Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Büyük Savaş Giderek Yaklaşıyor!

0 oy

Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Büyük Savaş Giderek Yaklaşıyor!

Taht mücadelesinde sona doğru yaklaşılıyor. Game  of Thrones’un final sezonunda ilk bölüm yayınlandı. Uzun bir aradan sonra final sezonu ile ekrana dönen görkemli yapım yine ortalığı birbirine katmayı başardı. Bu araya rağmen izleyici kitlesinden de fire vermediği muhakkak. Yedinci sezon boyunca heyecanın tavan yaptığı dizide düğüm yavaş yavaş çözülmeye başlasa da karmaşa halen devam etmekteydi. Dizide bazıları için adalet sağlanırken bazıları da bu çarkın içerisinde yok olmaya başlamıştı. Şimdi asıl sorunun cevabı alınmak üzere. Jon Snow’un Aegon Targaryen ve tahtın asıl varisi olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Herkesin taht için bir favorisi olabilir ancak sadece bir kişinin tahta çıkacağı düşünülürse bu sezonun final bölümünün ne kadar büyük bir merakla belendiği açık bir şekilde tahmin edilebilir. HBO kanalından yayınlanan dizi ülkemizde Digiturk platformu üzerinden izlenebilir.


Game of Thrones 8. Sezon 1. Bölüm

Dizinin final sezonunun ilk bölümüne baktığımız zaman açılış sezonunun birinci bölümü ile benzerlikler taşıdığını görüyoruz. Bu sezonun ilk bölümü geçen sezonlarda ucu açık kalan bazı ayrıntıları da tamamladı. Arya’nın uzun zamandır görmediği insanların karşısına çıkması, Jon ve ikisinin buluşması bölümün en çok dikkat çeken anlarını oluşturmuştu. Kutsal ağacın altında yaşanan bu karşılaşmanın bütün izleyicileri duygulandırdığı muhakkak.

Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm Fragmanı

Fragman Daenerys Targaryen’ın söyledikleri ile başlıyor, bu sözlerde tehditkar bir tavır. Anlattığı ise küçük bir çocukken abisi ile arasında geçen konuşmalar. Abisi ona tıpkı bir masal gibi babasını öldüren adamın kim olduğunu anlatmıştır. Dahası anlattıklarının içinde sadece babasının kim olduğu değil ona neler yapmak istedikleri de vardır. Bu sözlerin karşısında olan Jaime Lannister ise içinde bulunduğu durumdan hiç memnun değildir. Özellikle babalarını öldüren adama yamak istedikleri ile ilgili kısımda Jaime Lannister çok daha büyük irkilme içerisine girer. Fragmanın geri kalan kısmında anlaşıldığı üzere yine büyük mücadelelerin verildiği bir bölüm daha ekrana gelecek. Yeni bölümün taht düğümünü bir parça daha çözeceği muhakkak.