Serenay Sarıkaya vs. Duygu Özaslan! Kazan Karıştı!

admin

Haberler

15 Ocak 2020

Serenay Sarıkaya vs. Duygu Özaslan! Kazan Karıştı!

İkisi de genç, ikisi de güzel, ikisi de başarılı.. Serenay Sarıkaya, güzelliğiyle dillere destan olan, sesiyle herkesi büyüleyen genç neslin parmakla gösterilen oyuncularından biri. Duygu Özaslan ise; gençleri peşinden sürükleyen, her yaptığı gündem olan başarılı Türk Youtuber’lardan biri. 

Farklı işler yapmalarına rağmen, bu iki ünlü kadın sosyal medya kullanıcıları tarafından birbirlerine benzetilmeye başlandı. Peki bu iki kadının birbirine benzediğine hatta aralarında taklit rekabeti olduğuna dair iddialar nereden çıktı?

İddiaların Ne Zaman Başladı?

Serenay Sarıkaya kendisi gibi oyuncu Kerem Bürsin’le olan 3.5 yıllık ilişkisine 2019 yılının son aylarında noktayı koydu. Hayranlarının evlilik haberi beklediği çiftten, ilişkilerine bitirdiklerine dair açıklamalar geldi. Çifte yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre; ayrılık nedeni tamamen iş yoğunluğu. Serenay Sarıkaya’nın Alice müzikali ve reklam kampanyaları; Kerem Bürsin’in de reklam kampanyası ve Netflix görüşmeleri nedeniyle birbirlerine zaman ayıramaması ilişkinin sonunu getirdi. Ayrılık açıklamalarının ardından gıybet kazanı kaynamaya başladı.

Kazana önce Serenay Sarıkaya atıldı. Güzel oyuncunun ismi birçok ünlüyle anıldı. Bütün çıkan haberlere tek tek açıklama yapan ve yalan olduğunu söyleyen Sarıkaya, ne yazık ki bu tür haberlerin önüne geçmeyi henüz başaramadı.

Sarıkaya’nın her iddiayı yalanması üzerine gıybet okları bu sefer Kerem Bürsin’e çevrildi. Kerem Bürsin ve Duygu Özaslan aşk yaşıyor iddiası gündeme bomba gibi düştü. Özaslan’ın iddiaları yalanmasına hatta yeni bir ilişkisi olduğunu söylemesine rağmen dedikodunun fitili ateşlendi bir kere. Aşk iddialarının üzerine sosyal medyada boş durmadı ve Serenay Sarıkaya ile Duygu Özaslan kıyaslamaya başladı. Ateş olmayan yerden duman çıkar mı bilinmez ama sosyal medyada ortaya atılan ‘Serenay ve Duygu birbirlerine çok benziyor’ iddiasının haklılık payı yok değil.

Gerçekten Benziyorlar mı?

Sosyal medyada ikilinin benzerliğine dair ucu bucağı gelmeyen birbirinden farklı iddialar ortaya atılıyor. İkilinin fiziksel benzerliğinden dem vuranlar; saç ve ten renginin neredeyse aynı olduğunu hatta yüz hatlarının da benzediğini söylüyorlar. Hatta Duygu Özaslan’ın benzerliğin farkında olarak; Youtube kanalında, Serenay Sarıkaya’nın oynadığı dizilerdeki karakterlerin makyajını yapmasına da dikkat çekiyorlar. 

Fiziksel benzerlik Allah vergisi bu kimsenin kimseyi taklit ettiğini göstermez diyenler ise; başka iddialarla tezlerini destekleme yoluna gittiler. Serenay Sarıkaya’nın Fi dizisi, Alice Müzikali ve Head and Shoulder reklamlarında dans yeteneğini ispatladığını düşünenler, geçtiğimiz aylarda dansa başladığını sosyal medya hesabından duyuran Duygu Özaslan’ı eleştiri yağmuruna tuttular.

İkilinin gündelik hayatta giydikleri giyim tarzları da sosyal medyanın gözünden kaçmadı. İkilinin Instagram profillerini inceleyenler, kıyafet seçimlerinin de neredeyse aynı olduğunu söylüyor. Instagram profillerini incelemeye başlamışken; birbirine benzeyen fotoğraflar ve pozlar paylaştıkları da söylentiler arasındaki yerini aldı.

Son olarak sosyal medya konuşulan konu; ikilinin hayvan sevgisinin aynı olmasına kadar geldi. Duygu Özaslan iki köpeğiyle yaşıyor ve sosyal medya hesabından hayvanlarıyla olan anlarını paylaşmayı seviyor. Aynı şekilde Serenay Sarıkaya’da hayvanlara olan sevgisiyle ilgili paylaşımlar yapıyor.

İddiaları Doğruladı Mı?

Sosyal medya gündeminde taklit etme savaşları sürerken Duygu Özaslan’ın ‘Serenay beni taklit ediyor’ şeklinde açıklama yaptığına dair iddialar gündemin seyrini değiştirdi. Serenay Sarıkaya’ya Özaslan’ın yaptığı iddia edilen açıklama soruldu. Sarıkaya ‘Twitter’dan çıkan bir haber, gerçek olduğunu düşünmüyorum. Ben sevdiğim şeyleri yapıyorum. Sevdiğim şeyleri yapınca takdir görmek beni mutlu ediyor. Her eleştiriyi dikkate alırsam sağlıklı bir hayat sürdürmem pek mümkün olmaz. Eleştirisini dikkate aldığım birkaç insan var’ dedi.

Serenay Sarıkaya’nın açıklamalara inanmadığını söylemesinin ardından Duygu Özaslan cephesinde yaşanacaklar merak edilmeye başladı. Bakalım ikili taklit yarışında sosyal medyaya daha ne kadar malzeme verecek? Belki de paylaşımlarına dikkat ederek sessizce benzerlik iddialarının gündemden düşmesini bekleyecekler.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz