TRT Çocuk’tan Yeni Çizgi Dizi

admin

TRT 1

31 Temmuz 2016

TRT Çocuk’tan Yeni Çizgi Dizi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve TRT Çocuk işbirliği ile hazırlanmakta olan İstanbul Muhafızları adlı çizgi dizide Mehmet, Zeynep, Ali ve Elif adlı sevimli karakterlerin İstanbul tarihi eserlerini tanıtmalarını izleyeceğiz. Aynı zamanda bu karakterler tarihi eserleri korumayı, mahalle kültürünü ve birlikten doğan gücü de bizlere gösterecekler.

Pedagoglar ve tarih danışmanları ile birlikte 3D tekniklerle hazırlanmakta olan çizgi dizinin bölümlerinde Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı ve Kapalı Çarşı gibi İstanbul'un önemli tarihi mekanları yer alacak.

Tarihi Eserlerimizi Korumayı da Hedefliyor

Cumartesi günleri saat 13:25'te TRT Çocuk ekranlarında yayınlanacak olan çizgi dizideki Mehmet adlı karakter girişken ve atletikken, Zeynep adlı karakter bilgili rolünü üstlenecek. Hayalperest Ali ve Sportmen Elif ise tarihi eserlere hasar vermek isteyen Gürgen ve Azmi adlı kötü karakterler ile mücadele edecek.

Eğitici ve öğretici çizgi diziler ile çocukların eğlenirken aynı zamanda bilgilenmesini de sağlayan TRT Çocuk, bu sezon yeni çizgi dizi projelerine ağırlık verecek gibi gözüküyor. Uzun süredir yeni bir çizgi dizi yayınlamayan TRT Çocuk kanalının yeni projesi İstanbul Muhafızları'nın büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz