Güncel TRT Spor 2 Frekans Bilgileri (Adım Adım Frekans Ayarlama)

Aleyna

Haberler

18 Ocak 2021

Güncel TRT Spor 2 Frekans Bilgileri (Adım Adım Frekans Ayarlama)

Türkiye’nin önde gelen spor kanallarından birisi olarak bilinen TRT Spor 2, yayın akışında boks, halter, kış sporları, hedef sporları, motor sporları, uzak doğu sporları, golf, atletizm, bisiklet, güreş, hentbol ve voleybol gibi dallarda ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına yer veriyor. Haftanın her günü ve saatinde TRT Spor 2’de uygun bir yayına denk gelebilirsiniz. 

Şifresiz ve ücretsiz olarak 7/24 yayın yapan TRT Spor 2 kanalını izlemek istediğiniz takdirde Türksat uydusu, D-Smart, Kablo TV, Tivibu, Digiturk, Turkcel TV+ platformlarından kanalı takip edebilirsiniz. TRT Spor 2 kanalını cihazlarınızdan izleyebilmek için yapmanız gereken tek bir şey var. Cihazınız üzerinden TRT Spor 2 frekans ayarlarını yaparak istediğiniz her an bu kanala rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sizler için bu yazımızda TRT Spor 2 frekans bilgilerini, platformlara göre kanal numaralarını ve cihazınızda yapacağınız frekans ayarlarını detaylarıyla anlattık. Yazımızdaki adımları takip ederek TRT Spor 2 frekans ayarlarını yapabilirsiniz.

Platformlara Göre TRT Spor 2 Kanal Numaraları

Farklı yayın platformlarına göre kanal numaraları değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle TRT Spor 2 kanalını izleyebilmek için evinizde bulunan yayın platformuna göre kanal numarasını öğrenmelisiniz. İşte farklı yayın platformlarına göre TRT Spor 2 kanal numaraları:

 • Digiturk: 87. kanal
 • D-Smart: 86.kanal
 • Tivibu: 85.kanal
 • Kablo TV: 242.kanal
 • Turkcel TV+: 71.kanal

TRT Spor 2 Frekans Bilgileri

Günümüzde birçok cihaz frekans ayarlarını otomatik olarak kendiliğinden yapabiliyor. Ancak hala bazı cihazlarda ve durumlarda izlemek istediğiniz kanalın frekans bilgilerini girerek ayarları kendiniz yapmanız gerekebilir. Bunun için kanalın frekans bilgileri bilmek çok önemli. Eğer cihazınız frekans ayarlarını otomatik olarak yapmıyorsa aşağıda yer alan frekans bilgilerini ve ayarlama adımlarını takip ederek TRT Spor 2 kanalını cihazınıza kaydederek istediğiniz zaman izleme keyfine ulaşabilirsiniz. 

Cihazınızda frekans ayarlarının manuel olarak yapılması gerekiyorsa hiç endişe etmeyin. Bir kereye mahsus yapacağınız bu ayarlama cihazınıza kaydedilecek ve bir daha aynı ayarlamayı yapmanıza gerek kalmayacak. Ardından TRT Spor 2 kanal numarasını tuşlayarak TRT Spor 2 kanalını istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. İşte TRT Spor 2 frekans bilgileri…

TRT Spor 2 Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Alış Frekansı: 11958 MHz
 • Polarizasyon: V – Dikey
 • Sembol Oranı: 27500
 • FEC: 5/6
 • Kapsama: TR

TRT Spor 2 Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Şimdi yukarıda vermiş olduğumuz TRT Spor 2 frekans bilgileri ışığında cihazımızda frekans ayarlarını nasıl yapacağımıza bakalım. Aşağıda vereceğimiz bilgiler ile Türksat 4A uydusuna ayarlı olan cihazınızı TRT Spor 2 kanalının frekans ayarlarını yedi aşamada yapabilirsiniz. İşte o aşamalar…

1. Aşama

Öncelikle cihazınızı açmalı ve ardından kumandanızın orta bölümünde yer alan “Menü” tuşuna basmalısınız. Bu tuş bazı kumandalarda “Menü” yerine “Setup” ya da “OK” olarak da yer alabilir. “Menü” tuşuna bastıktan sonra cihaz ekranınızda kurulum menüsü çıkacak. Kurulum menüsü içinde kanal arama, otomatik kanal ekleme, manuel ya da elle kanal ekleme seçenekleri olacak. Bu noktada siz manuel ya da elle kanal ekleme seçeneğini tuşlamalısınız. 

2. Aşama

Bu aşamada karşınıza “TP Frekansı”, “Uydu Frekansı” ya da “Alış Frekansı” gibi uydu alıcınıza bağlı olarak farklı seçenekler çıkacak. Ekranda çıkan seçeneklerden birini seçmelisiniz. Tuşlama yaptıktan sonra alış frekansını gireceğiniz bir boşluk gelecek. Bu boşluğa TRT Spor 2 yayını için 11958 sayılarını tuşlamalısınız. 

3. Aşama

Üçüncü aşamamızda aynı ekranda işlem yapmaya devam edeceksiniz. Kumandanızda yer alan yön tuşlarını kullanarak “Setup Oranı” ya da “Setup Rate” yazan seçeneği seçmelisiniz. Çıkan boşluğa TRT Spor 2 için 27500 sayılarını tuşlamalısınız.

4. Aşama

Sembol oranının girişini yaptıktan sonra aynı ekranda işlem yapmaya devam edeceksiniz. Bu aşamada polarizasyon ayarlarının girişini yapmanız gerekir. Kumandanızda yer alan yön tuşlarını kullanarak “Dikey (D)” yani “Vertical” bölümünü seçip onaylama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

5. Aşama

Beşinci aşamada “FEC” ayarlarını yapmak için aynı ekranda işleme devam edeceksiniz. Kumandanızda yer alan yön tuşlarını kullanarak “FEC” ayarları üzerine gelmeli ve TRT Spor 2 için “5/6” kodunu girmelisiniz. Bu aşama her cihaz için geçerli olmayabiliyor. Çünkü bazı cihazlarda “FEC” kodu istenmiyor.

6. Aşama

Manuel ya da elle ayarlama bölümünün bu aşamada sonuna geliyoruz. Yaptığınız ayarlama işlemlerini kaydetmek için kumandanızda yer alan “OK” tuşuna basmalısınız. Böylelikle yaptığınız işlemlerin ve girdiğiniz bilgilerin tümü cihazınıza kaydedilecek ve bir daha tekrarlamanıza gerek kalmayacak.

7. Aşama

Son aşamamız olan yedinci aşamada yapmanız gereken TRT Spor 2 kanalını cihazınızda aratmak olacak. Kumandanızda yer alan “Menü” tuşuna basarak menüde yer alan “Aramayı başlat” ya da “TP Tarat” seçeneğini tuşlamalısınız. Cihaz bu aşamada otomatik olarak aramanızı gerçekleştirecek ve TRT Spor 2 kanalını bulup kanal listenizin sonuna ekleyecektir. Eğer kanalınızın yerini değiştirmek isterseniz cihaz ayarları üzerinden değişiklik yapabilirsiniz. 

TV100 Frekans Bilgileri

TRT 1 Frekans Bilgileri 

A Haber Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz