Lenfoma Kanserine Yenik Düşen Özkan Uğur’un Yoğun Bakımdaki Doktorundan Herkesi Duygulandıran Sözler

Aleyna

Haberler

10 Temmuz 2023

Lenfoma Kanserine Yenik Düşen Özkan Uğur’un Yoğun Bakımdaki Doktorundan Herkesi Duygulandıran Sözler

Milyonların gönlüne taht kurmayı başaran ünlü sanatçı Özkan Uğur daha önce 3 kez yendiği lenf kanserine yenik düştü. Yarın, Taksim Camii’nde öğlen kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet’te son yolculuğuna uğurlanacak. Vefat etmeden önceki 1,5 ayını hastanede ve yoğun bakımda geçiren Özkan Uğur’un doktoru yaptığı paylaşım ile herkesi duygulandırdı.

Özkan Uğur’un Doktorunun Mesajı Herkesi Duygulandırdı!

Özkan Uğur 3 kez yendiği lenf kanserine bir kez daha yakalanmış ve cumartesi öğlen saatlerinde hayatını kaybetmişti. Bu haberle birlikte milyonlarca sevenini üzmüştü. Yarın saat 11.00’de anısına AKM‘de tören düzenlenecek olan sanatçı Taksim Camii’nde öğlen kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet’te son yolculuğuna uğurlanacak. Özkan Uğur’un hastanedeki son günlerinde yanında olan doktoru Aylin İksöz yaptığı paylaşım ile herkesi duygulandırdı;

“Yoğun bakımda çalışan bir anestezi doktoru olarak maalesef işimin bir parçası insanlara sevdiklerinin ölüm haberi vermek, bunun en zor olduğu anlardan biri dün Özkan Ugur’un ailesine onun ölüm haberini verdiğim an oldu.
Özkan Ugur’la ilgili anlatılacak çok şey var, ama şu an şarkılarından, oyunculuğundan ya da Ali Desidero’yu bile ezbere biliyor oluşumdan değil son 1.5 aydır yoğun bakımımızda yatarken tanıdığım Özkan Uğur’dan bahsetmek istiyorum.

Yoğun bakımlar bence insanın en gerçek halini gördüğümüz yerler, ölüm gerçeği devreye girince birkaç gün önce uykularınızı kaçıran başka dertleriniz önemsiz ayrıntılara dönüşüyor, toplum baskısından kurtulup tam olarak kimseniz ona dönüşüyorsunuz. Günlük hayatta nazik bir insan olmak çok takdir ettiğim bir özellik, ama illa gerçek olmak zorunda değil, oysa yoğun bakım yatağında yatarken en zorlandığın anlarda bile teşekkür etmeyi ve lütfen demeyi ihmal etmemek, gülümsemeye devam etmek… Bu, hayatta çok az insanın erişebileceği bir erdem.

Çok teşekkür ederim Özkan abi bize zor durumda olmanın kaba olmak için bir bahane olmadığı gösterdiğin için, o anlarında bile saçlarının yıkanıp taranmasından aldığın keyif için, bir an bile hayat sevincini, güler yüzünü ve nezaketini kaybetmediğin için, bu özelliklerinle bizlere yine örnek olduğun için. Seninle tanışmak ve bu süreçte sana eşlik etmek benim için bir onurdu!”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz