The Witcher’ın Yeni Sezonu Nefes Kesecek! İlk Fotoğraflar Geldi!

Aleyna

Netflix

6 Ekim 2020

The Witcher’ın Yeni Sezonu Nefes Kesecek! İlk Fotoğraflar Geldi!

Netflix’in en yüksek bütçeli yapımlarından ve en çok izlenen dizilerinden The Witcher’ın yeni sezonu merakla bekleniyor. Nihayet ikinci sezonun ilk fotoğrafları paylaşıldı.

Netflix’in bugüne dek çektiği en yüksek bütçeli orijinal dizilerinden biri de The Witcher. Andrzej Sapkowski’nin romanlarından video oyununa, oradan da diziye uyarlanan The Witcher, başrol için Henry Cavill’i ikna etti ve daha başlamadan heyecan yarattı.

The Witcher oyuncuları

Dizide Rivialı Geralt olarak Henry Cavill’i, büyücü Yennefer rolünde Anya Chalotra’yı, Ciri rolüyle Freya Allan’ı ve Jaskie karakterinde Joey Batey’i izliyoruz. İkinci sezonda bu kadroya Kristofer Hivju ve Yasen Atour da katılacak.

Netflix’in En Çok İzlenen Dizisi

2019’un sonuna doğru izleyicilerle buluşan The Witcher, oyun severlerin de desteğiyle Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri oldu. The Witcher, metafizik güçlere sahip bir yaratık avcısı olan Rivialı Geralt’ın serüvenlerini anlatıyor. Kader ve aile kavramlarını inceleyen derin bir öyküyü maceralarla süsleyen yapım daha ilk sezonu bile yayınlanmadan yeni sezon onayı aldı.

Yeni sezon çekimlerine 2020’nin şubat aylarında başlansa da Covid-19 salgını yüzünden set durdu. Çekim mekanı olan İngiltere’de normalleşme sürecinin başlaması sayesinde çekimler de tekrar başladı. Bir yandan da tanıtım çalışmaları hız kazandı. Çekimlerden Henry Cavill’in olduğu ilk fotoğraflar geldi. Fotoğraflar onca zaman beklemeye değecek cinsten.

Henry Cavill

İkinci Sezonda Neler Olacak?

Henry Cavill

The Witcher’ın ilk sezonuna dair en çok eleştirilen şey dizinin karmaşık anlatımıydı. Dizinin tanıtım sorumluları ikinci sezonda değişik zaman dilimlerinde geçen öykülerin daha az olacağını belirtti. Bu sayede dizinin karmaşası ortadan kalkacak. Yine de ileriye ve geriye dönük anlatımlar dizinin önemli bir parçası olacak. İkinci sezonda neler anlatılacağının özeti ise şu şekilde:

Riviyalı Geralt, Yennefer’in Sodden Savaşı’nda öldüğünü düşünüyor. Bu yüzden Prenses Cirilla’yı en güvenli olduğunu düşündüğü yere, çocukluğundaki evi Kaer Morhen’e getiriyor. Burada Kıta’nın kralları, insanları, elfleri ve iblisleri kıyasıya bir mücadele içinde. Ancak Geralt, Prenses Cirilla’yı çok daha tehlikeli bir güçten korumalı, genç kızın içinde uyanan gizemli güçten.

Yeni Sezon 2021’de Gelebilir

Pandemi nedeniyle The Witcher’ın da çekim planları alt üst oldu. Bu yüzden ikinci sezonun yayın tarihi hala belirsizliğini koruyor. Ancak çok yüksek ihtimalle yeni sezon 2021’de Netflix’te olacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz