TRT Çocuk’dan Yeni Çizgi Dizi

admin

TRT 1

15 Haziran 2016

TRT Çocuk’dan Yeni Çizgi Dizi

İstanbul Muhafızları adlı yeni çizgi dizi TRT Çocuk ekranlarında izleyenleri ile buluşacak. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de birbirinden renkli çizgi diziler yayınlayan TRT Çocuk kanalı bu yaz aylarında içinizi ısıtacak yeni yapımları ile karşınızda olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve TRT Çocuk iş birliği tarafından hazırlanmakta olan ‘İstanbul Muhafızları’ adlı çizgi dizide Mehmet, Zeynep, Ali ve Elif adlı karakterler İstanbul’un görkemli tarihini çocuklara tanıtacaklar.

İstanbul’un Tarihi Eserleri Korunacak

Çocukların hayal dünyasına uygun bir şekilde kurgulanmakta olan İstanbul Muhafızları adlı çizgi dizide çocuklara İstanbul’un tarihi eserlerini korumak, mahalle kültürünün önemi ve birlikten doğan kuvvetin önemi gibi konular da öğretilecek.

Yeni hazırlanan çizgi dizinin ilk bölümü 18 Haziran Cumartesi günü saat 13:25’te TRT Çocuk ekranlarında yayınlanacak. Çizgi dizide atletik ve girişken karakterli olan Mehmet, araştırmacı ve bilgili kişiliği ile dikkat çeken Zeynep, biraz ürkek ama hayalperest olan Ali ve spor tutkunu Elif yer alacak.

İstanbul Muhafızları çizgi dizisinde bu karakterlerin İstanbul’un tarihi eserlerine zarar vermek isteyen Gürgen ve Azmi adlı iki kötü karaktere karşı olan mücadelesi de anlatılacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz