Meltem Cumbul Dizi Setindeki Skandalı Açıkladı

admin

Haberler

17 Aralık 2015

Meltem Cumbul Dizi Setindeki Skandalı Açıkladı

Ünlü oyuncu olarak nitelendirilen büyük Star’ların az sayıda oyuncunun alabildiği yüksek bölüm ücretlerinin haksız kazanç olduğunu söyleyen Meltem Cumbul, set işçilerinin çalışma şartlarının oldukça ağır olduğunu ve emeklerinin karşılığının tam olarak verilemediğini söyledi. Cumbul, ‘Çok fazla para kazanıldığı için çalışma şartlarının bir önemi yok’ gibi bir algı olduğunu belirtti.

Cumbul, medyada yer alan oyuncuların basın tarafından sürekli çok renkli ve kolay bir çalışma hayatları varmış gibi gösterilmelerinin yanlış olduğunu söyledi. İşin içine dahil olmayan insanların hayal dahi edemeyecekleri koşullarda iş yapıldığını söyleyen Cumbul, ‘160 ile 170 dakikaya kadar uzayan dizi süreleri sebebiyle aralıksız 36 saat çalışılması zorunda kalınan durumlar ortaya çıkabiliyor. Tuvalet imkanı bile bulamadığımız set ortamlarında 6 aylık bir bebeğin karlı havada uykusu gelmesin diye bekletildiğine de şahit olduk. Bunun gibi pek çok farklı örnek var’ ifadelerini kullandı.

Günde 15 Saat Çalışılıyor

Ünlü oyuncu Özgür Çevik de 160 dakikaya varan dizi sürelerini ağır ibr şekilde eleştirdi. Son saniyede çekim günü değiştiği için panele katılım yapabildiğini vurgulayan Çevik, ‘Bir buçuk dakikalık bir sahne bir sahnenin bile çekimi en az 1 saat sürebiliyor. Bu rakam üzerinden ilerlerseniz günde en az 15 saat çalışmak gerektiğini anlayabilirsiniz.’ dedi.

Ailelerine ve yakın arkadaşlarına ayıracak vakti olmadığını söyleyen Çevik, bu çalışma şartlarının yeni yasal düzenlemeler ile ele alınması gerektiğini söyledi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz