Payitaht Abdülhamid 48. Bölüm Fragmanı – 27 Nisan Cuma

admin

TRT 1

23 Nisan 2018

Payitaht Abdülhamid 48. Bölüm Fragmanı – 27 Nisan Cuma

TRT 1 kanalının en çok izlenen tarihi dizilerinden olan Payitaht Abdülhamid’in heyecanla beklenen yeni bölüm fragmanı sonunda yayınlandı.

TRT 1 tarihe ışık tutan yapımları ile dizi severleri hem bilgilendiriyor hem de seyre doymalarını sağlıyor. Yakın tarihe ışık tutan dizi Payitaht Abdülhamid son dönemini anlattığı Osmanlı ve Abdülhamid Han’ın hayatı ilgi ile izleniyor. Payitaht Abdülhamid’in 48. Bölüm fragmanında; ortalık iyice karışıyor. Halk sokağa dökülüyor. Her yerden isyan sesleri geliyor. Bu sesler ve ayaklanma saraya kadar ulaşıyor. Bidar Kadın Hatun olanlara anlam veremezken, hemen oğlunun yanına koşuyor. Bidar Kadın Hatun oğlu Abdülkadir’e ne olduğunu sorduğunda Abdülkadir ” ihtilal oluyor ” diyor. Uzun zamandır korkulan şey gerçekleşiyor.

Bütün yollar tutuluyor. Sokaklar , evler herkes tehdit altında. Osmanlı düşmanları halka zarar veriyor. Her yer yakıp yıkılıyor. Olaylardan haberi olan Sultan Abdülhamid ise odasında ihtilali durdurmak için planlar yaparken Komutan yanına geliyor. Ne yapmalıyız Hünkarım diye soran komutana Sultan Abdülhhamid Han ” düşmanın azametine değil , Allahın yazdığı kadere boyun eğeriz biz ” diyor. Akabinde komutana emir veriyor ve ihtilal girişimlerini bastırması için ordu sokaklarda barikat kuruyor. Fakat ihtilalcilerin öyle gözü dönmüş ki; ucunda Sultan’ın öldürmek bile olsa bu ihtilali yapacaklarını söylüyorlar. Askeri birlikler ile ihtilalci hainler arasındaki çatışmadan Sultan Abdülhamid ve hanedanı etkilenmesin diye güvenli bir yere aktarılması isteniyor. Fakat Sultan Abdülhamid bunu kabul etmiyor.

Payitaht Abdülhamid 48. Bölümüyle 27 Nisan Cuma günü saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında izleyicileriyle buluşacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz