Ekim Ayında İzleyicilerle Buluşacak En Yeni Netflix Dizileri!

Aleyna

Netflix

7 Ekim 2020

Ekim Ayında İzleyicilerle Buluşacak En Yeni Netflix Dizileri!

Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünyada dizi prodüksiyonlarına ara verildi. Bu nedenle yılın son aylarında yoğunlaşan yeni dizi ve filmlerin büyük bir kısmı belirsiz bir tarihe ertelendi. Yine de pek çok dizi yeni sezonuyla izleyici karşısına çıktı ya da kaliteli yeni yapımları izlemeye devam ettik. Türkiye’de de normalleşme sürecinin başlamasıyla pek çok dizi yeni sezonuyla aramıza döndü. Aynı zamanda TV’de daha önce örneğini göremediğimiz Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Menajerimi Ara gibi kaliteli yapımlarla ekranlar şenlendi.

Netflix cephesine baktığımızda ise çoğu büyük bütçeli prodüksiyonun 2020 yılına yetişemediğini görüyoruz. Neyse ki sayıları geçtiğimiz yıllara göre azalsa da yayına girmeye hazır diziler de var. Üstelik gerilimden tarihe, bilim kurgudan romantizme uzanan bir çeşitlilik söz konusu. Gelin, ekim ayında izleyici ile buluşacak Netflix dizilerine bir göz atalım.

Netflix’in Ekim Ayı Programının Dikkat Çeken 10 Dizisi!

1. Oktoberfest: Beer & Blood

Oktoberfest: Beer & Blood

1900’lerin başında geçen dizi Münih’te yaşayan hırslı bira imalatçısı Curt Prank’i anlatıyor. Münih’in kazançlı festivali Oktoberfest’e gelenleri kilitleyecek bir bira çadırı kurmayı kafasına koyan Prank, bu uğurda zalim taktikler kullanıyor.

Akıcılığıyla dikkat çeken Almanya yapımı dizi 1 Ekim’de yayına girdi.

2. Emily in Paris

Emily in Paris

Emily Cooper, Chicago’da yaşayan genç bir pazarlama yöneticisi. Tam da hayallerindeki gibi bir iş teklifi alan Emily hiç düşünmeden Paris’e gidiyor. Paris’te başladığı yeni hayatta ailesi, sevgilisi ve arkadaşları arasında yeni bir denge kurmakta zorlanıyor. Bunların üzerine bir Fransız firmasına Amerikan bakış açısını katmaya çalışırken sıkıntılar yaşıyor. Herşeye rağmen yeni hayatında mutlu olmaya çalışan Emily’nin maceraları izlenmeye değer.

Romantik komedi ve drama türünde olan Emily in Paris, 2 Ekim’de yayına girdi ve hala Netflix Türkiye Top 10 listesinde.

3. To The Lake

To The Lake

Gerilim türündeki To The Lake, Moskova’yı etkisi altına alan ölümcül bir virüsü anlatıyor. Dehşet verici bir salgına yol açan virüs neredeyse uygarlığın sonunu getiriyor. Ölüm kalım mücadelesini hala sürdüren bir grup ise yaşayabilmek için insanlıktan çıkmaya başlıyor.

Şu an yaşadığımızdan çok daha korkunç bir salgını anlatan To The Lake, 7 Ekim’de yayına girecek.

4. The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

Çok beğenilen The Haunting of Hill House’un ikinci sezonu olan The Haunting of Bly Manor, bu kez farklı karakterlerle yeni bir öykü anlatıyor. Öykünün merkezinde ise yine bir hayaletli ev var. Hayaletli evin yeni kahramanı ise çocuklara bakmak için mürebbiye olarak geldiği evde hayaletler gördüğünü iddia eden bir kadın.

The Haunting of Bly Manor, 9 Ekim’de yayına girecek. The Haunting of Hill House’da Nell ve Luke Crain kardeşler olarak izlediğimiz Victoria Pedretti ve Oliver Jackson-Cohen, bu sezonun da başrollerini paylaşıyor.

5. Social Distance

Social Distance

Hayatımızın temeli haline gelen sosyal mesafeyi anlatan dizi karantina döneminde çekildi. Karantinada hem birbirlerinden uzak durmaya hem de ilişkilerini devam ettirmeye çabalayan insanları anlatan dizi bir kara komedi.

Bu ayki iddialı yapımlardan Social Distance, 15 Ekim’de yayına girecek.

6. La Révolution

La Révolution

La Révolution, Fransız İhtilali’nin anlatıldığı gibi gerçekleşip gerçekleşmediğini sorguluyor. Alternatif bir tarih öyküsü sunacak kadar cesur dizi, yaşananların neredeyse iki yüzyıldır farklı bir şekilde anlatıldığını iddia ediyor.

Devrim sırasında verilen ölüm cezalarında mekanik bir alet kullanılmasını öneren ve bu yüzden ileride giyotinin mucidi olarak anılan doktor Joseph-Ignace Guillotin, gizemli ölümleri araştırırken bir vürüs keşfediyor. Bu virüs, soyluların isyancıları öldürmek için kullandığı bir silaha dönüşüyor.

Netflix’in uluslararası yapımlarına iddialı bir katkı olacağı aşikar olan Fransız dizisi La Révolution, 16 Ekim’de yayına girecek.

7. Grand Army

Grand Army

Gençlik dizisi olan ama aslında sert bir dünyayı anlatan Grand Army, New York’ta geçiyor. Brooklyn’in en büyük devlet lisesindeki beş başarılı öğrencinin hayatlarını, ayakta kalma ve özgürleşme mücadelelerini anlatan dizi 16 Ekim’de yayına girecek.

8. Barbarians

Barbarians

Ekim ayının diğer tarihi dizisi de Almanya yapımı Barbarians. Milattan sonra 9 yılında Roma İmparatorluğu ve Cermenler arasında meydana gelen Teutoburg Ormanı Savaşı’nı konu alıyor. Bu süreçte, Roma İmparatorluğu’nun yayılmasını durdurmak için çabalayan Cermen kabilelerinden üç gencin kaderi birbirine bağlanıyor.

Oyuncu kadrosunda Sense8’ten hatırladığımız Bernhard Schütz, David Schütter, Laurence Rupp gibi isimlerin olduğu Barbarians 23 Ekim’de yayına girecek.

9. Perdida

Perdida

Perdida, ekim ayının en iddialı yapımlarından. Kolombiya’da geçen dizi, uzun yıllar önce kızını kaçıran adamın peşinde olan Antonio’yu anlatıyor. Adamın peşinden Kolombiya’nın en kötü hapishanesi La Brecha’ya gönderilmek için kendini tutuklatan Antonio, pek çok insanın hayatını geri dönülmez şekilde etkiliyor.

Dizi 23 Ekim’de yayına girecek.

10. Blood of Zeus

Blood of Zeus

Netflix’in en popüler dizilerinden Castlevania’nın ekibinin hazırladığı yeni animasyon dizisi Blood of Zeus, tahmin ettiğiniz gibi Antik Yunan’da geçiyor. Antik Yunan’da yaşayan sıradan bir ölümlü olan Heron, aslında tanrı Zeus’un oğlu olduğunu öğreniyor. Görevi ise dünyayı şeytani bir ordudan kurtarmak.

Animasyon severler arasında heyecan yaratan Blood of Zeus, 27 Ekim’de yayına girecek.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz