Sizi Bir Süreliğine Yaban Hayattan Uzaklaştıracak Timsah Filmleri (18+ Film)

Aleyna

Film Listeleri

28 Nisan 2021

Sizi Bir Süreliğine Yaban Hayattan Uzaklaştıracak Timsah Filmleri (18+ Film)

Battaniye altına kıvrılıp film izlemek, herkes gibi benim de kış mevsiminde en keyif aldığım aktivite. Özellikle de korku ve aksiyon içeren filmler şu sıralar favorim. Birçok uzaylı, canavar ve dev timsah filmleri izledikten sonra en çok timsah konulu filmlerden zevk aldığımı fark ettim. Hemen bir liste yapıp filmlerin hepsini izledim.

Timsahlara merakı olan herkesin beğenerek izleyeceğini düşündüğüm bu listeyi sizlerle de paylaşıyorum. İşte geçmişten günümüze en çok izlenen timsah filmleri!

18. Supercrock – IMDb 2.1/10

2007 / ABD

Supercrock, insan yiyen dev bir timsah karşısında bir grup askerin verdiği yaşam mücadelesini konu alıyor. Kökeni, Krestase döneminde yaşamış sürüngen Sarcosuchus’a dayanan dev timsah şehre doğru yaklaşırken, hükümet tarafından görevlendirilen bir grup asker bu canavarı durdurmaya çalışıyor. Fakat en büyük savaş, timsaha yem olmamak için veriliyor. Steve Bevilacqua ve David Michael Latt tarafından kaleme alınıp, Scott Harper tarafından yönetilen 2007 tarihli ABD yapımı bu filmin başrollerini Cynthia Rose Hall, Matt Blashaw ve Kim Little paylaşıyor.

Hem savaş filmlerine hem de korkunç canavarların yer aldığı filmlere ilgi duyuyorsanız, ikisini bir arada sunan bu film tam size göre!

Bu filmi beğenenler, Aswang, Godzilla ve Alien’ı da severek izliyor.

17. Lake Placid 2 – IMDb 3.2/10

2007 / ABD

Lake Placid 2 (Kara Göl 2), ikisi erkek ve biri dişi olmak üzere, sakin bir gölde avlanan 3 timsaha karşı verilen mücadeleyi konu alıyor. Film, ABD’nin Maine eyaletine bağlı Aroostook bölgesinde, göl kıyısındaki iki araştırmacıdan birinin bir timsah tarafından öldürülmesiyle başlıyor. Olayın rapor edilmesinden sonra Şerif, bölgede avlanan bu timsahı yakalamak için New York’tan gelen avcılarla iş birliği yapıyor. Ekip bir timsahın peşine düşmüşken, 3 yetişkin timsah ve birçok yumurta olduğunu fark ediyor. Todd Hurvitz ve Howie Miller tarafından yazılan, yönetmen koltuğunda David Flores’in oturduğu filmin başrollerinde John Schneider, Sarah Lafleur, Sam McMurray ve Chad Michael Collins bulunuyor.

Gizemli göllerin ve kana susamış canavarların konu edildiği filmlerden hoşlanan herkesin keyifle izleyeceği bir film!

Bu filmi beğendiyseniz, Cloverfield, Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid ve The Host’a da şans verebilirsiniz.

16. Lake Placid vs Anaconda – IMDb 3.2/10

2015 / ABD

Lake Placid vs Anaconda (Kara Göl ve Anakonda) besin zincirinin en tepesinde yer alan iki avcıya karşı verilen mücadeleyi konu alıyor. Bir grup bilim insanı dev bir timsah ve devasa bir anakondanın genlerini çaprazlayarak bir hibrit yaratmaya çalışıyorlar. Ancak işler ters gidince korkunç canavarlar serbest kalıp Placid Gölü’nde avlanmaya başlıyor. Şerif ve ekibi, turistler tarafından ilgi gören bu gölü ve çevresini güvende tutmak için dev timsaha ve anakondaya karşı mücadele ediyor. Berkeley Anderson’ın yazdığı ve A. B. Stone’un yönettiği filmin başrollerinde Corin Nemec, Yancy Butler ve Skye Lourie yer alıyor.

Sıra dışı yaratıkları konu alan filmleri seviyorsanız, iki canavarın yer aldığı bu film tam size göre!

Bu filmi izleyenler The Fly, Prometheus ve Thing’i de beğenerek izliyor.

15. Lake Placid 3 – IMDb 3.3/10

2010 / ABD

Lake Placid 3 (Kara Göl 3), Placid gölü ve çevresinde yaşanan timsah saldırılarını anlatıyor. Bir vahşi yaşamı koruma departmanı müdürü, ailesi ile birlikte bir zamanlar tehlikeli timsah saldırılarının görüldüğü bölgeye taşınıyor. Bölge halkı her ne kadar artık timsahların olmadığını söylese de müdürün haylaz oğlu birkaç yavru timsah bulup onları besliyor. Kısa zamanda yetişkin hale gelen canavar timsahlar, göl kenarında kamp yapan gençler başta olmak üzere herkese dehşet saçmaya başlıyor. Senaryosunu David Reed’in yazdığı ve yönetmenliğini Griff Furst’un yaptığı filmin başrollerini Colin Ferguson, Yancy Butler ve Michael Ironside paylaşıyor.

Hayatınızın aksiyon aradığınız bir dönemindeyseniz bu filmi keyifle izleyeceksiniz!

Bu film hoşunuza gittiyse Peninsula, Rampage ve The Maze Runner’ı da deneyebilirsiniz.

14. Lake Placid Legacy – IMDb 3.5/10

2004 / ABD

Lake Placid: Legacy (Kara Göl Miras), bir grup maceracı kaşifin, katliamların yaşandığı Kara Göl’e gelmesiyle başlıyor. Issız bir ada keşfeden grup heyecanla etrafı dolaşmaya başlıyor ve çok zaman geçmeden tehlikede olduklarını fark ediyorlar. Bir zamanlar timsahlar üzerinde deneylerin yapıldığı bir tesisin bulunduğu ada, bu timsahlardan birine ev sahipliği yapıyor. Kısa sürede av olduklarını anlayan grup üyeleri, hayatta kalmak için zorlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Jonathan Walker tarafından yazılıp, Darrell Roodt tarafından yönetilen filmin başrollerinde Katherine Barrell, Tim Rozon, Sai Bennett yer alıyor.

Aksiyonun kesintisiz devam ettiği filmleri seviyorsanız, bu film tam size göre!

Bu filmi beğenen izleyicilerin Beyond Skyline, Deep Blue Sea 2 ve Underwater filmlerini de keyifle izlediklerini belirtmekte fayda var.

13. Lake Placid: The Final Chapter – IMDb 3.6/10

2012 / ABD

Lake Placid: The Final Chapter (Kara Göl: Son Katliam), bir grup öğrencinin Kara Göl ziyareti sırasında canavar timsaha karşı verdiği hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Ardı arkası kesilmeyen katliamlardan sonra gölün çevresi elektrikli tellerle kapatılıyor. Ancak çitin açık bırakıldığı bir gün bir lise otobüsü bilmeden timsahların sığınağı haline gelen parka giriyor. Öğrencileri vahşi timsahlara yem olmaktan kurtarma görevi ise yine şerif ve ekibine düşüyor.

Her dakikası aksiyon dolu bu film, tam korku sevenlere göre!

Bu filmi beğenerek izlediyseniz, Shark Lake, Attack of the Giant Leeches ve Pirana filmlerine de göz atabilirsiniz.

12. Crocodile – IMDb 3.8/10

2000 / ABD

Crocodile (Timsah), bir grup arkadaşın, vahşi bir timsaha karşı verdiği ölüm kalım savaşını konu alıyor. Bahar tatili için kamp yapmaya giden bir grup öğrenci, aralarından birkaçının öldürülmesi sonucu, kıyısında kamp kurdukları gölün dev bir timsaha ev sahipliği yaptığını öğreniyor. O andan sonra hayatta kalmak için büyük bir mücadele başlıyor.

Soluksuz izleyeceğiniz bir macera filmi arıyorsanız, bu film tam size göre!

Ayrıca bu filmi beğendiyseniz, King Kong, Them ve It filmlerine de şans verebilirsiniz.

11. Crocodile 2: Death Swamp – IMDb 3.8/10

2002 / ABD

Crocodile 2: Death Swamp (Timsah 2: Ölüm Bataklığı), yağmurdan kurtulduğunu düşünen bir grup insanın doluya tutuluşunu konu alıyor. Bir uçak tropikal fırtınanın etkisi ile nehir kıyısına düşüyor ve kazadan sağ kurtulan yolcular doğa şartlarında sağ kalmaya çalışıyorlar. Hayatta kalma çabasını en çok tehdit eden ise kana susamış dev bir timsah!

Hayatta kalma temalı filmleri beğenenlerin keyifle izleyecekleri bir film.

Bu filmden keyif alan izleyiciler Aporia, Dark Age ve Komodo filmlerini de beğenerek izliyorlar.

10. Alligator 2: The Mutation – IMDb 3.8/10

1991 / ABD

Alligator 2: The Mutation (Timsah 2: Mutasyon), Regent Park şehrinin kanalizasyonlarında kontrolsüzce büyüyerek dehşet saçan bir timsahı anlatıyor. Ağırlıklı olarak kimyasal deneyler yapan bir şirketin kanalizasyona attığı deney hayvanları ile beslenen bir yavru timsah, toksik büyüme hormonlarının ve mutasyona sebep olan birçok kimyasalın etkisiyle kısa sürede devasa boyutlara ulaşıyor. Çok sayıda insanın öldürülmesi üzerine harekete geçen polisler, timsahı durdurmak için kıyasıya bir savaş veriyor.

Curt Allen’ın yazıp Jon Hess’in yönettiği filmin başrollerini Joseph Bologna, Dee Wallace ve Richard Lynch paylaşıyor.

İnsan yiyen timsah filmleri ilginizi çekiyorsa, bu film tam size göre.

Ayrıca bu filmi beğenerek izlediyseniz Doom, Predators ve Pitch Black filmlerini de deneyebilirsiniz.

9. Black Water: Abyss – IMDb 4.5/10

2020 / Avustralya

Black Water: Abyss (Karanlığın Dişleri: Abyss), bir grup arkadaşın kana susamış bir timsah sürüsüne karşı verdiği yaşam mücadelesini konu alıyor. Avustralya’nın Kuzey Ormanları’nda bir mağarayı keşfe çıkan beş arkadaş, büyük bir fırtınaya yakalanıyor. Sel suları gittikçe yükselerek arkadaş grubunu mağaranın derinliklerinde mahsur bırakıyor. Ancak bu gençlerin kurtulması gereken tek felaket ne yazık ki sel suları değil! Bir timsah sürüsüne yem olmaktan da kaçmaları gerekiyor. Senaristliğini John Ridley ve Sarah Smith’in, yönetmenliğini ise Andrew Traucki’nin yaptığı filmin başrollerinde Jessica McNamee, Luke Mitchell ve Amali Golden Yer alıyor.

Film listenize korku dolu dakikalar yaşatacak bir film daha eklemek istiyorsanız bu film tam size göre.

Bu filmi beğendiyseniz Sightless, Sea Beast ve Alone filmlerine de göz atabilirsiniz.

8. Primeval – IMDb 4,8/10

2007 / ABD

Primeval (Yabani), bir antropolog ve ekibinin Gustave isimli dev bir timsaha karşı verdiği ölüm kalım savaşını konu alıyor. Brundi’de toplu mezarları inceleyen bir adli antropolog, toprağa vurduğu kürek darbesinden sonra dev bir canavar tarafından nehre sürüklenerek öldürülüyor. Ekip arkadaşlarının tüm çabalarına rağmen yalnızca cesedi kurtarılabilen kadının ölümünün ardından, yıllarca bir efsane gibi dilden dile dolaşan Gustave’in gerçek olduğu anlaşılıyor. Bunun üzerine hükümet bu dev timsahı yakalamak için kıyasıya bir mücadele başlatıyor. Yönetmen koltuğunda Michael Kalleman’ın oturduğu filmin başrollerini Dominic Purcell, Orlando Jones ve Brooke Langton paylaşıyor.

