Unorthodox Dizisinin Kitabı Raflarda Yerini Aldı!

Aleyna

Netflix

29 Eylül 2020

Unorthodox Dizisinin Kitabı Raflarda Yerini Aldı!

Netflix’te yayınlanan ve büyük ilgi gören Unorthodox dizisinin uyarlandığı romanın Türkçe baskısı çok yakında raflarda yerini alacak. Nemesis Kitap çevirisiyle yayınlanacak kitap şu an ön satışta.

Shira Haas

26 Mart 2020’de Netflix’te yayına giren Unorthodox kısa zamanda bir fenomene dönüştü. Dört bölümlük mini dizide genç Hasidik-Yahudi bir kadının klasik müzisyen olma hayalinin peşinden gitmesi anlatılıyor. Hayalleri için ailesinden, tarikattan ve görücü usulü evliliğinden kaçan genç kadın Berlin’de kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor.

Unorthodox, Deborah Feldman’ın 2012’de yayınlanan ve New York Times’ın en çok satanlar listesine giren otobiyografisi “Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots” kitabından uyarlandı. Kabuğunu kırmaya ve özgürleşmeye çalışan genç kadının öyküsü çoğu izleyicinin kalbine dokundu.

Dizi Emmy’den Zaferle Döndü

Yönetmen Maria Schrader ödül sevinci yaşıyor.

Eleştirmenlerin de takdirini kazanan dizi 2020 Emmy Ödülleri’nde 8 dalda adaylık elde etti. Başrol oyuncusu Shira Haas’ın da aday olduğu törenden dizinin yönetmeni Maria Schrader “En İyi Yönetmen” ödülüyle döndü.

Diziye ilham veren romanın Türkçe çevirisinin ne zaman yapılacağı heyecanla bekleniyordu. Nemesis Kitap, romanı “Unorthodox” adıyla Türkçeye çevirdiğini ve ön satışa sunduğunu duyurdu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz