En Yeni Star TV Frekans Bilgileri (Adım Adım Frekans Ayarları)

Aleyna

Haberler

15 Ocak 2021

En Yeni Star TV Frekans Bilgileri (Adım Adım Frekans Ayarları)

1989 yılında kurulan Star TV, ülkemizin ilk özel televizyon kanalları arasında yer alıyor. 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yayın yapan Star TV, reyting rekorları kıran dizileri, ana haber bülteni, hafta içi ve hafta sonu çeşitli programlarıyla izleyenlerin ilgisini çekiyor. Başarılı yapımları ile ön plana çıkan kanalda, her kesime hitap eden başarılı programlar yer alıyor.

Star TV’ye gerek mobil, gerek internet üzerinden kolaylıkla erişim sağlanabiliyor. Bununla birlikte Star TV, yüksek yayın kalitesi ile pek çok farklı platform üzerinden de izleyicilere erişim imkanı sunuyor. Star TV Digiturk, D-Smart, Tivibu, Kablo TV ve Teledünya aracılığı ile de kesintisiz izlenebilir. Ancak kanal, tüm bu platformlarda yer alsa da her platform için farklı kanal bilgisi bulunur. Star TV’yi cihazınızda rahatlıkla izlemek için doğru ve güncel frekans bilgilerini dikkatli bir şekilde ayarlamanız gerekir. Star TV frekans bilgilerini tüm detaylarıyla sizler için hazırladık.

Platformlara Göre Star TV Kanal Bilgileri

Her platformun farklı bir sisteme sahip olmasından dolayı kanal numaralarında değişiklikler bulunur. Aşağıdaki platformlardan Star TV’yi izlemek için, ihtiyaç duyacağınız kanal numara bilgileri ise şu şekilde:

 • Digiturk: 27. kanal (Digiturk HD 27 veya 327)
 • D-Smart: 24. kanal (D-Smart HD 24 veya 424)
 • Teledünya: 26. kanal
 • Kablo TV: S-10 bandı
 • Tivibu: 27. kanal
 • Turkcell TV Plus: 23. kanal
 • Vodafone TV: 24. kanal
 • Türksat TKGS: 5. kanal

Star TV Frekans Bilgileri

Star TV’yi televizyondan kesintisiz izlemek için frekans ayarlarını yapmak gerekiyor. Bazı cihazlarda manuel kurulum karmaşık gibi gözükse de, oldukça basit bir işlem. Bunun için kanalın güncel frekans bilgilerini doğru bir şekilde girmeniz yeterli olacaktır. İşte Star TV’nin frekans bilgileri…

Star TV Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu Adı: Türksat 4A
 • Lokasyon: 42° Doğu
 • Alış Frekansı: 12.015 MHz
 • Plarizasyon: Yatay (H)
 • Sembol Hızı: 27.500 Ksym/s
 • FEC Değeri: 5/6
 • V-PID: 1800
 • A-PID: 1900

Star TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Star TV uydu frekanslarını ayarlamak ve manuel kanal eklemek için aşağıda vermiş olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

1. Adım

Star TV frekansını uyduda ayarlamak için ilk yapmanız gereken şey kumandanızda bulunan “Ayarlar” veya “Menü” tuşuna basmaktır. “Menü” tuşu genelde kumandanın orta bölümünde bulunurken, “Ayarlar” tuşu kumandanın alt bölümünde yer alır. Kumandada gerekli olan tuşa bastıktan sonra, ayarları yapacağınız bir pencere açılacak.

2. Adım

Televizyonda “Ayarlar” ve “Menü” sekmesine giriş yaptıktan sonra, kurulum ve yeni kanal ekleme ile ilgili bir listeye giriş yapmalısınız. Bunun için açılan pencerede “Uydu Ayarları” seçeneğine tıklayın.

3. Adım

Bu noktada, “Kanal Ekleme” bölmesine girin. Burada, uydu alıcınızın çeşidine göre farklı seçenekler çıkacaktır. Bazı cihazlarda, “Kurulum Ekle” seçeneği bulunurken, birçok farklı uydu alıcısında “Transponder Ekle” veya “Manuel Kanal Ekle” gibi seçenekler bulunuyor. Bu nedenle, cihazınızda yer alan ayarlama bölmesine giriş yapmalısınız. Ayarlar bölümündeki uydu adı bölümünde ‘Türksat 4A’yı seçin. 

4. Adım

Alt bölümdeki “Frekans”, “Sembol” ve “Polarizasyon” alanlarına da yukarıda vermiş olduğumuz bilgileri yazın. Bu yöntemle, Star TV HD’yi izlemeniz mümkün olacaktır. Frekans bilgilerini adım adım, dikkatli bir şekilde doldurmaya gayret gösterin. Yanlış tuşlama yaptığınız takdirde kanal bulma işleminiz başarısız olacaktır. Bu durumda da ayarlamayı yeniden yapmanız gerekir.

5. Adım

Star TV frekans bilgilerini gerekli alanlara girdikten sonra, aynı pencerede yer alan “Ara” butonuna basın ve frekans ayarlama işlemini sonlandırın.

Star TV kanalını HD olarak izlemek için, çanak anteninin Türksat 4A uydusuna ayarlanması gerekir. Türksat 4A uydusuna uygun bir çanak anteniniz bulunuyorsa, yukarı anlatmış olduğumuz kurulum ayarlama ve kanal ekleme adımlarını uygulayabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardından, izlemek istediğiniz Star TV, yeni kanallar listenizin sonuna eklenecektir. Kanalın yerini ise yine kumandanızın “Kanal Ayarları” seçeneği üzerinden değiştirebilir, kanalı taşıyarak Star TV’yi istediğiniz sıraya dahil edebilirsiniz. Bu sayede izlemek istediğiniz zaman Star TV’ye daha hızlı bir şekilde ulaşma şansına da sahip olursunuz.

ATV Frekans Bilgileri

Kanal D Frekans Bilgileri

TV8 Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz