Süper Baba Dizisini Unutmamamızı Sağlayan 5 Duygusal Sebep

admin

Haberler

17 Aralık 2015

Süper Baba Dizisini Unutmamamızı Sağlayan 5 Duygusal Sebep

1993 yılında hayatımıza giren ve 90’lı yıllar denildiği zaman ilk aklımıza gelen Süper baba dizisi 20 yıl önceki İstanbul’u hatırlatan en önemli yapımlar arasında yer alıyor. Osman Sınav ve Kartal Tibet gibi önemli isimlerin yönetmenliğini yaptığı dizinin başrollerini Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Sevinç Erbulak, Bennu Yıldırımlar gibi isimler paylaşıyorlardı. Cuma akşamlarının vazgeçilmezi olan Süper Baba’nın hiçbir zaman unutulmamasının 5 ayrı sebebini sizlerle paylaşıyoruz.

1. Fiko ve Büyük Aşkları


Ailesinin tüm yükünü omuzlarında taşıyan Çengelköy’lü Fiko, yaşadığı aşklara her zaman sadakatlı bir şekilde yaklaşan bir adamdı. Yakın arkadaşının kız arkadaşı olan İpek’e beslediği aşk ise dizinin dillere destan aşk sahnelerinin ekranlara gelmesine yol açıyordu.

2. Aikido ve Süper Baba


Alim karakterinin aldığı Aikido dersleri ile Türkiye’ye Aikido’nun girmesi hızlı bir şekilde gerçekleşmişti. Pek çok genç dizinin etkisi ile Aikido öğrenmeye başlamıştı.

3. Eve Girerken Ayakkabılarını Çıkartmaları

blank

Dizinin en ufak ayrıntısı ancak içimizden biri olduklarının ispatı olan ayakkabı çıkartma sahneleri içiminizi hala ısıtan bir detaydı. Evin içinde de dizi karakterleri her zaman pijamaları ile otururlardı.

4. Birbirinden Güzel Kadın Oyuncuları Tanıtmaları

blank

Bennu Yımdırımlar, Sevinç Erbulak ve Şevval Sam gibi güzel ve başarılı kadın oyuncuları hepimiz Süper Baba dizisi ile tanımıştık.

5. Dizinin Muhteşem Müzikleri


Yeni Türkü’nün 10. albümünde bir araya getirilen dizi müzikleri dinlerken hem hüzünlendiren hem de keyiflendiren eşsiz parçalardı. Özellikle ‘Çengelköy Olur Masal’ adlı şarkı hala hafızalardan silinmemiştir.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz