Engin Akyürek ve Beren Saat’in Aynı Yarışmada Keşfedildiğini Biliyor Muydunuz? İşte Türkiye’nin Yıldızları Programından İkiliye Ait Sahneler…

Aleyna

Haberler

3 Kasım 2020

Engin Akyürek ve Beren Saat’in Aynı Yarışmada Keşfedildiğini Biliyor Muydunuz? İşte Türkiye’nin Yıldızları Programından İkiliye Ait Sahneler…

Engin Akyürek ve Beren Saat, şimdilerde Türkiye’nin en ünlü oyuncuları arasında yerlerini çoktan almış iki önemli isim. Rol aldıkları her yapımın başarıdan başarıya koşması, ikilinin ne kadar usta oyuncular olduğunun kanıtı. Engin Akyürek, şu sıralar “Sefirin Kızı” dizisindeki Sancar rolüne hayat verirken, Beren Saat ise Netflix yapımı “Atiye” dizisinin başrolünü üstleniyor. Peki, bu iki başarılı ismin kariyer hayatlarının aynı yerde ve aynı yollardan geçerek başladığını biliyor muydunuz?

türkiye'nin yıldızları beren saat engin akyürek

İşte Türkiye’nin Yıldızları Programından Doğan İki Yıldız!

O yıllarda Engin Akyürek henüz 23, Beren Saat ise 20 yaşında ümit vadeden genç oyunculardı. Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılmaya karar vererek hayatlarının tamamen değişeceğinin farkında bile değildiler. Gelmiş geçmiş en çok konuşulan ve başarılı oyuncuların keşfedilmesine sebep olan bu yarışmayı Engin Akyürek birinci, Beren Saat ise ikinci olarak tamamlamıştı.

İkilinin Henüz “Toy” Zamanlarından Eğlenceli Görüntüler

Beren Saat ve Engin Akyürek’in gencecik halleri izleyenlerin yüzünde bir gülümsemeye sebep oluyor. Oyunculuk anlamındaki toy davranışları her ne kadar dikkat çekse de günün birinde Türkiye’nin en ünlü isimlerinden biri olacakları daha o zamandan belli.

Engin Akyürek’in Tüm Türkiye Tarafından Beğenilen Başarılı Performansı

Başarılı oyuncu, yüksek taklit yeteneği ve sempatik tavırları ile bir anda tüm Tirkiye’nin beğenisi kazanmıştı. Her rolün altından başarıyla kalkan Engin, yarışmada birinci olmayı çoktan hak etmişti.

Aşk-ı Memnu’nun Bihter’i Oryantal Dansı Yaparsa!

Bihter karakteriyle kalplerde yer edinen Beren Saat’in yarışma zamanından kalma eğlenceli rolleri ve skeçleri oldukça dikkat çekiyor. İşte o zamanlar dahi güzelliği ile ön plana çıkan Beren Saat’in hayranları tarafından ilgi çeken rengarenk rollerinden bir tanesi;

Engin Akyürek: “Yarışmaya Katılmasaydım da Bu Yolda İlerlerdim”

Üniversite eğitimine tarih alanında devam eden Engin Akyürek ve işletme bölümünde okuyan Beren Saat’in hayatını değiştiren yarışmada, her hafta farklı yarışmacılar birlikte yeteneklerini sergiliyordu. Engin Akyürek’e yıllar sonra Türk sinema ve dizi sektörüne büyük katkıları olan yarışma hakkında görüşü sorulduğunda ise; “Yarışma hayatımdaki dönüm noktalarından biriydi. İlk defa tek başıma İstanbul’a gelmiştim. Fakat yarışmaya katılmasaydım bile bu yoldan ilerleyeceğime emindim.” sözleriyle cevap vermişti.

blank

Yarışmadan Bahsetmeyen Beren Saat “Vefasızlık” ile Suçlanmıştı!

Kariyer hayatı boyunca 16 yıl önce katıldığı Türkiye’nin Yıldızları programından hiç bahsetmeyen Beren Saat, Nurseli İdiz tarafından vefasızlıkla suçlanmış ve birçok kişi tarafından da desteklenmişti. “Beren’i biz seçtik. Yarışmadan sonra beni hiç aramadı. Beni araması önemli değil, yarışmadan da hiç bahsetmiyor. Ama Engin bambaşka bir çocuk.” sözleriyle dikkat çekmiş fakat Beren Saat asla cevap vermemiş ve bu tarz polemiklere girmemişti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz