House of the Dragon’dan Wednesday’e: 2022 Yılında En Çok İzlenilen Dizi ve Filmlerine Işık Tutuyoruz!

Aleyna

Film Listeleri

6 Aralık 2022

House of the Dragon’dan Wednesday’e: 2022 Yılında En Çok İzlenilen Dizi ve Filmlerine Işık Tutuyoruz!

Kış aylarının etkisini yavaş yavaş görmeye başladığımız bugünlerde dışarı çıkmayı pek istemiyoruz. Kafede zaman geçirmek yerine, sevdiğimiz insanlarla birlikte battaniye altında film ya da dizi izlemeyi kim sevmez ki? Hele de yanında sıcak bir kahve varsa değmeyin keyfimize! Soğuk havalarda her ne kadar film ya da dizi izlemeyi seviyor olsak da bize en uygun yapımı seçmek o kadar da kolay değil. Zamanını boşa harcamak istemeyenler için 2022 yılında seyirciyle buluşmuş, en iyi film ve dizileri inceliyoruz. Çünkü her zaman en iyiyi arayanlar, en özel hizmeti hak ederler!

2022 Yılında En Çok İzlenen Dizi ve Filmler

ExpressVPN’in 2022 özeti, 2022 yılında dijital platformların en çok izlenen yerli/yabancı film ve dizilerine ışık tutuyor. Aşağıdaki listemizde yer alan dizi ve filmler, IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında –  IMDb 6.9

2022’nin en sevilen Marvel filmleri arasında, “Doktor Strange”in devamı olan, “Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında” yer alıyor. Filmin başrolünde, ünlü “Sherlock” dizisinden tanıdığımız Benedict Cumberbatch bulunuyor. Serinin devam filminde, dostlarının yardımıyla bilinmeyene yolculuğa çıkan Doktor Strange’in çoklu evrenlerde geçen maceralarına ortak oluyoruz. 17 hafta boyunca seyircilerin karşısına çıkan Doktor Strange, 1,5 milyondan fazla izleyiciye ulaştı.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri – IMDb 6.9

blank

Dünyanın en iyi kitap ve film serileri arasında gösterilen Yüzüklerin Efendisi’nin Amazon tarafından hazırlanan “Güç Yüzükleri” dizisi de bu yılın en çok konuşulan yapımlarından oldu. Dizi, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçiyor ve hepimizin bildiği Yüzüklerin Efendisi’nden önceki olayları konu alıyor. Özellikle, Galadriel’in Sauron’u aramasını konu alan ilk sezon, seyirciler tarafından eleştirilerin hedefi oldu.

Bergen – IMDb 7.0

blank

Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran gibi usta oyuncuların yer aldığı Bergen, 4 Mart 2022 tarihinde vizyona girdi ve kısa süre içinde, tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırdı. 30 yaşındayken eşi Halil Serbes tarafından canice öldürülen, arabeskin unutulmaz kadın seslerinden Bergen’in hayatını konu alan filmde; Bergen ismiyle tanıdığımız Belgin Sarılmışer’in acı dolu öyküsü anlatılıyor. 1982 yılında bir kiralık katil tarafından kezzap saldırısına uğramasıyla büyük acılar çeken Bergen’in hayata tutunuşu, herkesi kendine hayran bırakıyor. Haftalarca en çok izlenen filmler listesinde yer alan Bergen, toplamda 5 milyondan fazla izleyiciye ulaşmayı başardı!

Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikayesi – IMDb 7.9

blank

Netflix’in tüm dünyayı kasıp kavuran dizisi Dahmer’da, Amerika’nın en ünlü seri katillerinden birinin hayatına tanıklık ediyoruz. Dizi; toplamda 17 siyahi ve Uzak Doğulu erkeği evine getirebilmek için türlü numaralarla kandıran ve onları öldürdükten sonra parçalara ayırıp yiyen seri katil Jeffrey Dahmer’ın karanlık geçmişini anlatıyor.

Top Gun: Maverick – IMDb 8.4

blank

Yılın en başarılı aksiyon yapımlarından biri de Tom Cruise’un başrolünde olduğu Top Gun: Maverick! Film, Pete Maverick Mitchell’in ABD Hava Kuvvetleri’ne dönüşünden sonra yaşananları anlatıyor. ABD Deniz Kuvvetleri’nde görevli Teğmen Pete Maverick Mitchell, 30 yıllık başarılı kariyerin ardından, test pilotu olarak sınırları zorluyor. Karada görev almak istemeyen başarılı Teğmen, kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir ekibi özel bir görev için eğitirken buluyor ve aksiyon başlıyor!

Wednesday – IMDb 8.5

blank

Tim Burton’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Wednesday dizisinde; 1990’lı yıllara damga vurmuş Addams ailesinden Wednesday’in Nevermore Akademisinde yaşadığı maceraları konu alıyor. Tarzı, zekâsı ve sivri diliyle dikkat çeken Wednesday Addams; kısa süre içinde Nevermore Akademisinde hem yeni dostluklar kuruyor hem düşmanlar ediniyor! Netflix’te geçtiğimiz hafta yayınlanan Wednesday dizisi, kısa süre içinde Stranger Things gibi en popüler yapımları geride bırakmayı başardı!

House of Dragon – IMDb 8.5

blank

Game of Thrones hayranlarının büyük bir merakla beklediği House of Dragon, geçtiğimiz bahar aylarında tüm dünyada en çok seyredilen dizilerinden biri oldu. Game of Thrones’tan 200 yıl öncesini anlatan dizide, Targaryen ailesinden Viserys’in Demir Taht’ta olduğunu görüyoruz. İlk eşi Aemma’yı doğumda kaybeden Viserys; en büyük kızı, Prenses Rhaenyra’yı vâris olarak seçer. Fakat Viserys, El’i Otto Hightower’ın kızı Alicent Hightower ile evlenir ve Prens Aegon dünyaya gelir. Prens Aegon’un dünyaya gelmesinin ardından tüm Westeros’un kaderini değiştirecek Ejderhaların Dansı başlar!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz