Diriliş Ertuğrul 144. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Bamsı Tuzaktan Kurtulabilecek mi?

0 oy

Diriliş Ertuğrul 144. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Bamsı Tuzaktan Kurtulabilecek mi?

Diriliş Ertuğrul’un Yeni Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Ekranların sevilen dizileri arasında yer alan Diriliş Ertuğrul’un son bölümünün ardından yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Konusu tarihi olaylara dayanan dizinin izlenme oranları da epey yüksek. Dizinin yayınlanan bölümünün bitmesinin ardından takipçileri yeni fragmanın yayınlanıp yayınlanmadığı ile ilgili aramalara hemen başladı. 143. bölümün yayınlanmasının ardından 144. bölümün fragmanı izleyenlerle paylaşıldı. Moğollarla girdiği mücadelenin ardından kardeşlerini geride bırakmak zorunda kalan Ertuğrul Bey ve ona inanan Kayılar yollara düşmüş, Karacadağ sınırlarına kadar ilerlemişlerdi. Burada karşısına çıkan düşmanları ile baş edebilmek için sadece kılış gücü değil zekaya ve sabra da ihtiyacı olacak.Bamsı Tuzaktan Kurtulabilecek mi?

Dizinin 143. bölümünde Ertuğrul Bey tuzak kurup Alıncak’ı kendisine  çekmiş ve yakalamayı başarmıştı. Beybolat Bey ise kimliğinin ortaya çıkmaması için Alıncak’a ok atıp ağır yaralanmasına neden olmuştu. Ertuğrul Bey ise Alıncak’ı tedavi etmeyi başarmıştı. Bir başka taraftan Zangoç’a tuzak kuran Ertuğrul Bey onun da Uranos ile olan bağlantısını ortaya çıkartmıştı. Kayı obasında fitne çıkartmanın peşine düşen Beybolat Bey bunun için kardeşi Sırma’yı görevlendirdi. Sırma, Hafsa ve Selcan arasına girmeyi başardı. Bamsı’nın Alpbaşılıktan azledilmesin ardından Hafsa obadan ayrılmak istedi. Beybolat’ın en son hamlesi ise Bamsı’nın ailesine saldırmak ve oğlu Aybars’ı kaçırmak olmuştu. Söğüt yolunda ilerlerlerken saldırı gerçekleşmişti.

Bamsı bunun ardından oğlunu kurtarmanın peşine düşmüştü. Bu hamlesi ise onu bir tuzağın içine çekmişti. Fragmanda görüldüğü kadarıyla Bamsı oğlunu kurtarmaya çalışırken bir grup askerin arasında kalır. Bunu duyan Ertuğrul Bey ise Bamsı’yı kurtarmaya çalışır. Arkadaşlarına Bamsı’nın tuzağa düştüğünü söylediğinde herkesin ilk tepkisi ölüp ölmediğini sormak olur. Bamsı bir yandan çevresini kuşatan düşman ile mücadele ederken, diğer yandan da vücudunu oğluna siper ederek ona zarar gelmesini engellemeye çalışır. Bu sırada arkasında olan bir askerin kılıcı tam Bamsı’nın üzerinde belirir. Ertuğrul için düşman mert bir şekilde onun karşısına çıkandır. Türlü hainlikler yaparak, kendini savunamayan bir çocuğa zarar vererek galip çıkmaya çalışan birisi düşman bile sayılamayacak kadar acizdir. Fragman içinde Ertuğrul Bey’in devlet ile ilgili düşünceleri de var. Ertuğrul Bey için hayattaki en büyük varlık insanın haklı bir davasının olmasıdır. Bu davada başarılı olmak için ise gerekirse en yakınındaki kişilerden bile vaz geçebilmek gerekir. Oğulları ile yaptığı konuşma sırasında Ertuğrul Bey’in gerekirse vatan davası için bütün varlıklarından ve sevdiklerinden feragat edebileceği açık açık belirtiliyor.