Timsah temalı filmler hoşunuza gidiyorsa, bu filmi keyifle seyredeceksiniz!

Bu filmi beğenerek izlediyseniz The Lodge, The Passage ve Wrong Turn’e de şans tanıyabilirsiniz.

7. The Crocodile Hunter: Collision Course – IMDb 5.4/10

2002 / ABD – Avustralya

The Crocodile Hunter: Collision Course (Timsah Avcısı: Zorlu Yol), bir timsahın peşine düşen maceracı Irwin çiftinin ve CIA ajanlarının mücadelesini konu alıyor. Uzaya fırlatılan bir haberleşme uydusu kendini imha ederek dünyaya düşüyor ve GPS içeren bir parçası bir timsah tarafından yutuluyor. Timsahı yakalamak üzere harekete geçen CIA ajanları ise kendini doğal yaşamı korumaya adayan Steve ve Terri Irwin çifti ile karşı karşıya geliyor. Ajanların birer kaçak avcı olduğunu düşünen Irwin çifti ile ajanlar arasında, timsahı yakalamak için kıran kırana bir mücadele başlıyor.

Başrollerini Steve Irwin, Terri Irwin ve Magda Szubanski’nin paylaştığı timsahlı animasyon filmleri tadındaki bu filmi ailecek keyifle izleyebilirsiniz.

Eğer bu film hoşunuza gittiyse Jumanji, Ice Age ve Avengers’ ı da deneyebilirsiniz.

6. Lake Placid – IMDb 5.7/10

1999 / ABD

Lake Placid (Kara Göl), Amerika’nın Maine eyaletinde bulunan ve turistler tarafından sıkça ziyaret edilen Kara Göl’de yaşanan vahşeti konu alıyor. Bir grup turistin Kara Göl’de dev bir timsah tarafından katledilmesinden sonra New York’tan gelen özel bir ekip kasabanın şerifiyle iş birliği yapıyor ve vahşi timsahı yakalamak için zorlu bir mücadele başlıyor. Senaristliğini David E. Kelley’nin yaptığı ve Steve Miner’ın yönettiği bu filmin başrollerinde Bridget Fonda, Bill Pullman ve Oliver Platt bulunuyor.

Canavar timsah filmlerini seviyorsanız bu filmi keyifle izleyeceksiniz!

Ayrıca bu filmi beğenirseniz Sea Fever, The Beach House ve Surrounded filmlerine de göz atabilirsiniz.

5. Black Water – IMDb 5.9/10

2007 / Avustralya

Black Water (Karanlığın Dişleri), Kuzey Avustralya’ya tatile giden bir ailenin ölüm kalım savaşını konu alıyor. Rehberlerinin önderliğinde küçük bir botla Blackwater nehrine açılan aile, balık avladıkları sırada dev bir timsahın saldırısına uğruyor. Rehberlerinin ani ölümünden sonra çareyi bir ağacın dallarına tırmanmakta bulan aile, kendilerini kurtarmak için kimsenin gelmeyeceğini fark edince kurtulmanın yollarını aramaya başlıyor. David Nerlich ve Andrew Traucki tarafından yazılıp yönetilen filmin başrollerinde Diana Glenn, Fiona Press, Andy Rodoreda ve Maeve Dermody bulunuyor.

İnsan yiyen dev timsah filmleri ilginizi çekiyorsa bu film tam size göre!

Bu filmi beğenenler, What Lies Below, Relic ve Run filmlerini de keyifle izliyor.

4. Alligator – IMDb 6.0/10

1980 / ABD

Alligator (Canavarın İntikamı), mutant bir timsahın şehre dehşet saçmasını anlatıyor. Chicago’da kanalizasyona düşen bir yavru timsah, büyüme hormonu enjekte edilmiş mutant fareleri yiyerek besleniyor ve kısa sürede adeta dev bir timsaha dönüşüyor. Artık fare yemekle yetinmeyen timsah yer yüzüne çıkarak şehri talan etme pahasına avlanmaya başlıyor. Hükümetin görevlendirdiği bir ekip ise timsahı etkisiz hale getirmek için zorlu uğraşlar veriyor. John Sayles ve Frank Ray Perilli tarafından yazılıp, Lewis Teague tarafından yönetilen filmin başrollerinde Robert Forster, Robin Riker ve Michael V. Gazzo oynuyor.

Timsahlı filmler hoşunuza gidiyorsa bu filmi beğenerek izleyeceksiniz.

Ayrıca bu filmi beğenenlerin severek izlediği 10 Cloverfield Lane, Aliens ve Tremors’a da göz atabilirsiniz.

3. Crawl – IMDb 6.1/10

2019 / ABD

Crawl (Ölümcül Sular), sel altında kalan bir baba ve kızının yaşam mücadelesini anlatıyor. Florida’da meydana gelen bir kasırga sonucu tahliye çağrısına uymayarak babasını aramaya koyulan genç kadın, babasını yaralı olarak buluyor. Sel sularının iyice yükselmesiyle bir binaya sıkışıp kalan baba ve kızı, kısa süre içinde suların içinde bir timsah sürüsünün olduğunu fark ediyor. Senaryosunu Michael Rasmussen ve Shawn Rasnmussenin yazdığı, Alexandre Aja’nın yönettiği bu tüyler ürpertici filmin başrollerini Kaya Scodelario ve Barry Pepper paylaşıyor.

Korku ve aksiyon sevenlerdenseniz, en iyi timsah filmleri arasında yer alan bu filmi keyifle seyredeceksiniz.

Bu filmi beğendiyseniz, Noah, Geostorm ve The Day After Tomorrow’u da deneyebilirsiniz.

2. Rogue – IMDb 6.2/10

2007 / Avustralya

Rogue (Timsah: Nehrin Dişleri), Pete adındaki bir araştırmacı gazeteci, Kate isimli bir turist rehberi ve bir grup turistin timsahlara karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Kakadu Ulusal Parkı’nda timsahları izlemek için nehre açılan grup, dev bir timsahın teknelerine saldırması sonucu kırsal bir bölgede mahsur kalıyor. Hem doğa şartlarına hem de timsahlara karşı yaşam mücadelesi veren grup, rehberlerinin önderliğinde kurtulmanın yollarını arıyor. Greg McLean tarafından yazılıp yönetilen filmin başrollerinde ise Michael Vartan, Radha Mitchell, Sam Worthington bulunuyor.

Timsahlı filmler izlemekten keyif alanlardansanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz!

Bu filmi beğenenler, The Quake, The Pool Ve Bolgen’i de keyifle seyrediyor.

1. Crocodile Dundee – IMDb 6.6/10

1986 / ABD

Crocodile Dundee (Krokodil Dundee), ünlü bir timsah avcısı ve onu bulmak için Avustralya’ya giden bir gazeteci arasında gelişen aşkı konu alıyor. Amerikalı gazeteci Sue, Timsah avcısı Dundee’yi bulmak üzere Avustralya’ya gidiyor. Dundee ile tanıştıktan sonra onu daha uzun soluklu bir hikaye yaratmak için Amerika’ya geri dönmeye ikna ediyor. Vahşi doğada hayatta kalmayı bilen Dundee, şehirde de gasp, soygun gibi olayların üstesinden geliyor. Sonuç olarak ikili arasında romantik bir yakınlaşma gelişiyor.

Çocuklarınızın da timsahlı çizgi filmler kadar keyifle izleyebileceği bu film, size oldukça keyifli dakikalar yaşatacak!

Bu filmi beğenerek izlediyseniz, Jurassic World, Jumanji Wild Forest ve Double Trouble filmlerine de şans tanıyabilirsiniz.

Umarım sizler için hazırladığım listeden seçeceğiniz filmleri keyif alarak izlersiniz. Şimdiden iyi seyirler!

Bazısı Korkunç Bazısı İse Çok Eğlenceli: En İyi Ejderha Filmleri

İzlerken Bugünden Parçalar Bulacağınız En İyi Salgın Filmleri

İzlerken Boğazınızın Düğümleneceği En İyi Köle Filmleri 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz