Reytingleri Masterchef All Star Ele Geçirdi, Yaz Dizileri Bir Türlü Umduğunu Bulamıyor!

Aleyna

Haberler

11 Temmuz 2023

Reytingleri Masterchef All Star Ele Geçirdi, Yaz Dizileri Bir Türlü Umduğunu Bulamıyor!

Haziran ayını bitirip Temmuz ayına giriş yapmış olsak da televizyon ekranlarındaki yaz dizileri bir türlü istenilen performansı göstermiş değil! Bu televizyon dönemi; Kızılcık Şerbeti, Aile ve Yalı Çapkını gibi dizilerle reyting rekorları kırmıştı ancak bu diziler sezon finaline girince televizyon kanalları adeta boş kaldı! TV8’in fenomen yarışma programı Masterchef’in All Star sezonu geçtiğimiz Haziran ayında, Survivor finalinden hemen sonra başlamıştı. Bir süre Somer Sivrioğlu’nun yokluğunu hissetsek de, dün akşam elemeler tamamlandı ve kadroya girmeyi başaran yarışmacılar kıyasıya rekabete başladı.

Reytinglerde İstediklerini Bulamıyorlar!

Seyircilerin zevkle seyrettiği Masterchef yarışması reytinglerde de zirveyi kimseye bırakmıyor, şu anda haftanın pek çok günü yayınlanan yarışma ekrana çıktığı günlerde tüm reyting kategorilerinde birinci olmayı başarıyor. Masterchef All Star’ın bu başarısının altında yeni yaz dizileri ezilmeye başladı bile. Uzun süredir yayına çıkmaya hazırlanan yaz dizileri ilk bölümleriyle teker teker ekrana gelmeye başladı ancak hiçbiri reyting sıralamasını domine etmeyi başaramadı. Romantik komedi kategorisinde yayınlanan diziler önümüzdeki haftalarda başarılı performans sergileyebilecek mi? Göreceğiz.

2023’ün Yaz Dizileri

İlk bölümleriyle seyirciden istediği karşılığı bulamayan yaz dizilerini sizin için derledik!

Dönence

Dönence dizisi Exceptional dizisinden uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin kadrosunda Caner Topçu, Sümeyye Aydoğan, Didem İnselel, Ülkü Hilal Çiftçi, Can Kızıltuğ, Doğa Karakaş, Atakan Hoşgören, Nazlı Çetin, Can Kızıltuğ, Şebnem Doğruer, Mesut Yılmaz ve Edanur Gülbudak gibi başarılı isimler yer alıyor.

Ya Çok Seversen

blank

Ya Çok Seversen, annesi öldükten sonra küçük yaşta gönderildiği yatılı okuldan bir daha aile evine dönmeyen ve hayatını kendi ayakları üstünde yurtdışında geçiren, kimseye güven duymayan Ateş ile gerçek ailesini hiç tanımamış, insanları kandırarak para kazanan Leyla’nın yollarının kesişme hikayesini konu alıyor. Başrollerinde Kerem Bürsin ve Hafsanur Sancaktutan yer alıyor.

Maviye Sürgün

blank

Show TV’nin çekimleri Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen yeni dizisi Maviye Sürgün; Uğradığı soruşturma sonrasında geçici süre açığa alınan başarılı SAT komandosu Ali (Caner Cindoruk), eşi Ayda’nın talihsiz ve ölümcül hastalık haberi ile çocuklarını ve eşini de yanına alarak; Çamlıkıyı’da butik otel işleten kayınpederi Salih’in (Hakan Salınmış) yanına taşınmasıyla başlıyor.

Kısmet

blank

Mahallenin gözbebeği Avukat Doğan ile güzeller güzeli komşusu Melike’nin 5 yaşından beri nasıl olup da kavuşamadıklarının hikayesi. Bazen kavuşmak için iki tarafın da çok sevmesi yeterli olmaz ama ayrılmak da “Kısmet” değildir. Dizinin başrollerinde Cem Gelinoğlu ve Özge Özacar yer alıyor. Bu iki daha önce Bursa Bülbül’ü filminde Abi-kardeşi canlandırmıştı.

Benim Güzel Ailem

blank

Benim Güzel Ailem dizisinde çocuklarını evlendirmiş bir çiftin yaşamı anlatılıyor. Dört çocuklarının üçünü evlendirilen aile, son çocuklarının düğününe de hazırlık yapmaktadır. Tüm çocuklarının yuvadan uçacağı için ise büyük bir üzüntü duyarlar. Erdal Özyağcılar ve Nergis Kumbasar gibi usta isimlerin kadrosunda yer aldığı dizinin oyuncuları arasında Seray Gözler, Onur Buldu, Melis Babadağ, Toprak Can Adıgüzel, Serra Pirinç de yer alıyor.

Kendi Düşen Ağlamaz

blank

Alize daha doğduğu ilk gün annesini kaybetmiştir. Babasının yıllarca şımartarak büyüttüğü Alize son derece güzel bir genç kızdır fakat bir o kadar da bencildir. Babasının yeniden evlenme kararı alması ile resmen deliren Alize bunun intikamını almaya karar verir. Kendi Düşen Ağlamaz’ın oyuncu kadrosunda Hakan Yılmaz, Selen Soyder, Eylül Tumbar gibi isimler yer alıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz