Game of Thrones 8. Sezonu Ne Zaman Başlıyor? Nereden İzlenir?

admin

Haberler

11 Nisan 2019

Game of Thrones 8. Sezonu Ne Zaman Başlıyor? Nereden İzlenir?

İki yıllık bekleyiş sona eriyor ve Game of Thrones final sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Serinin sadık izleyicileri iki yıldır Game of Thrones’un yeni sezonunu sabırsızlıkla beklerken geçtiğimiz aylarda dizinin yeni sezonunun yayın tarihi HBO tarafında duyuruldu. Çekirdeğini ve mısırını şimdiden hazırlayan izleyiciler sabırsızlıkla yeni sezonun ilk bölümünü bekliyor. 

Demir Taht’a kimin oturacağını ve Westeros’un kaderini öğreneceğimiz Game of Thrones final sezonu uzun bir bekleyişin ardından 14 Nisan’da yayınlanacak. HBO kanalında yayınlanan dizinin final sezonuyla dünya çapında 1 milyarlık izleyiciye ulaşması hedefleniyor. 

İçecek firmalarından havayolu şirketlerine kadar pek çok firmayla anlaşan dizinin yapımcıları, serinin hayran kitlesi haricinde de olabildiğince çok kişiye ulaşarak izlenme rekoru kırmayı hedefliyor. Game of Thrones’un final sezonunun ilk bölümü 14 Nisan’da HBO’da yayınlanacak.

Game of Thrones Türkiye’de Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Dizinin Türkiye yayın hakları Digiturk’ün elinde bulunuyor. Game of Thrones’un yeni bölümünün yayınlanmasından 24 saat sonra dizi 15 Nisan’da Digiturk ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Ayrıca diziyi henüz izlememiş olanlar için de serinin tüm bölümleri beIN CONNECT uygulamasından Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor. 

Yetkililer, Game of Thrones’un illegal yollardan izlenmesini engellemek için de yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu tarz yayın yaptığı bilinen illegal dizi sitelerine dizi yayına girmeden önce uyarıda bulunan firma yetkilileri yaptıkları reklamlar ve kampanyalarla da dizinin bu şekilde izlenmesinin önüne geçmeyi hedefliyor. Bu nedenle ‘Game of Thrones nasıl izlenir’ diye merak edenlerinin sorusunun yanıtının Digiturk olduğunu belirtelim. 

Game of Thrones 7. Sezonda Ne Olmuştu?

Dizinin bir önceki sezonunun üzerinden iki yıl geçtiği için son sezonun kısa bir özetini geçmekte yarar var. Ancak diziyi henüz izlememiş olanlar için yazımızın bundan sonraki kısmının tamamen ‘spoiler’ içerdiğini hatırlatmakta yarar var. 

Son sezonda Daenerys Targaryen Greyjoylar ve Köle Sahili’ndeki sahiplerin donanmasını kullanarak Westeros’a geçmiş ve Ejderhakayası’na konuşlanmıştı. Lekesizler, Dothrakiler ve üç ejderhasıyla Westeros’taki en güçlü orduya sahip olan Daenerys, Kral Şehri’ne direkt hücum etme yolunu tercih etmemişti. Bunun yerine Martell ve Tyrell Hanedanlıklarıyla ittifak kuran Ejderhaların Annesi’nin planı, Cercei tarafından bozulmuş, donanmasını neredeyse tamamen kaybederken Tyrell ve Martell Hanedanlıklarının kökü kazınmıştı. 

Hikayenin diğer yakasında ise Jon Snow ‘Kuzeydeki Kral’ olarak ilan edilirken kuzey hanelerini duvarın ötesindeki ölüler ordusuna karşı örgütlemeye çalışmıştı. Bunda kısmen başarılı olan Jon, Hisar’da üstatlık eğitimi gören Samwell’den aldığı mektupla ölüleri ve ak gezenleri öldürdüğü bilinen ejderha camının, Ejderkayası’nda bolcu bulunduğunu öğrenmişti. Hem ordusu için ejderha camı temin edebilmek hem de yaklaşan tehlikeye karşı ittifak kurabilmek için Ejderhakayası’na yola çıkan Jon, Kıştepesi’nin yönetimini kız kardeşi Sansa Stark’a bırakmıştı. Daenerys, Jon’un teklifini ancak diz çökmesi halinde kabul edeceğini belirtmiş ve Jon’u zor durumda bırakmıştı. Kraliçenin Eli görevine getirilen Tyrion Lannister’ın yönlendirmesi sayesinde Daenerys Jon’un ihtiyaç duyduğu kadar ejderha camı almasına izin vermişti. 

Kıştepesi’nde ise Lord Baelish, Sansa’yı Arya’ya karşı doldurmaya başlamıştı. Sansa’nın gizli arzusu Demir Taht’a oturmaktı ve bunu bilen Baelish, Arya’nın bu hedefe engel teşkil edebileceği şeklinde Sansa’yı işleyerek genç leydiyi kardeşine düşman etmişti. Ancak sonunda oyunun farkına varan Sansa, kardeşiyle birlik olarak, izleyicileri son derece tatmin eden bir sahneyle Lord Baelish’i infaz etmişti. 

Jon, sonunda hem Daenerys’i hem de Demir Taht’ta oturan Cercei’yi ikna edebilmenin yolunun onlara tehlikenin gerçek yüzünü göstermek olduğuna karar vermiş ve yanında Jorah Mormont, Davos Seaworth, müteveffa kral Robert’ın hayatta kalan son piçi Gendry, Tormund, Tazı ve Sancaksız Kardeşlik’le birlikte duvarın ötesine doğru yola çıkmıştı. Burada ölülerden birini yakalamayı başaran ekip ak gezenler tarafından çevrelenmiş ve kapana kısılmıştı. Gendry’i göndererek Daenerys’in durumdan haberdar olmasını sağlayan Jon, tam acı gerçeği kabullenmişken Daenerys üç ejderhasıyla birlikte ekibi kurtarmaya gelmişti. Son anda kurtulmayı başarsalarda Gece Kralı’nın attığı mızrakla ejderhalardan biri, Viseron ölmüş, Gece Kralı’nın gücüyle ölüler ordusunda savaşmak üzere tekrar diriltilmişti. 

Asıl tehlikeyle yüzleşen Daenerys, Jon ile ittifak kurmayı ve Tyrion’ın çabaları sonucunda Cercei ile görüşmeyi kabul etmişti. Yapılan görüşmelerde başlangıçta Cercei bu ittifakı kabul etmese de sonunda ordularını ölülerle savaşmak üzere göndermeye razı olmuştu. Jamie Lannister, diğer kumandanlarla birlikte harekat planı yaparken Cercei kardeşine asıl planının bu olmadığını ve ordusunu kuzeye göndermeyeceğini belirtmişti. Bunun üzerine kardeşine sırt çeviren Jamie Kral Şehri’nden ayrılarak yola koyulmuştu. 

Dizinin final bölümü ise uzun zamandır tahmin edilen durumun resmiyet kazandığı bölüm olmuştu. Brann, üç gözlü kuzgun halindeyken yaşadığı görüde Jon Snow’un bir piç değil, Ned Stark’ın kardeşi Lyanna’nın Rhaegar Targaryen’den meşru oğlu olduğunu ve asıl adının Aegon Targaryen olduğunu görmüştü. Bu durumda Demir Taht’ın meşru sahibi Jon Snow, yani Aegon Targaryen oluyordu. Bu sırada Gece Nöbetçileri’nin borusu üç kez çalmış ve ak gezenlerin duvarı aştığını haber vermişti. Viseron’a binerek onu kontrol eden Gece Kralı, duvarı ejderha alevleriyle yıkmış ve ordusunun duvardan geçmesini sağlamıştı. 

Bu yüksek finalin ardından yaşananları öğrenmek için iki yıldır bekleyen izleyicilerin hasreti 15 Nisan’da Digiturk ekranlarında son buluyor. 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz