Romandan Uyarlanan Bir Dizi Daha Geliyor! Fox’un Yeni Dizisi Kefaret’e “Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat İkilisi” Eleştirileri…

Aleyna

Haberler

3 Kasım 2020

Romandan Uyarlanan Bir Dizi Daha Geliyor! Fox’un Yeni Dizisi Kefaret’e “Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat İkilisi” Eleştirileri…

Fox Tv’nin merakla beklenen yeni dizisi Kefaret, Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat’ı başrollerde buluşturuyor. Daha önce “Gece” adlı bir filmde bir araya gelen ikili yeniden aynı projede buluşuyor. Dizinin fragmanlarının yayınlandığı ilk andan itibaren seyirciler tarafından dikkat çekmişti. Beklenen dizinin tam olarak yayın tarihinin ne zaman olacağı ise henüz kesinleşmiş değil.

Dizide Usta İsimler Bir Araya Geliyor

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur’un yer aldığı dizi, senenin en çok konuşulacak dizilerinden biri olmaya aday. Ekim ayının ortasından itibaren çekimlerine başlanılan dizi, izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor. Dizinin kadrosunda sevilen oyuncular Ege Kökenli ve Özge Özacar da bulunuyor.

blank

“Kefaret” Hangi Romandan Uyarlanacak?

Roman uyarlaması dizilerin çok popüler olduğu bu günlerde “Kefaret” dizisi de bu kategoride yer alan yapımlardan biri oldu. Zülfü Livaneli’nin sevilen romanı Konstantiniyye Oteli’nden uyarlanan dizisinin gerçek hikaye ile birebir olup olmayacağı merak konusu. Zülfi Livaneli ise bu romanında İstanbul’da yaşanan farklı hikayeleri anlatarak her kesimden insanın hayatına dokunuşlar yaptığı bir anlatım şeklini ele almıştı. Bu hikayelerden biri olan Zeynep’in yaşamını ise Nurgül Yeşilçay canlandırıyor.

blank

Kefaret Dizisinin Konusu Ne?

Kefaret, bir ortaokulda müzik öğretmenliği yapan Zeynep’in çok güzel giden hayatının bir anda tersine dönmesini konu alıyor. Fragmanlarda çok fazla ipucu verilmeyen dizi, seyircide oldukça fazla merak uyandırıyor. Mert Fırat dizide Başkomiser Sinan’ı, Yurdaer Okur ise Zeynep’in eşi Ahmet’i canlandırıyor. İşte dizinin yayınlanan son fragmanı:

Sosyal Medyada Yapılan Bazı Yorumlarda Nurgül Yeşilçay’a Tepki Geldi

blank

Diziyi dört gözle bekleyen bir hayran kitlesi varken aynı zamanda dizi daha başlamadan bazı eleştirilerin kurbanı oldu. Bazı kullanıcılar, dizinin sosyal medya hesabında paylaşılan fotoğraflara Nurgül Yeşilçay’ın başladığı her diziyi yarıda bıraktığı ve dizilerin sonunu getiremediği hakkında yorumlarda bulundu. Bazı kişilerin yorumları ise Mert Fırat ile Nurgül Yeşilçay’ın uyumlu bir ikili olmadığı yönündeydi. İki usta oyuncunun da kariyer hayatlarında oldukça başarılı olduğu aşikar fakat 2014 yılında başrollerini beraber paylaştıkları “Gece” filmi, izleyiciler tarafından çok beğenilmemiş ve eleştirilere maruz kalmıştı.

Benzer Haberler

Bilgin 3 Kasım 2020

Keşke Nurgül yeşilçay olmasaymış. İnanın filmin modu düşer.. Ben baştan söyleyim. Erkek oyuncular. Sağlam.. O kadar kadın oyuncyçu varken ne alaka.. Nurgül hanımla ilgi herhangi olumsuz düşüncem yok ama yok olmaz bu filmde olmamalıydı.. Filmin konusunu bile bilmiyorum.. Bu filmde melek gibi olde de oynasa tat vermez… Ön yargılı düşünmemeye çalışıyorum ama bazı oyuncular oyunculara şans bir kere güler.. Bu arkadaş.. Olmadı.. İnşallah yanılırım.. Yanılırsam.. Gene yazacağım..

Yorum Yaz