçekten başarılı bir aksiyon filmi izlemek isteyenlerdenseniz Deadpool tam size göre!

Bu filmi beğenenler Guardians of the Galaxy, Thor: Ragnarok ve Black Panther filmlerini de izliyor.

Spor Sevenlerin Heyecanla İzleyeceği En İyi Basketbol Filmleri

Yalnızca Gülmek Yetmez Diyenlere: En İyi Erotik Komedi Filmleri

İzleyenleri Alev Alev Yakan En Ateşli Yeşilçam Filmleri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz