En Güncel TV100 Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

Aleyna

Haberler

18 Ocak 2021

En Güncel TV100 Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

Yayınları ilgi ile takip edilen kanalların arasında yer alan TV100 özellikle haber programlarına öncelik veriyor. Ülke ve dünya gündeminden haberlerin yer aldığı TV100’ün yayın akışında canlı bağlantılarla son dakika gelişmelerine de yer veriliyor. 24 saat kesintisiz yayın yapan TV100’de ayrıca magazin, sağlık, ekonomi, spor programları da gün içerisinde kendine yer buluyor.

TV100 çeşitli yayın platformlarından izlenebildiği gibi internet üzerinden de takip edilebiliyor. Yayınlarını HD olarak gerçekleştiren TV100, Türksat 4A, Kablo TV, Digitürk, D-Smart, Türkcell TV+, Tivibu ve Vodafone TV yayın platformlarında yer alıyor. Uydu alıcınızın frekans ayarlarını doğru şekilde yaptığınızda bütün bu yayın platformlarından TV100 izlenebiliyor. Bu ayarları doğru yapabilmeniz için gereken frekans bilgilerini ve uygulama adımlarını bir araya getirdik. Sizin için hazırladığımız yazımızda bu bilgileri bulabilir ve TV100 yayınlarını izleyebilirsiniz.

Platformlara Göre TV100 Kanal Numaraları

Yayın platformlarının her biri kendine göre bir sisteme sahip olduğundan barındırdığı kanalların numaraları farklılık gösterebiliyor. TV100’ü izleyebileceğiniz platformlardaki kanal numaralarını sizler için derledik. 

 • Digitürk: 37. kanal
 • D-Smart: 37. kanal 
 • Turkcell TV+: 37. kanal
 • Kablo TV: 37. kanal
 • Tivibu: 47. kanal
 • Vodafone TV: 36. kanal

TV100 Frekans Bilgileri

Verdiğimiz kanal numaralarından TV100 yayınlarını takip edebilirsiniz ancak frekans ayarları yapmak istiyorsanız sadece bu bilgiler yeterli olmayacaktır. Bunun için ayrıca TV100 frekans bilgilerine de ihtiyacınız var. Çoğu cihaz otomatik arama özelliği ile kanal frekanslarını bulabiliyor. Bazı durumlardaysa bu işlemi elle yapmak gerekiyor. Siz de böyle bir durumla karşı karşıyaysanız frekans bilgilerini kendiniz girerek TV100 yayınlarını izleyebilirsiniz.

Karmaşık olduğu düşünülen frekans ayarlarını girme işlemi aslında oldukça basit. Sadece doğru ayarları doğru satıra girdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Daha sonra zaten cihaz, girdiğiniz bütün bilgileri hafızasına kaydediyor. Yani aynı işlemi tekrar yapmanıza gerek kalmıyor. Bu ayarları yapmak için ihtiyacınız olan TV100 frekans bilgileri şöyle: 

TV100 HD Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Alış Frekansı: 12729
 • Polarizasyon: V-Dikey
 • Sembol Oranı: 30000
 • FEC: 2/3
 • Kapsama: Batı
 • VideoPid: 6632
 • AudioPid: 6732

TV100 Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Şimdi de bu bilgileri kullanarak Türksat 4A uydusu üzerinde TV100 frekans ayarlarının yapıldığı aşamaya gelelim. Bu adımları takip ederek bundan sonra her ihtiyaç duyduğunuzda frekans ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

1. Adım

Ayarları yapacağımız menüye girmek için kumanda üzerinde yer alan “Menü” tuşuna basarak işlemi uygulamaya başlayalım. Bu tuş sizin kumandanızda “Setup” ya da “OK” ile gösteriliyor olabilir. Genellikle kumandanın orta bölgesinde yer alan bu tuşa bastığımızda karşımıza “Kurulum” menüsü çıkacak. Burada göreceğimiz listede kanal arama, otomatik kanal ekleme, elle kanal ekleme gibi seçenekler yer alıyor. “Kanal Ekleme” seçeneğine kumandanın yön tuşlarını kullanarak gelin.

2. Adım

Burada karşınıza çıkan seçenekler uydu alıcınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterecektir. Sizin modelinizde “TP Frekansı”, “Transponder”, “Uydu Frekansı” ya da “Alış Frekansı” yazılarından hangisi yer alıyorsa onu seçin. Seçtiğiniz kısmın karşısındaki satıra TV100 HD yayını için “12729” sayısını girin. Bu işlemi kumandanızın üzerindeki rakamları kullanarak yapmalısınız.

3. Adım

Frekans ayarlarını yapmaya aynı pencere üzerinden devam edin ve “Sembol Oranı” başlığına kumandanızın yön tuşlarıyla gelin. Bazı modellerde bu başlık “Symbol Rate” olarak görünebilir. TV100 HD yayını için bu satırdaki boşluğa “30000” sayısını girin.

4. Adım

Bu adımda kumandanın yön tuşlarıyla “Polarizasyon” ayarlarına gelmelisiniz. Bazı modellerde “Pol” olarak yer alan bu ayarı yapmak için yine kumandanın yön tuşlarını kullanın. TV100 HD yayını için seçmeniz gereken ayar “Dikey-D” yani “Vertical” olmalıdır.

5. Adım

Aynı pencereden şimdi de “FEC” ayarları için bu başlığın üzerine gelin. TV100 HD yayını için kumandanın yön tuşlarıyla “2/3” kodunu girin. Bazı modellerde bu ayarın yapılacağı satır görünmeyebilir. Böyle bir durumda bu kodu girmeniz gerekmez.

6. Adım

Ayarları tamamlamak için son adım olarak “OK” tuşuna basın. Böylece uydu alıcısının bu bilgileri hafızasına kaydetmesini sağlayın. 

7. Adım

Adımları bu şekilde tamamladıktan sonra TV100’ü kanal listesinde aratmalısınız. Uydu alıcınızda “Aramayı Başlat” ya da “TP Tara” seçeneklerinden hangisi görünüyorsa ona basarak işlemi başlatın. İşlem sonucunda TV100, kanal listesinin sonuna kaydedilecektir. İstediğiniz zaman kanalın yerini değiştirebilirsiniz. 

TRT Spor 2 Frekans Bilgileri

 TRT 1 Frekans Bilgileri 

A Haber Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz