Kurtlar Vadisi Pusu’da Tarihi Gerçekler Ortaya Çıkıyor

10 Ocak 2016
Kurtlar Vadisi Pusu’da Tarihi Gerçekler Ortaya Çıkıyor

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu’da bu hafta oldukça ilginç bir bölüm yayınlanacak. Geçtiğimiz günlerde uluslararası ajansların haber yaptığı bu konu şimdiden herkesi heyecanlandırmış durumda. Suriye’de süren iç savaşta tarihi eserlerin nasıl talan edildiğini işleyecek olan yeni bölüm reyting rekorları kırmaya hazırlanıyor.

Kurtlar Vadisi Pusu’nun bu haftaki bölümünde Polat’ın düşmanları arasında yer alan Gölge, Suriye’de antik bir kenti ele geçirecek ve tarihi eserleri Avrupa’ya kaçırma planları yapacak. Tarihi kent ŞEDİD’in yıkıldığını gösterebilmek için kendi adamlarına ŞEDİD kıyafetleri giydirecek. Sahte bir video kaydını medyaya verecek olan Gölge, 2 bin 500 yıllık tarihi eserlerin havaya uçurulduğuna herkesi inandıracak.

DAEŞ’in Tarihi Eserleri Talan Edişi Konu Alınacak

Bütün amacı tarihi kentin kalıntılarını ve eserlerini Avrupa’ya kaçırmaktır. Fakat Polat Alemdar, ortalıkta dönen bu planları anlar ve bölgedeki Yasin’e Gölge’yi durdurması için talimat vermeye başlar. Yasin’de yağma olayını engelleyebilmek için hızlı bir şekilde harekete geçmeye başlar.

Kurtlar Vadisi Pusu’nun yeni bölümünde işlenecek olan bu bölüm geçtiğimiz günlerde DAEŞ tarafından yok edilen Suriye’nin antik Palmyra şehrinin birebir benzerini bizlere gösterecek. Son olarak Palmira’daki Baal Tapınağı geçtiğimiz yıl Mayıs ayında DAEŞ tarafından ele geçirilmiş ve tahrip edilmişti. 

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz