Sadrazam Torunu Olduğunu Öğrenip “Çeşme’nin Yarısı Benim” Diyen Kadın Gülse Birsel’e Benzetildi!

Aleyna

Haberler

2 Ağustos 2023

Sadrazam Torunu Olduğunu Öğrenip “Çeşme’nin Yarısı Benim” Diyen Kadın Gülse Birsel’e Benzetildi!

Kocaeli’de yaşayan 43 yaşındaki Nilüfer Akcoşkun Bozbağ, annesinin vefatından sonra sürpriz bir gerçekle karşılaştı. Araştırmaları sonucunda kendisinin Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşamış Sadrazam Melek Mehmed Paşa’nın torunu olduğunu öğrendi. Bu keşif sonrasında harekete geçen Bozbağ, torunu olduğu Melek Mehmed Paşa’ya ait vakıflardan hak talep edebilmek için dava açtı. Bu olay sosyal medyada da büyük ilgi gördü ve kullanıcılar, Bozbağ’ı ünlü oyuncu Gürse Birsel’e benzetmeye başladılar. Gürse Birsel, bu konuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak, kendisinin Nilüfer Akcoşkun Bozbağ ile herhangi bir ilişkisinin olmadığını belirtti.

Kocaeli’de yaşayan 43 yaşındaki Nilüfer Akcoşkun Bozbağ, 2021 yılında annesini kaybettikten sonra Çeşme’deki akrabalarıyla tanıştı. Edindiği bilgilerin peşine düşen Bozbağ, Sadrazam Melek Mehmed Paşa’nın 6’ncı kuşak torunu olduğunu öğrendi. ATV Haber’in haberine göre Bozbağ, Melek Mehmed Paşa’ya ait İstanbul ve Çeşme’deki vakıflardan hak talep edebilmek için dava açtı. Bozbağ, sosyal medya kullanıcıları tarafından ünlü oyuncu Gülse Birsel’e benzetildi. Birsel, sosyal medyada TT olunca konuyla alakalı açıklama yaptı.

Ünlü oyuncu sosyal medya hesabından konuyla ilgili şunları ifade etti: “Merak edenlere açıklayayım: Hanımefendinin Aile Arasında’daki Mihriban karakterime benzerliği yüzünden sabahtan beri tt’de 1 numarayım! Dedelerim sadrazam değil İstiklal Savaşı gazisi. Çeşme’nin yarısı benim değil, evim bile yok. Çalışıp kazanıp alabilirim. Hanımefendiye de aynısını tavsiye ederim.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz